יום רביעי , 3 יוני 2020

פרץ קדימה

אחרי קדנציה כיועצו של ראש העיר לשעבר בוסקילה ואחרי תפקיד במנהלות השכונתיות בקדנציה הנוכחית, יניב פרץ החליט לנסות לעלות כיתה ומתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר במטרה לנסות להשפיע יותר. בינתיים הקמפיין שלו שמתייחס לשורה של נושאים הצליח להכעיס את ראש העיר אלון דוידי משום שמדובר בנושאים שנמנים בין הישגיו בקדנציה בהם הוא מנופף.

כשיניב פרץ החליט להתמודד בבחירות הנוכחיות למועצת העיר יש לא מעט שטענו כי זה היה צעד צפוי אבל מבחינתו היה זה צעד טבעי ומתבקש. "למעשה כבר התמודדתי בבחירות של שנת 2008 כמספר 4 ברשימה של בוסקילה אבל לא נבחרתי, למרות זאת היה לי ברור כבר אז שמקומי בפוליטיקה המקומית, בהנהגה של שדרות לכן מאוד טבעי שאתמודד" הוא מבקש לדייק, "אחרי שצברתי לא מעט ניסיון היה לי ברור שהפעם אני חייב לעמוד בראש רשימה וללכת עם האמת והאמונה שלי".

מה התחושות בינתיים?

התחושות הן טובות ומיום ליום אני חש את האהבה והאהדה העצומה מצד הציבור שהולכת ומתעצמת. זה נותן לי את הכוחות להמשיך ולרצות לעשות למען כלל התושבים בעיר. אני שמח שאני מצליח לגעת באוכלוסיות רבות בחברה. כל מי שמכיר אותי יודע שהנתינה ואהבת האחר היא ערך עליון בעבורי. הגעתי מבית שכל האחים בו עוסקים בנתינה – כל אחד בדרכו שלו. זה מה שינקתי מבית הוריי, וזו המורשת אותה העברתי לילדיי. עשייה למען הציבור הייתה ותישאר תמיד טבועה ב D.A.N שלי. אני מאוד שמח שהציבור זוכר היטב את השנים בהם פעלתי ועשיתי למענו באהבה גדולה ומכל הלב והיום הוא רוצה להחזיר לי בחזרה. בעבורי אין זה מובן מאליו וזה ראוי להערכה רבה. הכרת הטוב היא אחת מהמידות החשובות ביהדות".

כבר עשר שנים שפרץ בתפקידים ציבוריים, בין היתר הוא מכהן כמנכ"ל החברה הכלכלית באגודת הסטודנטים של 'ספיר', בעבר שימש כיועצו של דוד בוסקילה, בקדנציה הנוכחית אימן את קבוצת הנוער המקומית  בכדורגל ושימש כראש מנהלת בן גוריון במנהלות השכונתיות.

כזכור, אתה מעורה בציבוריות המקומית אפשר לומר כבר 2 קדנציות, תחילת שימשת יועץ ראש העיר ובשנים האחרונות במנהלות השכונתיות, למה החלטת שזה הזמן פוליטיקה?

עשיתי דרך ארוכה שבראשיתה עסקתי בצורכי הציבור כחלק מתפקידים ביצועיים אותם מילאתי לאורך השנים. זכות גדולה נפלה בחלקי לפעול ולעשות למען תושבי העיר לאורך השנים, ואני מברך מאוד על כך. ההבשלה, הניסיון הרב שצברתי, וההבנה שאני יכול לעשות למען הציבור הרבה יותר כשאבחר למועצת העיר, היא זו שהניעה אותי לקבל את ההחלטה להתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות. אני חייב לומר שגם לציבור יש חלק נכבד וחשוב בקבלת ההחלטה שלי לקום ולהתמודד. האהבה העצומה לה אני זוכה מהתושבים, נותנת לי המון כוחות לפעול ולעשות למענו בחזרה. לכל אורך השנים אני מאוד פעיל ומעורה בכל מה שמתרחש בעיר וביתר שאת בעשור האחרון. בחודשים האחרונים עברתי בבתי התושבים, שמעתי את רצונותיהם, והבנתי כי יש בכוחי את הידע והניסיון הדרוש בכדי לקדם את הנושאים שחשובים לציבור בעיר".

פרץ מימין, בתקופת בוסקילה

 

תקופת בוסקילה

מי שיסתכל עלייך מהצד אומר לעצמו, יש לבחור תפקיד מעניין ושכר, כניסה לפוליטיקה מאלצת לוותר על מקום נוח וכל זה עבור מקום שכולם חושבים שהוא כפוי טובה?

ראשית כל העובדה אותה ציינת בגוף השאלה נכונה, והיא בעצם מעידה יותר מכל על כך שהבחירה אותה עשיתי מגיעה ממקום של נתינה אמיתית ומתוך כוונה ברורה שאני מעוניין מאוד לקחת חלק מוביל בעשייה למען תושבי העיר. אכן בחרתי לוותר על משרות מכובדות עם שכר ראוי וכל זאת מתוך הבנה ברורה שהעיר זקוקה למנהיגות צעירה ודינמית עם ניסיון, בכדי להמשיך ולקדם עניינים שבוערים לציבור ושטרם קיבלו מענה הולם. כל מי שמכיר אותי יודע שאני פועל כבר כמה עשורים למען הציבור וטיפלתי במאות פניות שהגיעו לפתחי מכל הלב ובאהבה גדולה. בכל תפקידיי הייתי קשוב לתושב ולצרכיו ופעלתי לתת מענה ופתרון כל מה שיכולתי,  וכל זאת מתוך הבנה שלתושבי העיר מגיע את הטוב ביותר.  הישיבה על כורסת הנוחות בבית לא נועדה למי שהעשייה למען הציבור בוערת בו, ולכן בחרתי לוותר על אזור הנוחות ולקום ולעשות למען העיר שאני כל כך אוהב. לאור כל מה שראיתי בשנים האחרונות קיבלתי החלטה לקום ולעשות למען העיר שהעניקה לי הרבה לכול אורך שנותיי, מתוך הכרת הטוב ואהבתי הרבה אליה. אני לא סבור שהאמירה כי להיות שליח ציבור זהו תפקיד כפוי טובה. כמו בכל דבר בחיים יש צדדים טובים יותר וכאלה שפחות. יחד עם זאת בראייתי שליחות ציבורית היא זכות גדולה ולכן אני מתכוון לפעול ולשרת את הציבור נאמנה כשאבחר למועצת העיר.

ברשותך נחזור אחורה לתקופת בוסקילה, ספר על פועלך ומה לא עבד בקדנציה שלו שעובד כיום?

בתקופה בה פעלתי כעוזר ראש העיר פגשתי אלפי תושבים הן בקבלות קהל יחד עם ראש העיר והן במהלך שיגרת היום. אני זוכר היטב את תחושת הסיפוק העצומה ששאבתי מהמקום שיכולתי לעזור ולסייע לתושבים אותם פגשתי. התושבים זכו לקבל המון חום ואהבה ואני שומע שזה חסר להם היום. כמו כן הובלתי פרויקטים עירוניים רבים יחד עם שותפיי לעשייה. בתקופה בה עבדתי בעירייה נעשו פרויקטים ציבוריים רבים מאוד: הקמת המשחקייה הממוגנת, בניית מעונות יום, חמישה בתי ספר חדשים וממוגנים, פארקים בכניסות לעיר, הקמת הקאנטרי קלאב, תחילתו של בניית איצטדיון כדורגל, בניית פארק עזריאלי, הבאת מרכז שיקומי של הרב פירר לשדרות, בניית קומה שניה למתנ"ס, בניית כ- 6000 ממדים בכל בתי האב בשדרות, טיפול בתשתיות עירוניות ועוד, וכל זאת תחת העובדה שהעיר הייתה תחת מצב ביטחוני קשה, וכן תחת גרעון תקציבי גדול שאת חלקו יצרה הממשלה. היום העיר נמצאת במקום קצת שונה, לעיר הוזרמו תקציבי ענק ואלו אפשרו להרחיב את היקפי הפעילות בהם עוסקת הרשות כיום. בניית גני שעשועים בכל רחוב בעיר, שדרוג משמעותי של מוקד 106 ושיפור השירות לתושב, המשך בניה מואצת של מעונות יום נוספים, טיפול בתשתיות עירוניות, הגדלת תקציבי התרבות והפנאי, הוצאה לפועל של תוכניות בניה של שכונות רבות. אין ספק כי התקציבים הרבים שזרמו לעיר הם חלק ממדיניות השקעה ברורה אותה הנהיג ראש הממשלה בשנים האחרונות, וזו נכונה לכל ערי הדרום שקיבלו תקציבים גדולים ואלו תיקנו עיוות במדיניות הממשלה  שהיה מנת חלקה בעשור האחרון. כמו כן נעשתה עבודת גיוס מאסיבית של ראש העיר מול השותפים האחרים שלו בממשלה ואלו יצרו תנופה בעיר. יחד עם זאת ישנם עוד תחומים רבים שלא קיבלו מענה ועוד עבודה רבה לפנינו, ולכן אני מתכוון לעשות הכל בכדי שתושבי העיר יקבלו את מקסימום השירותים הנדרשים.

פרץ מקבל את ברכתה של אימו. צילום: יהב בביאן

ההחלטה להציב את אחייניתך כמספר 2, האם היא החלטה נכונה מבחינה פוליטית-ציבורית או שאתה אומר לעצמך אני לומר מטעויות של אחרים שאחרי הבחירות השותפים ברחו להם?

"אני מאוד שלם עם ההחלטה ומיום ליום אני מבין שגם הציבור רואה ומרגיש זאת. שילה היא בחורה איכותית מאוד רק בת 25 וכבר מספר שנים מנהלת עסק מצליח. בנוסף במקביל לעבודתה היא הספיקה לסיים שני תארים אקדמיים משמעותיים והיא רק בת 25 אני מדגיש. בעיניי זה ראוי לכול הערכה וזה המודל אותו אנו מתכוונים להנחיל לכל הצעירים בעיר. תאמינו בעצכם תשאפו גבוה, וגם השמיים לא יהיו הגבול בעבורכם. שילה היא כוח נשי עולה ומייצגת בעיניי את כל מה שדרוש ונכון למען צעירי העיר. ולכן אני מבקש מהציבור לתת לנו את האמון שלו, בכדי שסוף סוף נוכל לראות סביב שולחן המועצה את המנהיגה הצעירה ביותר שהייתה לעיר למיום היווסדה. יחד עם שילה נפעל לקדם ולטפח מנהיגות נשים בכל הגילאים, נפעל לקדם עסקים מקומיים, ונאפשר להם לממש את מלוא הזכויות שמגיעות להם. אנחנו מאמינים שלצעירי העיר מגיע הרבה יותר. ולעסקים המקומיים שמתמודדים עם מציאות ביטחונית לא קלה אנחנו מתכוונים לתת מעטפת רחבה של הטבות ומענה לצרכיהם וזאת על מנת שימשיכו לפעול במלוא העוצמה. עסקים חזקים ואיתנים שווים עיר חזקה ואיכותית. כמו כן אנו נפעל לעודד רכישה מעסקים מקומיים, וניתן הטבות לציבור שיפעל לממש זאת. בכלכלה אחד ממנועי הצמיחה הגדולים ביותר הוא כלכלת פנים. יותר רכישות ויותר פרגון לעסקים מקומיים יצור מצב בו העסקים בעיר חזקים יותר והעיר איתנה יותר.

מה הציפיות שלך ברמה האישית לקראת הבחירות?

"אני סומך על התושבים שיעשו את הבחירה הנכונה. אני מרגיש את רחשי הלב שלהם והשינוי כבר בפתח. הציבור מבין היטב שיש צורך במנהיגות חדשה דינמית וצעירה. אני מגיע עם ניסיון ציבורי ומוניציפלי גדול וכן עם ניסיון עסקי וניהולי רחב. היתרון שלי הוא בכך שאני יכול לעבוד ולשרת את הציבור כבר מהיום הראשון שאבחר. לא יהיה צורך לשלם שכר לימוד וזמן יקר בלהכיר את המערכת, אני מבין היטב את הצרכים יש לי את הניסיון המוניציפלי הדרוש לתפקיד והחשוב מכל אני מגיע עם תוכנית עבודה מסודרת לכל הנושאים שחשובים ובוערים לתושבים. בנוסף אני חושב שכל מי שצפה במרבית דיוני המועצה לאורך כל הקדנציה לא ראה דיונים מעמיקים על נושאי ליבה חשובים. מרבית דיוני המועצה נגמרו בהנפות יד אוטומטיות בלא שכולם הבינו מה המשמעויות וההשלכות האמיתיות של ההצבעה שלהם על תושבי העיר, וזה מצער מאוד. אפילו דיון על התקציב השנתי שאמור להיות לכל הפחות 4 שעות נגמר תוך פרק זמן קצר. אני מתחייב כשאבחר להיות הנציג שלכם במועצה אדרוש דיונים מעמיקים בעיקר בכל הנוגע לנושאים החשובים לעיר, ושיש להם השלכות על כלל הציבור. אני מתחייב להיות שומר סף ולפעול לכך שרק האינטרס הציבורי הוא זה שיהיה מונח כנר לרגלי. בשולחן המועצה מתקבלות החלטות רבות שיש בהם כדי להשפיע על התנהלות העיר בכלל והתושבים בפרט, ואני מתכוון להיות שומר הסף בעניין".

 

פרץ נואם בהרמת הכוסית

הרגיז את דוידי

בין פרץ ובין ראש העיר אלון דוידי לא אמור להיות מאבק פוליטי ישיר שכן פרץ מתמודד למועצה אבל הקמפיין שלו הצליח להרגיז את דוידי מפני שהוא נוגע בנושאים שבהם דוידי גאה מאוד על המהפכה שביצע. גם אם פרץ יעדן זאת, המתח מורגש היטב במיוחד גם לאור העובדה שהוא לא מיהר להכריז על תמיכה פומבית בדוידי שהעסיק אותו במנהלות השכונתיות. נזכיר כי בכנס הפוליטי הראשון שלו במערכה הנוכחית דוידי שלח עקיצה מרומזת לפרץ. ("שמעתי שמישהו דיבר כאן על חוג לכל ילד אז אני אומר לאותו אחד..תתעורר חמש שנים יש חוג לכל ילד בשדרות").

בתחילת הקדנציה הנוכחית באופן טבעי נאלצת לעזוב את תפקידך הקודם, לאחר מתיחות שהייתה עם ראש העיר, יושרו ההדורים אבל הנה אנחנו מגיעים לבחירות ואותה מתיחות שנעלמה צפה, מה ההסבר שלך?

אין מתיחות עם דוידי, יש אובר דרמה. יש כאלה שמנסים לייצר מצג שווא ולתאר מציאות אחרת. טבעי שבכל מערכת בחירות סרן שמועתי שכולנו מכירים עובד שעות נוספות, ודואג להפיץ אמירות ואינפורמציות בכדי לבחון את התגובות של האנשים. אני עסוק כל כולי ברצון שלי לשכנע את הציבור למה נכון וראוי שיבחרו בי, ולא למה לא נכון לבחור באחרים. כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא עוסק ברכילות, ולא נותן לרעשי רקע להסיט אותי מהמטרות והיעדים שהצבתי לעצמי. אני אוהב את כולם וידי תמיד תהיה מושטת לשלום, ואני מתכוון להיות חלק מוביל ומשמעותי מהעשייה בקדנציה הבאה.

בסופו של דבר אתה מתמודד למועצת העיר אבל אני יכול לשער שנגעת במסגרת הקמפיין שלך בנקודות שמאוד הרגיזו את ראש העיר. האומנם?

כל מי שמכיר אותי יודע שאני תמיד שואף גבוה כי רק טובת הציבור עומדת לנגד עיניי. כל מי שראה את מצע הבחירות שלי ואת הנושאים בהם אני מתכוון לעסוק. יכול היה לראות כי אני איש של חזון שרץ למרחקים ארוכים. הנושאים אותם שמתי במצע שלי, עוסקים בכלל הרבדים בחברה: ילדים, צעירים, ומבוגרים כאחד בנושאי דיור, תעסוקה, סטודנטים, בעלי עסקים, צביון העיר, ספורט ועוד. אני לא מגיע לשרת מגזר מסוים אני מגיע בכדי לתת מענה לכל צרכי העיר. ואני מבטיח שכשנהייה חלק ממועצת העיר הבאה נדאג לכולם, ונפעל לשרת את הציבור נאמנה גם את אלו שיבחרו בי וגם את אלו שלא. אני מתכוון לשים את התושב במרכז לא סתם בחרנו את סלוגן הבחירות "האיש שלכם, המועצה בשבילכם". בעבורי זו לא עוד אמירה אני מתכוון להחזיר את המועצה לתושבים. לא עוד נבחר ציבור שמקבל את אמון הציבור, ויום אחרי שמתיישב על הכיסא שוכח מהיכן הוא בא. אני סבור שיש לי את כל מה שדרוש בכדי להיות מנהיג ציבור נאמן. אני מתכוון להיות הפה של התושבים במועצת העיר ולהביא לשולחן המועצה את כל הסוגיות הבוערות לדיון ענייני ואמיתי. אני מתחייב כי לא הכיסא, ולא התפקיד, ולא המעמד יגרמו לי לשכוח מאיפה באתי אדם פשוט אנוכי, צמחתי מתוך העם, ובתוך עמי אנוכי חי. כך הייתי, וכך אשאר גם אחרי.

בוא ניגע רגע בקמפיין שלך שהוא די רחב, אתה נוגע בהמון תחומים מה שגורם להרגשה שאתה מתמודד לראשות ולא לחברות. במה באמת אתה רוצה להתמקד, לאן אתה מכוון?

"אכן מצע הבחירות אותו הצגתי הינו רחב ומקיף והוא נוגע בכול הסוגיות החשובות לציבור. במשך זמן רב עברתי בית בית ואת כל שכבות הגיל, והקשבתי היטב לתושבים ושמעתי מה הם הנושאים החשובים להם. אחרי כל המפגשים ואחרי ששמענו את כל הנושאים שחשובים באמת לתושבים ישבנו שעות רבות והתחלנו לבנות תוכניות עבודה מסודרות ליום שלמחרת שנותנות מענה אמיתי בכול תחום בו נגענו. לא עוד סיסמאות ריקות מתוכן, לא עוד אמירות שנזרקות לחלל, אלא תוכניות עבודה מסודרות שיש בכוחם להוציא מן הכוח אל הפועל את כל מה שבוער וחשוב לציבור. כל מי שמכיר אותי יודע שאני איש שחושב כמה צעדים קדימה ומתכנן היטב את צעדיו. אך תמיד לנגד עיני עומד האינטרס הציבורי בלבד, מה יעשה טוב לתושבים ולעיר שבה אנו חיים! אני איש של חזון ועשייה שלא פוחד לעמוד מול אתגרים קשים ככול שיהיו. רק מנהיגים שרואים את טובת הציבור כנר לרגלם, יכולים להרשות לעצמם לעסוק בצרכי הציבור. אני מתחייב להעמיד את רצון התושבים והצלחת העיר בראש סדר העדיפויות שלי. וכך צריך לנהוג כל מי שיש לו כוונה לעסוק בצרכי הציבור. אני בטוח שהציבור רואה זאת היטב ולכן הוא יעניק לנו את האמון הנדרש ונהיה סיעה גדולה ומובילה במועצת העיר הבאה".

האם יש מחשבות בעתיד על ראשות העיר?

"את האמת שהשאלה הזו לא מעסיקה אותי היום. כיום אני עוסק כל כולי ברצון להיבחר למועצת העיר מתוך כוונה להיות גורם משמעותי ומשפיע במועצת העיר. כמו שאמרתי כל מי שמכיר אותי יודע שאני רץ למרחקים ארוכים ובעניין הזה עוד חזון למועד. כשתגיע העת נשקול כל דבר לגופו של עניין".

במסגרת הקמפיין שלך עוררת שיח, למשל בסוגיות תנועות הנוער היו רבים שלא אהבו כי טענו שנעשתה עשייה אדירה?

"ראשית כל אני מאוד שמח שהנושא הזה עורר שיח ציבורי נרחב. יחד עם זאת אני רק רוצה לציין שלא רק נושא סוגיית תנועות הנוער עורר שיח ציבורי. כמעט כל נושא אותו העליתי במצע הבחירות שלי גרם לשיח ציבורי ואני מאוד שמח על כך. להזכירך גם נושא צביון העיר, תאגיד המים, דיור בר השגה, תעסוקה עבור צעירים וסטודנטים, קידום עסקים מקומיים, חוג לכל ילד בחינם, וותיקי העיר ועוד. כל אחד מהנושאים עוסק בצרכים האמתיים שעולים מהשטח. מדובר בנושאים שלא קיבלו מענה עד היום, ולכן מטבע הדברים הם עוררו שיח ציבורי נרחב. אני מאוד דוגל בשיח ציבורי, מתוך הבנה ברורה שמנהיגות אמיתית נמדדת ביכולת שלה להיות קשובה לצרכי הציבור, מתוך כוונה לגרום לכך שהנושאים החשובים בעיניו יקבלו מענה ויהיו חלק בלתי נפרד מהסוגיות שמגיעות לדיון בשולחן המועצה. עד היום לצערי התרגלנו שלשולחן המועצה מגיעים נושאים אותם מביא ראש העיר לדיון. נבחרי הציבור שכחו שהם נבחרו על ידי הציבור בכדי שהסוגיות שבוערות לציבור יגיעו לדיון ענייני ואמיתי בשולחן המועצה, וזה חלק נכבד מתפקידם של נבחרי הציבור".

לאור המתיחות שנוצרה במידה וגם אתה וגם דוידי תבחרו אתה חושב שתוכלו לעבוד יחד כי מפיו כבר יצאה הצהרה שהוא ייבש אותך?

"ראשית כל אני מגיע חדור אמונה ושליחות אמיתית לשרת את תושבי העיר. אני ממשיך להיות ממוקד במטרות והיעדים שהצבתי לעצמי מתוך כוונה שרק האינטרס הציבורי, זה מה שיעמוד לנגד עיניי. אני אדם שמאמין בעשייה ולא בדיבורים, ולכן אני לא נותן לשום רעשי רקע להסיט אותי מהדרך. אני לא מכיר את האמירה הזאת של ראש העיר כי לא שמעתי אותה ממנו באופן אישי, ולכן אני מרשה לעצמי להסתייג ממנה ולא להתייחס אליה. אני מקווה שראש העיר שומע את רחשי הציבור כפי שאני שומע אותם, מהפגישות הרבות שאני עושה בבתי התושבים בחודשים האחרונים. השינוי בהרכב המועצה הוא מתבקש, והתושבים משוועים למנהיגות צעירה דינמית ורעננה. גם הציבור מאס בפוליטיקה הישנה, ואני יותר ממאמין שראש העיר רואה ומרגיש זאת. ולכן טבעי בעיניי שאם תהליך זה יתרחש כפי שאני צופה אותו,  ראש העיר יהיה מעוניין לעבוד יחד איתי בשותפות מלאה מתוך כוונה ברורה שטובת העיר ותושביה היא שצריכה לעמוד לנגד עיניו, ואני מעריך שכך הוא ינהג".

מערכת הבחירות הנוכחית הייתה די רדומה אבל בשבועות האחרונים מורגשת מתיחות, יותר מזה הבחירות למועצת העיר הכניסו המון תושבים לפלונטרים משפחתיים, האם אתה חש את הקושי?

האמת היא שאני לא חש בקושי הזה מפני שהוא מאפיין כל מערכת בחירות. מטבע הדברים מערכות בחירות מייצרות עניין רב בקרב הציבור, בכל זאת מדובר בחגיגה דמוקרטית אמיתית, ואני יותר מבטוח שהציבור מבין היטב את האחריות שנלוות לכך. בעוד מספר שבועות הציבור יגיע לקלפיות לבחור את מי שהוא רואה בעיניו כראוי ביותר לשרת אותו סביב שולחן המועצה ב-5 השנים הבאות. אני מבקש מכל המתמודדים לעשות הכל בכדי שתקופת הבחירות תיזכר באמת כחגיגה דמוקרטית. על כל אחד מהמתמודדים לקרוא לפעיליו לנהוג באיפוק ובכבוד הראוי האחד כלפי האחר. לא לנהוג בשום גילוי של אלימות פיזית ומילולית כאחד. חובה עלינו לזכור כי יום לאחר הבחירות אנחנו צריכים לשוב ולחיות יחד האחד עם השני, ואין כל סיבה שמערכת הבחירות תפגע בזה. כל מי שמכיר אותי יודע שאני איש שלום, רודף שלום, ואוהב את הבריות. העיר הזאת שייכת לנו וחובה עלינו לשמור עליה מכול משמר. בואו נרבה באהבת חינם, כי זה באמת בחינם. אין כל סיבה להפוך את תקופת הבחירות לתקופה חשוכה ואפלה. אנחנו נמצאים בעיצומם של עשרת ימי תשובה. הימים שלאחר ראש השנה ולפני יום הכיפורים. ועל כל אחד מאיתנו מוטלת החובה לעשות חשבון נפש אישי עם עצמו, וכלפי בורא עולם. ועל כולנו לזכור את הסיבה שבגללה חרב בית המקדש השני, בשל שנאת חינם ושלא נהגו כבוד האחד בשני.  ובשל כך בית המקדש השלישי עתיד להבנות במהרה בימינו רק אם נרבה באהבת חינם האחד כלפי האחר, וננהג בכול אדם בכבוד הראוי. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכל עם ישראל בכלל ולתושבי העיר בפרט- גמר חתימה טובה שנכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום.

 

 

לכתבה הבאה:

"אם צריך אמכור כליה בשביל ההצלחה של שיר"

הוא פרץ לפני עשרים שנה בדואט המפורסם עם מושיק עפיה ומאז הוא מתחזק קריירה מוסיקלית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.