יום ה' | 25.3.21 | 13:29 | צילום: PEXELS

כל מה שחשוב לדעת על החלפת מסך בבאר שבע

מאז שהטלפון הסלולרי הפך לסמארטפון, המסך הפך לרכיב החשוב ביותר. בכל הדגמים של כל החברות המסך מכסה כמעט את כל שטח הפנים של המכשיר, ומעבר לתצוגה שלכשעצמה נהיית עשירה יותר ויותר ככל שהדגמים מתקדמים, המסך הוא למעשה גם ממשק המשתמש של הסמארטפון. כשהמסך לא מגיב למגע, ובוודאי במצבים שבהם הוא סדוק או שבור, נדרש תיקון מורכב ובמקרים רבים אין ברירה אלא להחליף את החלק הזה.

ישנן לא מעט מעבדות בבאר שבע שמציעות שירות החלפת מסך לכל תושבי הדרום. לפני שבוחרים בזו שתחזיר את הסלולרי שלנו לחיים, יש כמה עובדות שכדאי לדעת על החלפת מסך סמארטפון.

מה מחליפים?

מסך הסמארטפון בנוי מ-3 שכבות: השכבה החיצונית ביותר היא שכבת זכוכית שהתפקיד שלה הוא להגן על המסך, השכבה הפנימית ביותר היא LCD והיא זו שמשמשת באופן טבעי לתצוגה, ובתווך ביניהן ישנה השכבה הרגישה ביותר – שכבת המגע.

לפני שמבצעים החלפת מסך בבאר שבע חשוב לאבחן איפה התקלה: אם יש שבר רק בשכבה החיצונית, אין צורך להחליף את המסך כולו אלא אפשר להניח שכבת זכוכית חדשה בלבד (אחרי בדיקות יסודיות במטרה לוודא שאין נזק לרכיבי המגע). לעומת זאת כשגם שכבת המגע ניזוקה או כששכבת ה-LCD מציגה תמונה מעוותת/שרופה או לא מציגה תמונה בכלל, תידרש התקנת מסך חדש לגמרי.

במה מחליפים – מסך מקורי או לא מקורי?

ברוב המקרים מומלץ להשתמש במסך מקורי של סמסונג, שיאומי, גוגל וכו' כשמבצעים החלפת מסך בבאר שבע. מסך לא מקורי עלול להוביל לתוצאות לא טובות – רגישות ירודה למגע, תצוגה לא חדה מספיק, פליטת אור מוגברת, צבעים מרוחים ועוד תופעה אפשרית היא התרוקנות מהירה של הסוללה.

ההבדל במחיר בין התקנת מסך מקורי להתקנת מסך לא מקורי עשוי להגיע לכמה מאות שקלים. במעבדה עם בקיאות וניסיון אפשר להחליף רק את הזכוכית, כששאר הרכיבים – פאנל, חיבורים, רכיבי המגע ועוצמת המגע וכו' – נשארים, ועדיין להגיע לתוצאות טובות (אבל לא בכל מצב, אלא בהתאם לחומרת הבעיה).

איטום

מעבדה מקצועית כמו למשל זו שתמצאו ברשת חנויות ומעבדות סלולר מקסימה מקפידה גם על איטום מחודש של המכשיר. למעשה זהו אחד ההבדלים ברמת השירות בין אנשי מקצוע מצוינים באמת לבין כאלה שרק מחליפים את המסך – ולכן בחירה לא נכונה של המקום שבו תתבצע החלפת מסך בבאר שבע עלולה להוביל לקורוזיה בהמשך, ולכן לבעיות מחודשות בתצוגה, במגע ובכלל.

איך לוודא שהתיקון בוצע כהלכה?

בכל מקרה כדאי לבדוק את הסמארטפון עוד לפני שיוצאים מהמעבדה. הדבר הבולט לעין שבודקים הוא התצוגה עצמה – כדי לוודא שאין כתמים, פיקסלים שרופים, צבעים דהויים וכו'. בנוסף כדאי לבחון את המגע בכל רחבי המסך ולוודא שהוא עובד, וכך גם את הרמקול והמצלמה (כולל הפלאש).

באופן טבעי מומלץ לא להתפשר על אחריות על המסך החדש, כדי שתוכלו להשתמש בסמארטפון בראש שקט.

About אורי גבאי

Check Also

"בכל פעם שאני מזהה במסך התרעת ירי לכיוון שדרות יש התכווצות גדולה בבטן"

כילד שגדל תחת מטחי הקסאמים והתראות "צבע אדום" לרב סרן א' היה ברור שהוא חייב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.