"אני נהנה מכל רגע בשדרות, הכי הגיע לנו לעלות ליגה"

עד לפני שקיבל את ההצעה מהמאמן ישראל ברוך להצטרף לקבוצה שנבנתה בשדרות להתמודד על הכרטיס לליגה הארצית הוא מעולם לא ביקר בעיר. מהרגע שנחת באולם גיטיס הוא התחבר כמעט בטבעיות למקום. בשבוע שעבר במשחק העלייה נגד באר טוביה גיא שינדלר הוביל אותה לניצחון שהכתיר אותה לאלופת הליגה.

כשבטרום העונה הנוכחית, מאמן מכבי שדרות ישראל ברוך החל לבנות את סגל הקבוצה  היה לו ברור כי בכדי להוות פקטור משמעותי במאבק העלייה הוא חייב לבנות סגל שחקנים איכותי סביב שחקנים שוברי שוויון עם ניסיון במאבקי עלייה. בין שחקני הסגל הכמעט חדש שבנה, ביניהם הגבוה הפשוט מצוין גרי גנדל, מתן מרציאנו, שי גויטע והרכז גיא שינדלר שניווט את הספינה בביטחון רב, במיוחד במשחקים המכריעים שם הוא הוכיח כמה כדורסל יש לו. "אני באמת חושב שהקבוצה הזו מצוינת לא רק בגלל היכולת שלי אלא בגלל היכולת של יתר השחקנים מי ששיחק פחות ומי ששיחק יותר, בסופו של דבר החיבור הקבוצתי הביא אותנו להישג הזה" התייחס בצניעות מצטיין משחק העלייה בשבוע שעבר, גיא שינדלר שקלע 22 נקודות מתוכם 5 שלשות כל אחת יותר ענקית מהשנייה בעיתוי הכי מושלם במשחק. "אני יכול רק לפרגן לחברים שלי שבזכותם זכינו באליפות, באמת אני חייב לומר שיש כאן שחקנים מצוינים ואנשים פשוט מדהימים, כייף לשחק לצד שחקנים כמו גרי, מתן מרציאנו, שי גויטע, פשוט כולם, קליקוביץ האגדה, מתן פרץ המקומי שאני חייב לומר הכרתי אישיות מדהימה".

שינדלר, תושב תל אביב,  עשה לא מעט חיל בשנים האחרונות בליגות א' והארצית. בעונה שעברה הוא עשה עונה מדהימה בקבוצת הפועל נען איתה העפיל לליגה הארצית.

מה הביא אותך הקיץ לשדרות אחרי עונה מצוינת בנען?

"כמובן שהמאמן ישראל ברוך. בקיץ הוא פנה אליי וסיפר שהוא בונה בשדרות קבוצה לעלייה. בהתחלה סירבתי להצעה מכל מיני סיבות, קודם כל המרחק, שנית, העובדה שאני לומד לתואר הנדסאי במכללת אריאל. לא הייתי בטוח שאני יכול לשלב נסיעות לשדרות שאני חייב לציין מעולם לא הייתי בה לפני כן, רק שמעתי עלייה בחדשות. בסופו של דבר המאמן ישראל לחץ עליי וכשהוא לוחץ אי אפשר לסרב לו. מה שכן אני חייב לציין שיחד איתי הצטרפו עוד שני שחקנים ששיחקתי איתם אורי זוהר ומתן מרציאנו, יחד איתם עשיתי דברים יפים".

כשהגעת לאימון הראשון ידעת שזה יסתיים בעליית ליגה?

"את האמת שבאימון הראשון חשבתי לעצמי שההכנה קצת צולעת כי בהתחלה לא היה סגל מלא, היו רק עשרה שחקנים והקבוצה בכלל לא הייתה מגובשת, מה שכן כבר בשלב הראשון התחברתי לאנשים כאן, לשחקנים שהצטרפו, פגשתי אנשים מדהימים עם רצון גדול לעשות משהו טוב העונה. בסופו של דבר מה שהתחיל בצליעה התחבר עם השלמת הסגל,  לאט לאט הקבוצה התחברה, גם אם לא היינו מספיק מגובשים מקצועית במשחקי הליגה הראשונים הניצחונות שבאו חיברו אותנו יותר ויותר".

אפשר לומר שמבחינה קבוצתית הייתם מאוד מגובשים, כמה זה תרם להצלחת הקבוצה?

"אין ספק שזה אחד המרכיבים הכי חשובים בקבוצה. כמובן שבסופו של דבר צריך גם להיות טובים מקצועית. אני יכול לספר לך שבקבוצה הקודמת ששיחקתי התגבשה קבוצה שעד היום גם שאנחנו לא משחקים יחד נשארנו חברים. אני מרגיש שזה מה שקרה גם בשדרות למרות שלא ציפיתי שזה יקרה. יש כאן פשוט אנשים נפלאים וכל אחד בלי יוצא מהכלל תרם להישג הזה".

איך אתה מסכם באופן אישי  העונה בשדרות?

"קודם כל נותרו לנו עוד שני משחקים אז אני עדיין לא יכול לסכם ממש אבל אני יכול לומר לך שאני נהנה מכל רגע בשדרות, הכי הגיע לנו לעלות ליגה. מבחינת היכולת אני שמח שתרמתי לקבוצה, אני שמח שהמאמן ישראל ברוך סמך עליי ואפשר לי לקחת אחריות, אני שמח עוד יותר שסיפקתי את הסחורה".

מה התוכניות לעונה הבאה?

"כמו שאמרתי קודם, תן לי לסיים את העונה ואז נראה כבר, כרגע אין לי ממש תוכניות".

מה צריכה שדרות כדי להתמודד בעונה הבאה על הכרטיס ללאומית?

"קודם כל אני מניח להעמיד תקציב מתאים וגדול יותר, יחד עם זאת לבנות על כוכבים זה לא תמיד המתכון להצלחה. לפעמים שחקנים לא מוכרים אבל עם ניסיון עושים את ההבדל. ברור לי שיצטרכו לעשות שינויים בסגל ולצרף מספק שחקנים איכותיים. אני מאוד מאמין בהמשכיות של בסיס מסוים ולחזק את הקבוצה בעמדות שחסרות. בכל מקרה אני סומך על הניסיון של ישראל שיבנה קבוצה טובה גם בעונה הבאה".

 

About אורי גבאי

Check Also

"כל החיים עטיתי על עצמי מסכה של ליצן. עד גיל 28 חייתי בתחפושת"

אחרי שכבש את המסך באודישן בלתי נשכח לאקס פקטור עם טרנינג וכפכפים כולם היו משוכנעים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.