שבת , 30 מאי 2020

לשמור על מצבר תקין

. כדי לשמור על תקינותו של המצבר לאורך זמן יש צורך לבצע בדיקות תכופות ולמנוע מביצוע פעולות הפוגעות במצבר.

מאילו פעולות חשוב להימנע כשמדובר במצבר

כולנו מעוניינים במצבר תקין המשרת אותנו לאורך זמן. מצברי ג'ל בעלי שרידות גבוהה של 10 עד 15 שנים, אך ברכבים רבים מותקן מצבר שבתוכו יש מים וחומצה שהשרידות שלו מוגבלת ל-4 שנים. ועדיין, לפני שמחליטים על החלפת רכב, חשוב לנקוט את כל האמצעים הדרושים לשמירה על מצבר תקין. אז מה יכול להרוס את המצבר? אלה כמה מבין הדברים העיקריים:

  • הוספה בלתי נכונה של מים – לעתים הבעיה היחידה המתגלה במצבר היא מחסור במים. משום כך, חשוב להוסיף בזהירות מים מזוקקים בגובה של עד 3 מילימטרים. הוספת מים בלתי מזוקקים, לעומת זאת, פוגעת במצבר הרכב ומקצרת את אורך חייו.
  • אי בדיקת המצבר – חשוב לבדוק את המצבר בכל שלושה חודשים כדי לוודא כי לא נוצרו בו סדקים, אין חיבורים פגומים, לא נגרמו נזקי קורוזיה ואין סימני חלודה או חומצה. אי בדיקת המצבר עלולה לגרום לתקלות מיותרות ולהוצאות כספיות עבור מצבר חדש במסגרת שירותי החלפת מצברים לרכבים. אם אינכם בטוחים כיצד עליכם לבדוק את המצבר, פנו לאנשי מקצוע. הטיפול במצבר דורש זהירות ויש לנקוט אמצעי בטיחות כדי להימנע מפגיעות שלגז מימן או חומצה – חומרים המצויים במצבר.
  • אי בדיקת מתח טעינה – אי מעקב אחר מתח הטעינה של המצבר עלולה להוביל לנזק. חשוב לוודא כי המצבר שומר על מתח שנע בין 6 ל-12 וולט (תלוי בסוג המצבר המותאם לרכב). מתח טעינה נמוך עלול להזיק למצבר ולפגוע בו, ואילו מתח טעינה גבוה מדיי צורך מים בכמויות גבוהות. ברגע שיש בעיה במתח, חשוב לפנות לחשמלאי רכב.
  • תזוזת המצבר – בדקתם בפעם האחרונה את המצבר ושכחתם לעגן אותו היטב למקומו? תזוזות אינטנסיביות ובלתי פוסקות של מצבר במהלך הנסיעה, אשר אינו מחובר היטב למקום, עלולות לגרום לנזק ולהופעת סדקים במצבר.

למי פונים כשיש בעיה במצבר

אם אינכם טכנאי רכב, אך חשים שיש בעיה במצבר, פנו לחברה מקצועית והיא תספק שירותי מצבר עד הבית. במקרה זה לא תצטרכו לדאוג להבאת הרכב למוסך, תנו לאנשי המקצוע להגיע אליכם. הטכנאים המקצועיים מתמחים בכל התקלות הקשורות למצבר כמו מתח גבוהה מדיי של מצבר, מתח נמוך מדיי, סדקים במצבר או תיקון כבלים פגועים. רק טכנאי מקצועי יכול לקבוע אם אתם זקוקים להחלפת מצבר לרכב, או שיש צורך לבצע כמה תיקונים פשוטים. כמו כן, במקרים מסוימים תוכלו להחליט מה משתלם לכם יותר מבחינה כלכלית – לתקן מצבר ישן או לקנות מצבר חדש.

לכתבה הבאה:

מטבחים במבצע בקטלוג חדש של דניאל מטבחים

מעוניינים לרכוש מטבחים מחומרי ייצור עמידים ואיכותיים במחירי מבצע? בחנות פרטית, תוכלו למצוא בדיוק את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.