חלוקת אייפדים למורות וגננות בשדרות

מורות וגננות החינוך המיוחד בעיר שדרות קיבלו מחשבי אייפד במסגרת התכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" של קרן אתנה.

מורות וגננות החינוך המיוחד בעיר שדרות קיבלו בשבוע שעבר מחשבי אייפד במסגרת התכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" של קרן אתנה. בנוסף לאייפד יקבלו המורים והמורות הדרכה מקצועית של 120 שעות. טקס ההשקה של חלוקת האייפדים נערך במתנ"ס החדש בשדרות.

באמצעות התכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" של קרן אתנה, כ-10,000 מורים ומורות לחינוך מיוחד בישראל יקבלו מחשבי אייפד יחד עם תוכנות ואפליקציות מיוחדות לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות. מאז השקת התכנית, בנובמבר 2015, קיבלו אייפדים כ-3,532 מורות, מורים וגננות לחינוך מיוחד ברחבי ישראל. התכנית מתבצעת בשיתוף האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך בניהולה של רחלי אברמזון והאגף לטכנולוגיות מידע במשרד החינוך בניהולו של רוני דיין.

התכנית מיועדת להעצים את מורי החינוך המיוחד בישראל ומאפשרת להם לתקשר טוב יותר עם תלמידיהם. בנוסף לכך מקנה התכנית גישה למגוון רחב של חומרי לימוד, ומשנה באופן משמעותי את חייהם של התלמידים. המורות והמורים יכולים להכין בעזרת האייפד תכניות לימודים מיוחדות לתלמידיהם, כאשר התלמידים יכולים להמשיך את חוויית הלמידה בביתם לאחר שעות הלימודים בבית הספר.

תכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" הינה נדבך נוסף בתכניותיה של קרן אתנה, הכוללות את "מחשב נייד לכל מורה" (הושקה ב-2007), "מחשב נייד לכל גננת" (הושקה ב-2012( ו"טאבלט לכל מורה למדעים" (הושקה ב-2014).

חלוקת האייפדים למורות וגננות החינוך המיוחד בשדרות  התאפשרה בזכות תרומתם של קרן אתנה ושותפיה: הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בנק מסד, משרד החינוך, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן משפחת סילבן אדמס, מגבית קנדה ועיריית שדרות.

בטקס חלוקת האייפדים השתתפו, בין השאר, אלון דוידי, ראש עיריית שדרות שאמר: "כרשות ששמה בראש סדר העדיפויות שלה את נושא החינוך ומיתגה עצמה כ'מקום למחשבה', אנו מקדמים כל צעד שיכול לקדם את צוותי ההוראה שלנו ולסייע להם. הכנסת האייפדים תתרום לתקשורת שבין המורים לתלמידים, לחוויית הלימודים ולאפשרות הלמידה מהבית. אני מודה לקרן אתנה ולכלל השותפים הנהדרים לפרויקט המבורך הזה". כמו כן השתתפו  סגנו, אלעד קלימי, דפנה תמיר, מנהלת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" בקרן אתנה, רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בנק מסד, טל טורן, מנכ"ל עיריית שדרות, איל חסאן, יו"ר סניף הסתדרות המורים אשקלון והמרחב, אורלי ז"ק, מפקחת תקשוב מחוז הדרום במשרד החינוך, מרים ששי, מנהלת אגף החינוך בעיריית שדרות, סוניה שרביט, מנהלת החינוך המיוחד בעיריית שדרות, מוריה אלעזרי, מנהלת מרכז תמיכה ישובי-אזורי (מתי"א) צפון הנגב, נורית חורי, מנהלת פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) נתיבות ואישים נוספים.

About מאור מורביה

Check Also

נהג משאבת בטון תועד על ידי רחפן המשטרה משליך שאריות פסולת בשדרות

זה  קורה לא אחת שקבלנים מרשים לעצמם להשליך פסולת במרחב הציבורי. אתמול זה קרה בשכונת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.