יום רביעי , 3 יוני 2020

ד"ר מיכל קומם ממכללת ספיר זכתה בפרס שפיצר לעשיה חברתית בנגב

ד"ר מיכל קומם זכתה בפרס שפיצר לעשייה חברתית בנגב על פעילותה למען נערות ונשים צעירות בסיכון

פרס שפיצר ע"ש שרלוט ב' וג'ק ג' שפיצר (ז"ל), לעשייה חברתית בנגב, הוענק השנה לד"ר מיכל קומם המנהלת את מרכז רותם במכללת ספיר. המרכז פועל מתוך המכללה, מטפל ועוסק במחקר עם נערות ונשים צעירות במצבי סיכון. המרכז מסייע לנערות ולצעירות להשתתף בתכניות במסגרת המכללה, פעמים רבות דרך ההשתתפות זו, אותן צעירות (רובן בטווח הגילאים 17-30) מתקדמות ואף מגיעות לאקדמיה. הפרס הוענק לד"ר קומם על עשייתה החברתית לאורך 20 השנים האחרונות.

ד"ר קומם חולקת את הפרס עם ח'יר אלבז, שהנו חבר בוועד המנהל של מכללת ספיר ומנהל שותף של ארגון אג'יק מכון הנגב, אשר פועל למען האוכלוסייה הערבית בנגב, בדגש על האוכלוסייה הבדואית. המכון פועל במישורים רבים כמו עבודה, השכלה ושת"פ בין האוכלוסייה היהודית לערבית בדרום למען צמצום הפערים של החברה הערבית בנגב מהמרכז. הפרס יוענק לשניים בטכס שייערך ב-22 במאי.

מכללת ספיר ממשיכה להצטיין השנה בפועלה הרב ובעשייה חברתית לאחר שלאחרונה זכתה גם בפרס המועצה להשכלה גבוהה למעורבות אקדמית בקהילה, פרס שניתן למכללה בשל ההיקף והאיכות של פעילותה החברתית והשילוב של פעילות זו כחלק אינטגרלי מהתכנית האקדמית.

ד"ר מיכל קומם: "אני נרגשת מההערכה וההכרה בעצם קבלת הפרס, מרגישה גאווה ששותפי לפרס הוא ח'יר, כשאנחנו יודעים שלפי לא מעט נתונים הנגב נמצא בפער גדול מהמרכז – אני שמחה על שיתוף הפעולה החשוב לשינוי המציאות הזו. אני מקווה שההכרה בעשייה הזו תביא בעיקר להכרה בצורך החשוב להשקעה ציבורית בנשים הללו – השקעה שכזו יכולה לפתוח להן דלתות ואפשרויות לפרוח."

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.