מבזקים
מחאת שילוט בשדרות. דפוס שדרות החליט לכסות את אחד השלטים בשחור

מחאת השילוט בשדרות חוזרת:"עסקים משחירים את העיר"

בימים האחרונים, לקראת סוף 2019 בעלי עסקים בשדרות קיבלו דרישת תשלום שנתית למס שילוט. חלקם התאגדו ודורשים את ביטול המס.

רק בחודש שעבר נושא מס שילוט עלה לדיון במועצת העיר בעקבות הצעה שהגיש חבר מועצת העיר יניב פרץ, בימים האחרונים הנושא שוב עלה לכותרות לאחר שבעלי עסקים רבים קיבלו דרישות תשלום בעבור שנת 2019 מה שעורר כמה מהם להוביל מחאה ציבורית במסגרתה יכסו את השילוט בבד שחור, לשם כך הם אף הקימו דף פייסבוק תחת השם "צבע שחור- מבטלים את מס השילוט בשדרות.

מטעם מארגני המחאה נמסר: "בעלי עסקים יקרים, לא מספיק הקושי שלנו לנהל את העסקים שלנו בכבוד בשל המצב הבטחוני, החליטה עיריית שדרות בימים אלו לשלוח לכולנו אגרת שילוט בסך אלפי ש"ח לעסק. אנו החלטנו כי זהו צעד לא מידתי ולא הגיוני – ולכן אנו מעוניינים לצאת למחאה כנגד החלטה זו. אנו קוראים לכל בעלי העסקים בשדרות להצטרף אלינו למאבק שמטרתו היא אחת – להקפיא את גביית מס השילוט ! בימים הקרובים נקים צוות שהרעיון הוא לעשות "לילה לבן" של תליית הכיסויים על מנת שנקום כולנו ל"בוקר שחור". ובכך להשחיר את העיר ולהתחיל במחאה שלנו – הן ברמה המקומית והן ברמה הארצית".

 סלוגן המחאה של בעלי העסקים בשדרות. צילום: מתוך דף הפייסבוק

בתוך כך, נציין כי הסוגיה עלתה לפני שלושה שבועות בכתבה נרחבת ב'דין וחשבון', כפי שהוצג בכתבה, בניגוד לדרישה לבטל את המס, חברי המועצה פספסו את הבעיה הגדולה במס השילוט. והיא לא המס השנתי שאמור להתבטא בעשרות שקלים לשנה אלא העובדה שהמדידות מבוצעות על כל שלט כולל מדבקה בויטרינה, חמור מכך ישנם בעלי עסקים רבים שנדרשו לשלם רטרואקטיבית ועד היום סוחבים חובות מתקופת בוסקילה (בתקופתו נכנס חוק העזר הנוכחי) שהגיעו ליותר מ-70 אלף שקלים. אין ספק, יש לעשות סדר במס השילוט שאולי צריך להיאכף אבל לא במתכונת הזו.

תגובת עיריית שדרות תובא כשתתקבל

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.