יום ב' | 12.4.21 | 07:00 | בתמונה: המקום שבו אירע הרצח באיבים. צילום: אורי גבאי

מאסר עולם לשני צעירים משדרות וב"ש על הרצח המזעזע בחורשת איבים

בחודש פברואר 2018 הוצת רכב בחורשת איבים הסמוכה לשדרות. מאוחר יותר בחקירת המשטרה התברר כי מדובר ברצח מזעזע מאוד: אפרים שימונוב, מאבטח תושב העיר הוכה למוות וגופתו הוצתה עם הרכב. השבוע נגזר דינם של אסף סוויסה משדרות ומור מצלאווי מב"ש. הסיבה: עסקת מכירת קנאביס ב-60 שקלים. 

שלוש שנים וחודשיים אחרי הרצח המטלטל שהתרחש סמוך לשדרות, בחורשת איבים, נגזר דינם של הרוצחים, צעירים שהיו נורמטיביים משדרות וב"ש. הקורבן, אפרים שימונוב מצא את מותו בדרך האכזרית ביותר, על פי כתבי האישום,  עסקת מכירת קנביס היא שהובילה את הנאשמים מור מצלאוי (23) מבאר שבע ואסף סוויסה (24) משדרות לבצע את המעשה הנורא. השניים ניסו לפרוץ לביתו של  אפריים שומונוב שעבד כמאבטח (26) . על פי המשטרה הוא הציע למכור להם 70 גרם קנאביס תמורת 60 שקל לגרם.

לאחר שלא הצליחו בפריצה, לפנות בוקר ה-27 בפברואר 2018 הם קבעו להיפגש עם שומונוב, והובילו אותו ברכב ליער איבים כדי לשלם לו עבור הסמים. כשהגיעו, שכנעו את שומונוב להשאיר במכונית את האקדח שלו, ואז החלו להכות בו ללא רחם. שומונוב התחנן על חייו, אולם השניים היכו אותו עד שהפסיק להגיב, ואז גררו אותו חזרה לרכב. כשהבחינו שהוא עדיין נושם המשיכו לחבוט בו בכל גופו עד שסברו כי הוא מת. הם לא הסתפקו בכך, הניחו את שומונוב במכונית, ויצאו לתחנת דלק סמוכה כדי להשיג דלק במטרה להצית את הרכב. הם חזרו עם המכל ושפכו דלק על שומונוב ובתוך המכונית, הציתו אותה ונמלטו.

 מימין: הנרצח אפריים שימונוב, משמאל: הנאשמים ברצח אסף סוויסה ומור מצלאוי

לאחר הרצח השניים הלכו לביתם, התקלחו, ואת הבגדים המגואלים בדם הקורבן השליכו לפח האשפה. באותו ערב נפגשו ויצאו יחד למסיבה במקום עבודתם המשותף באזור המרכז, שתו אלכוהול ועישנו סמים.

למחרת, כפי שהובא בלעדית בזמנו ב'דין וחשבון', בת זוגתו של שימונוב ניסתה להשיגו בבוקר ללא הצלחה. היא ניגשה לדירתו וניסתה דרך החלון לקרוא בשמו. לאחר מכן עירבה את בני המשפחה אז התברר כי עוד בלילה התקבל המידע במשטרת שדרות, חוקרים הגיעו לזירה ולא ממש ידעו לזהות את הנרצח. כאשר הגיעו לתחנת המשטרה התברר להם כי יקירם נרצח בדרך הכי מזעזעת.

 גיליון דין וחשבון לפני שלוש שנים.

בסופו של דבר החליטו השופטים כי לצד מאסרי עולם יוטלו על כל אחד מהנאשמים שש שנות מאסר נוספות – שלוש במצטבר ושלוש בחופף. כל אחד מהנאשמים יפצה את בני משפחת המנוח ב-200 אלף שקל.

עו"ד בן לולו שייצג אסף סוויסה מטעם הסניגוריה הציבורית: "מדובר באירוע קשה וטרגי ואנו משתתפים בצערם העמוק של המשפחה. אסף ממשיך לטעון לחפותו ואנו נלמד את ההחלטה ונשקול את המשך צעדינו".
עו"ד סיימון שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית: "מור הביע צער עמוק על המקרה הטרגי, הוא מסר גרסה ולטענתו הוא לא גרם למותו. אנו נלמד את גזר הדין ונשקול את המשך צעדינו".

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.