יום שישי , 3 יולי 2020
שמ

מאבק המסעדנים: ועדת הכספים דורשת מהאוצר פתרון מיידי

נציגי משרד האוצר ורשות המיסים התייצבו לישיבה ביום רביעי בכנסת וספגו ביקורת נוקבת על הטיפול הלקוי בסוגיה.

האם מאבק המסעדנים עשוי להניב תוצאות ממש בקרוב? אחרי שראש הממשלה ושר האוצר הנחו את הפקידים באוצר לפעול למתן סיוע מיוחד לבעלי המסעדות בעוטף עזה שקורסים תחת סבבי ההסלמה שגורמים להם להפסדים כספיים כבדים והדבר נתקע בגלל חוות דעת משפטית החליטה ועדת הכספים בראשות חבר הכנסת משה גפני להיכנס לעובי הקורה אלא שדבר לא קרה מאז הדיון בחודש שעבר והשבוע הועדה התכנסה שוב.

בין המשתתפים בועדה היה חבר הכנסת וראש מועצת שער הנגב לשעבר אלון שוסטר שלא אהב את ההתנהלות של האוצר. "אני רוצה לקבוע שגרירת הרגליים לטעמי המכוונת שלכם וחוסר לקיחת האחריות על החלטות שאתם קיבלתם מלמעלה מראש הממשלה ומשר האוצר ומועדת הכספים היא בלתי סבירה, גם אם יש לכם מה לומר גם אם אתם אומרים אותה כרגע תפקידכם היה ליזום ולבוא אלינו כבר לפני חודשיים וחצי ולהציע לנו מה לעשות, איך לפתור את הבעיה. אני לא מבין איך אתם מרשים לעצמכם לזלזל כך בראשי הרשות המבצעת וראשי הרשות המחוקקת".

בתוך כך, בדיון השתתפו נציגים מעיריית שדרות אותם שלח ראש העיר וכן מסעדנים ובעלי אולמות וגני אירועים בדרום, שחלקם ספגו בשנים האחרונות נזקים של מיליוני שקלים בעקבות סבבי הלחימה התכופים ברצועה.
בדיון השבוע הורה ח"כ גפני לרשות המסים להציג לוועדה בתוך שבוע תכנית להסדרת תשלום פיצויים למסעדנים ולבעלי אולמות וגני אירועים בעוטף עזה שניזוקו במהלך סבבי הלחימה. במקביל, גפני הזהיר את הרשות ואת אגף התקציבים במשרד האוצר כי אם בימים הקרובים התוכנית לא תקודם – הוועדה שבראשותו תקדם חקיקה מיוחדת בנושא: "כעת ניתן לפתור את הבעיה בכמה מיליוני שקלים בודדים, ואם נביא את הנושא במסגרת של חקיקה – הוא יעלה למדינה מאות מיליונים", אמר.

ראש העיר, אלון דוידי, אמר לאחר הדיון: "אני מודה לח"כ גפני על רצינותו בנושא הפיצויים לבעלי העסקים באזורנו, רצינות שאנו מכירים אצלו גם מנושאים אחרים. אמשיך לעשות כל שאני יכול למען המסעדנים ובעלי האולמות שנפגעים קשות בזמן סבבי הלחימה על-מנת שהתקנה תשתנה והם יקבלו פיצויים גם כשהעסק סגור פחות משבוע ימים".

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.