יום רביעי , 1 אפריל 2020
שחקני שדרות במשחק הגביע נגד ירוחם. ימשיכו בליגה ב'.

כדורגל: הסתיימה הסאגה- מכבי שדרות בליגה ב'

אחרי שבוע של אי ודאות, במכבי ציון שדרות התבשרו בשעה האחרונה כי ניתן פסק דין בעניינה של עירוני קרית גת שתישאר בליגה א'.

במכבי שדרות רצו מאוד לקבל הערב את הבשורה מההתאחדות לכדורגל כי הקבוצה תשובץ בליגה א' דרום במקומה של עירוני קרית גת שעברה על חוקי התקנון- לא רשמה שחקנים בזמן ולא התייצבה למשחק גביע, אולם הזיגזג המתיש בחסות ההתאחדות לכדורגל, הסתיים בפסק דין של בית הדין  בראשות הדיין שמעוני שהשתכנע כי ב-48 השעות האחרונות קרית גת עמדה בכל מה שנדרש בהחלטת הביניים.

מלכתחילה דרשה המאשימה עונש של הפסקת פעילות הקבוצה, כאשר מכתב האישום ומדברי התובע המלומד עולה כי הטעם העיקרי היה הציפייה )הסבירה בנסיבות העניין( כי הנאשמת לא ערוכה לפתיחת העונה ובכך נגזר דינה שלא להשתתף במשחקי הליגה. בשים לב כי לרשותה יומיים להשלמת היערכותה לקראת משחק הליגה הראשון, המתנתי עם החלטתי יומיים, והיום נמסר לי ע"י גורמי ההתאחדות )התובע( כי בין לבין הקבוצה השלימה את רישום הסגל והיא "כשרה" להתייצב למשחק הליגה הקרוב" נכתב בין היתר בפסק הדין, "בכך ירד טעם מרכזי לעונש הפסקת פעילות שנתבקש אשר הינו מהעונשים החמורים בתקנון; עונש זה קיים בתקנון כעונש מנדטורי על אי הופעה למשחק ליגה של קבוצות בליגות הבכירות )ליגת העל עד ליגה א', עליה נמנית הנאשמת( אך לא נאמר בתקנון דבר על אי הופעה למשחקי הגביע. מכלל ההן אני שומע את הלאו וניכר כי מתקין התקנון נזהר שלא להשיתו באופן אוטומטי על העדרות ממפעלי ההתאחדות האחרים )גביע, גביע הטוטו וכד'(.
אני סבור כי בנסיבות העניין, בו חטאה העיקרי של הקבוצה אי התייצבות למשחק גביע בודד ולצידו 2 עבירות נוהליות במהותן של אי רישום במועד כי די בקנס כספי. בשים לב לכל האמור אני קונס את הנאשמת ב –
4,000 ש"ח.

לחצו לצפייה בפסק הדין המלא פסק דין בעניינה של קרית גת

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.