יום ראשון , 23 פברואר 2020
תלמידי תיכון גוטוירט בשדרות עם היוזמה המבורכת

תלמידי תיכון משדרות מציגים: "מבצע פלאפל"

תלמידי תיכון משדרות התגייסו לעזרת ניצול שואה דוד ליטנר עם המיזם ה"פלאפל של דוגו" לרגל יום השואה הבינלאומי.

תלמידי תיכון 'גוטוירט' והישיבה התיכונית אמי"ת שדרות חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ, באכילת שתי מנות פלאפל- המאכל הלאומי של ישראל, כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

דוגו בן ה-14 צעד מורעב ומותש בצעדת המוות מאושוויץ וחלם על לחמניות עגולות שאכל בילדותו. כשהגיע ארצה כדורי הפלאפל אותם ראה לראשונה הזכירו לו את הלחמניות שחיזקו את רוחו ברגעים קשים.

מאז, בכל שנה ב-18 בינואר דוגו חוגג את העובדה שהוא חי עם מנות של פלאפל. דוגו הפך את המנהג הפרטי שלו למבצע ארצי שסחף רבים בכל רחבי הארץ. תלמידי ישיבת אמי"ת שדרות שמעו את סיפורו של דוגו והצטרפו למבצע.

התלמידים והמורים ארגנו סעודת פלאפל חגיגית בכל כתה ולא שכחו להצטלם – לבקשתו של דוגו, עם שלטים שהכינו במיוחד עבורו, עם הכיתוב "עם ישראל חי".
בליווי המורה לעברית בת שבע הלוי נפגשו תלמידי כתות ז-ח השבוע עם דוגו בבית העדות בניר גלים ושמעו ישירות ממנו את סיפור הצלתו ואת האופן בו בחר להנציח את ניצחון הרוח הישראלית. התלמידים קבלו מדוגו את ספרו "הסיפור של דוגו" בצירוף הקדשה אישית.

 תלמידי הישיבה התיכונית אמית בשדרות, גם כן השתתפו במבצע החשוב.

שי בן אבו תלמיד כתה ט בבית החינוך:"מדוגו, ששרד את צעדת המוות והשואה, אנחנו לומדים על תקווה ונחישות. דוגו הוא אדם מעורר השראה ". הרב ישראל אוחיון ראש הישיבה התיכונית אמי"ת שדרות: "סיפורו של דוגו, איש בעל תעצומות נפש , הותיר חותם עמוק בקרב התלמידים. לראות ניצול שואה ששרד מהתופת הנוראה וממשיך לחיות באמונה גדולה, העמיק בליבם את האמונה בנצחיותו של עם ישראל בארץ ישראל".

למיזם הנפלא הצטרפו גם תלמידי כיתה י' בתיכון גוטוירט שאספו יחד עם ההורים והמשפחות מצרכים והרכיבו מעל 100 מנות! את הכסף שאספו ממכירת הפלאפל לתלמידי בית הספר יתרמו לניצולי שואה נזקקים בעיר.
כל הכבוד למשפחות שנרתמו, לתלמידים המקסימים שהובילו את המיזם בליווי המחנכים: רחל באזוב, כפיר מורד, קובי ברנס, זהבה כהן, עמוס הייטמן, אורית דיטשי ושרית זיו, ולעפרה ממן שחשפה את הרעיון המוצלח הזה בפניי הצוות והתלמידים.

לכתבה הבאה:

ליגה ב': שדרות חזרה לנצח, נתיבות השוותה בדקה ה-90

בעקבות הניצחון ואיבוד נקודות בקרב קבוצות הצמרת, צימקה שדרות את הפער מהמקום שמוביל לפליאוף העליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.