יום ה' | 8.4.21 | 13:10 | צילום: אושר תורג'מן

תלמידות אולפנת 'שירת' משדרות פקדו את קבריהם של חללי הנצר האחרון

לקראת יום השואה ויום הזכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל יצאו 130 תלמידות כיתות ח-י' מאולפנת שירת שבקריית חמ"ד אמית שדרות לקברי הנצר האחרון בכפר ורבורג ונגבה.

נצר אחרון הם ניצולי שואה שנותרו שריד אחרון ממשפחתם הגרעינית, עלו לארץ נלחמו ונפלו. אשר על כן אין מי שיפקוד את קברם.

בנות אולפנת שירת אמית עלו לקיברם בהובלת מורי השל"ח וידיעת הארץ לקריאת תהלים וטקס כבוד לנופלים. בין השאר פקדו את קבריהם של גילה דוידוביץ' הי"ד שנפלה בגיל 19 בקיבוץ נגבה ומתיתיהו ברנשטיין הי"ד שנפל בקרב בגשר עד הלום.

בהמשך ביקרו התלמידות באתרי הלחימה של גדודי גבעתי שפרצו את הדרך אל הנגב.

בהגיעם לגדוד 54 נתקלו הבנות במשפט 'ההלך ברדתך אל הנגב זכור אותנו' והחליטו פה אחד: "ננצור אותם בלבבנו לוחמים שהיו נצר אחרון מלאכים כבני אדם".

עדי אמר מדריכת הש"שב"ש (שנת שרות בנות שרות) של השל"ח: "עלינו לקברי הנצר אלו שקולם לא ישמע אנחנו נשמיע את קולם כי להם לא נותר נצר. אנחנו נהיה הקול והכל".

ברכה רות מסטבאום, תלמידת כתה י': "היה בהם עוז ורוח כזו שסחפה את כולם, הם הבינו שבהבקע השער הם היו צריכים להיות שם ולעצור את הפולש בגופם- דמותם היתה מלאכים כבני אדם".

חיה אביאל מנהלת אולפנת שירת: "זכינו להגיע ל 3 חללי 'הנצר האחרון', שרשרת הדורות של האומה הישראלית, קשורה בנשמות קדושים אלו, אנחנו הבנים! אנחנו הנצר של אותם הנופלים! אשרי העם שככה לו, שיודע את עברו, יודע מהיכן הוא בא ולאן הוא הולך. אנו ההמשך שלהם, זכינו!".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.