יום רביעי , 27 מאי 2020
מופע זיקוקים בשנה שעברה בשדרות. צילום: דוברות העירייה

תושבי שדרות הכריעו: לבטל את הזיקוקים בערב העצמאות

בזמן שלא מעט רשויות ברחבי ישראל החליטו לבטל את מופע הזיקוקים דווקא בשדרות החליטו לקיים. ראש העיר החליט לתת לתושבים להכריע בסקר פייסבוק.

יום לפני ערב העצמאות נדרשו תושבי שדרות להכריע את מה שמובן מאליו ולאו דווקא מטעמי תקציב: מופע זיקוקי די-נור שהפך למסורת בחגיגות העצמאות בכל עיר בישראל לא יתקיים גם בשדרות לאחר שהתושבים הכריעו בסקר מיוחד שביצע ראש העיר אלון דוידי בדף הפייסבוק שלו.

כידוע, מופע הזיקוקים עולה כל שנה לדיון בעיר לאור המציאות הביטחונית. גם בשנה שעברה יצאה קריאה מצד תושבים רבים שילדיהם מטופלים בחוסן לבטל את הזיקוקים כדי לחסוך בהלה מיותרת מהילדים. בשנה שעברה למשל, אירועי העצמאות התקיימו לאחר עוד סבב הסלמה אלא שאם לא די בזיקוקים בצה"ל החליטו שזה העיתוי גם לקיים מטס חיל האויר מעל העיר גם שגרר בהלה המונית.

כאמור, בשל המצב הנוכחי, בכל הרשויות בישראל לא יתקיימו חגיגות אבל רבים מהם החליטו להסתפק במופע זיקוקים דבר שגרר ביקורת ציבורית מעט פופוליסטית שיש לחסוך את הכסף לטובת אוכלוסיות קשות יום וקשישים שכן לא צריך לבטל מופע כזה כדי לסייע לאותן אוכלוסיות מה גם עלות מופע זיקוקים מסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים. בכל מקרה, המחאה גברה ובזה אחר זה רשויות החליטו לבטל. מה שמדהים בסיפור הזה שאלה שהחליטו לבטל מטעמי "חיסכון" החליטו לקיים מופעי אומנים על משאיות דבר שנמנעו ממנו בשדרות.

 ראש העיר אלון דוידי. העביר את ההחלטה לתושבים. צילום: באדיבות דוברות העירייה

מה שהפתיע רבים שמבין הרשויות דווקא בשדרות החליטו לקיים את המופע למרות שהוא גורם לבהלה בקרב ילדים רבים בשל המציאות הביטחונית. ביום ראשון הודיע ראש העיר אלון דוידי שהוא ער לביקורת והחליט להשאיר את ההחלטה בידי התושבים שרבים מהם פרגנו על הצעד לאפשר להם להיות שותפים בקבלת ההחלטה למרות שהיא הייתה צריכה להתקבל עוד קודם דווקא מטעמי ביטחון, פחות מטעמי חיסכון. "ראש העיר היקר ישר כח על חיזוק הדמוקרטיה ומתן כח לתושבים בבחירה, זהו שיעור חשוב! אנו מאוד מעריכים את כל פועלך בימים קשים אלו! חיזוק התושבים ופעילויות שונות שמצליחות לשמח את כולנו" פרגנה לו תושבת העיר נופר סאסי, "תודה על זה שאתה מפנה את הנושא לציבור ולא מקבל החלטות לבד. זה מעיד הרבה עלייך כראש עיר" ציינה תושבת נוספת. מנגד גם הייתה ביקורת למה בכלל היה צריך לבצע סקר. "סקר כל כך לא רלוונטי וגם לא ברור מה מטרתו".

כך או כך, תושבי העיר החליטו ברוב של 63% מול 37% לבטל את מופע הזיקוקים, יש לציין כי הרוב המכריע של המגיבים ציין כי הסיבה לצד החיסכון היא שהמופע גורם לבהלה בקרב הילדים שמטופלים בחוסן ועדיף לבטל. מה שבטוח טוב שנתנו לציבור בשדרות לקבל את ההחלטה המושכלת.

 הפוסט והותוצאות של הסקר של ראש העיר דוידי. צילום מסך

 

 

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.