יום חמישי , 28 מאי 2020

תוכנית 'נטו משפחה' בשדרות: רק בשנת הלימודים הבאה

הורים רבים משדרות טוענים כי קיבלו הסבר על התוכנית החדשה של משרד האוצר ממנו הבינו כי בחודש הבאה יקבלו זיכוי רטרואקטיבי של מאות שקלים. בעקבות פניית 'דין וחשבון' לדובריו של יו"ר כולנו השר כחלון  התברר כי שדרות לא נכללה בכלל בשלב הראשון.

הורים רבים משדרות שמחו לאחרונה לקבל מידע על התוכנית החדשה שהשיק שר האוצר משה כחלון "נטו משפחה" לפיה יזכו בחודש הבא לקבל זיכוי בשכרם בגובה של עד  כ-300 שקלים לחודש לפי דירוג הכנסה.

מאחר ונקבע כי תחילת הזיכוי מראשית שנת 2017 המשמעות היא שכל משפחה תזכה לתשלום רטרואקטיבי חד פעמי, בחישוב פשוט כ-1800 שקלים.  אלא שבניגוד לכל הפרסומים, תושבי שדרות יוכלו ליהנות מההטבה של התוכנית "נטו משפחה" רק בשנת הלימודים הבאה.

כאמור, את תוכנית "נטו משפחה" קידם שר האוצר משה כחלון. במסגרת התכנית שגובשה יחד עם מרכז השלטון המקומי, החל משנת הלימודים הקרובה, ספטמבר 2017, ייהנו הורים עובדים ממחיר מופחת בעבור צהרונים לילדים. המדינה תסבסד את התשלום בגין הצהרונים באופן דיפרנציאלי כך שסיוע גדול יותר יינתן למשפחות הגרות ביישובים חלשים. סבסוד הצהרונים יגדיל את שכר הנטו של כל משפחה באלפי שקלים בשנה.

יש לציין כי עד היום נעו התשלומים של ההורים בעבור צהרונים בין 900 ל – 1300 ש"ח לחודש (בהתאם ליישוב). בשדרות כידוע כל משפחה מקבלת דרגה 3, אימהות עובדות זוכות לאחוזי הנחה נוספים כך שיש הורים שמשלמים עבור המשפחתון סכום של 750 שקלים בלבד לחודש, כעת הסבסוד יעניק עוד הנחה חודשית של עד 003 שקלים בהתאם להכנסה כשהבסיס יתחיל מסכום של 215 שקלים.

"ממשיכים ליישם בכל הכח את תכנית "נטו משפחה". כבר בחודשים הקרובים ההורים משדרות ירגישו תוספת של אלפי שקלים להכנסה הפנויה" אומר השר כחלון ומסביר "המשפחות ייהנו מתוספת של 3,000 שקל לשנה לשכר הנטו. עבור כל ילד מגיל 3-8. עד הגיעו של הילד לכיתה ב', תסתכם התוספת לשכר הנטו של המשפחה ב- 15,000 שקל לחמש שנים.

עוד ציין כחלון: "הזדמנות שווה אמיתית מתחילה באפשרות לתעסוקה וסבסוד הצהרונים הוא הקלה נוספת עבור המשפחות העובדות. הצעד הזה מצטרף לתכניות להפחתת הצפיפות בכיתות ותוספת סייעת שנייה בגנים שהובלתי יחד עם שר החינוך נפתלי בנט ואלו לא הצעדים האחרונים. נמשיך ונקל על המשפחות העובדות בישראל בהרחבת השירותים והפחתת יוקר המחייה."

בתוך כך, משרד החינוך כבר נערך להפעלת התכנית באופן מיטבי בשנת הלימודים הקרובה. "נמשיך לפעול למען הורי ישראל, תלמידי ישראל ואיכות החינוך" ציין שר החינוך בנט ששותף לתוכנית, " חינוך איכותי ונגיש הוא מטרה משותפת לכל העוסקים בחינוך במדינת ישראל ואני מודה לכל מי שמצטרף למלאכה החשובה הזו״.

 

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.