שבת , 30 מאי 2020

שר המדע ביקר בשדרות

היום (יום ג') ביקר בשדרות שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס, כאורחו של ראש העירייה, אלון דוידי. במהלך הביקור העלה ראש העיר מספר הצעות לשיתוף-פעולה בין המשרד לבין העירייה, כחלק מהיותה של שדרות מקום למחשבה. בין ההצעות, קיום אירוע גדול של יום המדע בעוד כחודש בעיר שדרות. השר אקוניס תמך בהצעה ואמר שידון בנושא עם הגורמים הרלוונטיים בשבוע הבא.

לסיור התלוו המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק המדע, סבטה שטרית, מנכ"ל העירייה, טל טורן, מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, מנכ"ל משרד המדע והטכנולוגיה, פרץ וזאן וצוות המשרד.

השר אקוניס וראש העיר דוידי ביקרו בבית-הספר "גיל-רבין", שם זכה השר לראות את צמיחתו של עץ אשכולית שנטע באותו בית-ספר לפני שנתיים. הצוות צפה בפעילות שהעבירה תלמידת כיתה ה' לתלמידי כיתה ג' בנושא גלישה בטוחה וראה איך מיזם "ססמה לכל תלמיד" פועל בבית-הספר. ראש העיר אמר לתלמידים ולצוות המורים שמלבד מענה נכון על השאלות, חשוב מאוד הדיון על הנושאים עליהם נשאלים.

תלמידי כיתה ה' הציגו לצוות תכנית על "שדרות ירוקה", בה התלמידים חוקרים מפגעים סביבתיים ומוצאים להם פתרונות.

ראש העיר דוידי הציג במהלך הסיור לשר אקוניס את תנופת הפיתוח והבנייה בעיר ובמיוחד את פארק הילדים הנבנה בימים אלה וצפוי להיות מושלם בחודשים הקרובים.

בבית-הספר "תורני-מדעי אמי"ת" קיים אחד מחמישה מרכזי מח"ר (מתמטיקה-חלל-רובוטיקה) שיש בעיר. השר וראש העיר התרשמו מהלמידה והיישום של התלמידים במרכז המח"ר בבית-הספר.

בתום הביקור התכנסו השר אקוניס וראש העיר לפגישת עבודה בלשכת ראש העיר, אליה הצטרף גם חבר מועצת העיר ומחזיק תיק החברה הכלכלית, אלעד קלימי. השר אקוניס אמר לנוכחים: "אני אוהב להגיע לשדרות ולכן אני גם מגיע לפה בתדירות גבוהה. פרויקט 'מחשב לכל ילד' שחנכנו כאן הוא אחת מהאהבות הכי גדולות שלי. המטרה שלי היא להנגיש את המדע לכל הילדים ובעיקר לאלה החלשים, שאותם יש לחזק".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הודה לשר ולצוותו על הסיוע הרב לשדרות במסגרת החלטת הממשלה האחרונה, במסגרת אושר תקציב של 5 מיליון שקלים לשדרות ולעוטף עזה למשך שנתיים. ראש העיר הדגיש, כי עיריית שדרות תשתמש בתקציב שתקבל עבור הקמת פארק המדע בעיר, עליו דווח לאחרונה.

"אני מודה לך ומברך אותך על העשייה הרבה למען העיר שדרות", אמר דוידי. הוא הוסיף, כי "כעיר למידה וכמקום למחשבה, אנו עמלים כדי ללמד את ילדינו את תחומי המדע והרובוטיקה ובכך לסייע להם לצבור ידע שיועיל להם בהמשך החיים בלימודים ובמציאת עבודה".

שר המדע אקוניס: "תושבי שדרות יקרים לליבי, אני אוהב אותם ואת המקום, ולכן מגיע לעיר בכל הזדמנות על מנת לבחון כיצד אני ומשרדי יכולים לסייע. בתפקידי הנוכחי, כשר המדע, אני פועל לסייע לתושבי העיר ובעיקר  לילדים מועטי היכולת לנגישות לתחומי המדע והטכנולוגיה שתחת אחריות משרדי, פעלנו יחד בעבר  בפרויקט 'מחשב לכל ילד' שחנכנו כאן, והוא אחד הפרוייקטים האהובים עלי ביותר, וכשם שעשינו אז,נעשה גם עכשיו. נפעל לצימצום פערים ולתת סיכוי שווה לכל אחת ואחד בכל תחום ותחום"

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.