יום ראשון , 23 פברואר 2020

שר החקלאות התארח במרחבים

השר צחי הנגבי: ״בחרתי לפתוח כאן את הסיורים המקצועיים שלי, כדי לחזק את תושבי עוטף עזה, חלוצים הניצבים בקו החזית הקדמי של מדינת ישראל.

סיורו הראשון של השר הנגבי במסגרת משרדו החדש התקיים באירוח יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳, ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, מנכ״ל מושבי הנגב, יוסי ישי, ובהשתתפות מנכ״ל משרד החקלאות בן אליהו והנהלת המשרד.

במהלך הסיור הציג יו״ר מרכז המועצות האזוריות שי חג׳ג׳ את ההצלחות והאתגרים של החקלאות בישראל. בסיור ביקרו במפעל הקולחין ״קולחי הנגב״, הקולט את מי הביוב מבאר שבע והסביבה, מטהר טיהור שניוני ושלישוני, ומובל לחקלאות. ביקרו בפרדסים ובמטע האבוקדו הצעיר שניטע בסמוך לגבול רצועת עזה ובשדות החיטה הסמוכים לגבול הרצועה בעיבוד חברת ״מושבי הנגב״.

״בשנה שעברה התבצע כאן קציר מוקדם, שמנע לא מעט נזקים. חובה לעשות זאת גם השנה, בלי שהחקלאים יינזקו ממהלך זה״ ציין השר הנגבי, "בחרתי לפתוח כאן את הסיורים המקצועיים שלי, כדי לחזק את תושבי עוטף עזה, חלוצים הניצבים בקו החזית הקדמי של מדינת ישראל. לא עובר יום בלי שאנחנו משקיעים חשיבה ומאמץ עצומים כדי להבטיח לתושבי העוטף איכות חיים וביטחון מירבי לנוכח האיומים מרצועת עזה״

 הנגבי עם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג'. צילום: דוברת המועצה

יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳ הודה לשר על הביקור ואמר: ״אני מאמין ביכולותיו ובכישורי השר לפעול למען פיתוח ההתיישבות והחקלאות. החקלאות היא נכס לאומי ומקור גאווה. מחובתינו לשמר ולפתח את החקלאות ולהבטיח שמדינת ישראל תדע תמיד לייצר לעצמה את המזון הטרי. יש לנו לא מעט אתגרים משותפים, עליהם דיברנו. אנחנו כאן לסייע.״

במהלך הביקור ציין תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב שהחקלאים הם נכס ועלינו לשמור עליהם ולהתייחס אליהם כך. אחת לתקופה אנו שומעים על גזרות וסנקציות חדשות שרוצים להחיל עליהם, דבר אשר מקשה עליהם לתפקד ולהקנות להם יציבות ובטחון כלכלי. פעם זה קיצוץ במים ומכסות, פעם קציר מוקדם ופעם קרקעות. כמו שאנחנו רוצים לעסוק במקצוע שלנו ללא "רעשי רקע" ולהעניק את כל כולנו לתפקיד ולמשימות שנמצאות על הפרק כך גם החקלאים. הם לא רוצים להתעסק בפוליטיקה ובגזירות שמונחתות על ידי גורמים ממשלתיים."

לכתבה הבאה:

ליגה ב': שדרות חזרה לנצח, נתיבות השוותה בדקה ה-90

בעקבות הניצחון ואיבוד נקודות בקרב קבוצות הצמרת, צימקה שדרות את הפער מהמקום שמוביל לפליאוף העליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.