שר הביטחון לראש העיר שדרות: "תמשיכו להשקיע בחינוך ובבנייה"

1,200 קשישים משדרות יקבלו בקרוב דיווחיות – כך בישר היום שר הביטחון בפגישתו עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. עוד הוחלט, כי מנכ"ל משרד הביטחון יגבש צוות שיפעל להבאת תעשיות ביטחוניות לשדרות.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התארח אתמול (יום א') בשדרות כאורחו של ידידו, ראש העיר, אלון דוידי. השר נענה לבקשתו של דוידי לגשר על מספר פערים במרכיבי הביטחון של שדרות והגיע לפגישה כדי לתת תשובות ובמרבית המרכיבים גם נמצאו הפיתרונות.

השר וראש העיר נפגשו לפגישה אישית בלשכת ראש העיר ולאחר מכן התכנסו עם גורמי המקצוע לישיבה מקצועית. במהלך הישיבה התרשם השר מהשינויים החיוביים שהעיר שדרות עוברת, הכוללים את מגמת גידול האוכלוסייה והקמת השכונות החדשות לצד שיקום ושיפוץ השכונות הישנות והמרכזים המסחריים.

במשך תקופה ארוכה נלחם דוידי על צמצום פערים במרכיבי הביטחון בעיר, כמו היעדר דיווחיות לקשישים, מחסור במיגוניות במבני ציבור וכן מחסור בחדרי ביטחון במוסדות ציבור. את הנושאים העלה לאחרונה ראש העיר במספר פגישות, בין השאר, עם אלוף פיקוד הדרום, אייל זמיר, ואלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי, שנפגשו איתו.

בישיבה עם השר הביטחון הוצגו הפערים במרכיבי הביטחון עמם העיר שדרות מתמודדת. נציג פיקוד העורף שנכח בישיבה אמר, כי בחודשים הקרובים יוצבו בעיר מיגוניות חדשות לטובת גני הילדים.

בשורה גדולה שיצאה מהישיבה היא כי נמצא התקציב להשלמת מערכת "שומר הסף" (פתיחת מקלטים מרחוק). עד כה הותקנה המערכת ב-26 מיגוניות וכעת יתאפשר להתקינה במיגוניות הנותרות.

בשורה נוספת היא תקצוב הנפקת דיווחיות ל-1,200 קשישים תושבי העיר, דבר משמעותי מאוד עבורם בימי הסלמה, שראש העיר, אלון דוידי, נלחם כדי שיתרחש.

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אודי אדם, אמר, כי המשרד ימפה את הצרכים ויבדוק מאיפה ניתן להביא את התקציבים. עוד אמר המנכ"ל, כי יגבש צוות שיפעל להבאת תעשיות ביטחוניות לשדרות. אמירה זו מתווספת לאמירתו של שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, בביקורו בעיר בשבוע שעבר, במענה לבקשתו של דוידי להבאת תעשיית עילית לעיר. השר כהן הורה לצוותו לפעול לגיבוש החלטת ממשלה בנושא.

שר הביטחון אמר בפגישה לראש העיר ולגורמים הרלוונטיים בעירייה, כי "נשתדל להביא כמה שיותר תעשיות לעיר, אנחנו מזמינים במאות מיליונים ממפעלים באזור". עוד אמר השר ליברמן: "אנחנו משקיעים בעוטף עזה 4.5 מיליארד שקלים, כאשר 3 מיליארד מתוכם עבור המכשול. עם זאת, הביטחון הכי טוב זה תעסוקה ויציבות. הכיוון שלכם נכון, להשקיע בחינוך, בתעשייה, בבנייה החדשה.

בהצהרה לעיתונאים אמר השר ליברמן: ״הגענו לכאן בכדי לתת חיזוק לכל הנושא של הגנת העורף, של המיגוניות, כריזות, ונושאים נוספים ואני חושב שאנחנו מצליחים בכך קודם כל בזכות המאמצים של מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף במיל' אודי אדם, למצוא תשובות ולהביא תקציבים לא מבוטלים. צבר ההזמנות של משרד הביטחון למפעלים באזור שדרות בשנה הזאת הוא 340 מיליון שקלים. רבים מדברים על נושא הפריפריה אבל משרד הביטחון גם עושה והמגמה הזאת היא חשובה מאוד ומהווה תרומה משמעותית לחוסן החברתי של מדינת ישראל. אני רוצה להודות לראש העיר דוידי שהוא פרטנר אמיתי לשינויים שאנחנו מובילים כאן ואנחנו רואים תוצאות: צמיחה בשדרות, באוכלוסייה, ביחידות הדיור שנבנות ומתוכננות בשדרות ובקצב כזה בעשור וחצי שדרות תכפיל את עצמה, על פי התכנון עם כ-7,000 יחידות דיור שמתוכננות להיבנות פה. במקביל כמובן צריך גם לייצר מקומות תעסוקה איכותיים כדי שבני ובנות העיר שחוזרים לכאן משירות צבאי לא יצטרכו לרעות בשדות זרים״.

השר ליברמן התייחס גם לנושא החומה שנבנית על גבול עזה ואמר כי ״היא נבנית בקצב טוב ובאיכות טובה. אני לא רוצה להרבות במילים, גם ככה ראיתי בתקשורת יותר מדי קשקושים ודיבורים על הנושא אז אומר רק שהכל מתקדם, לא חסר שום דבר, לא חסרים תקציבים ולא קיימים מחסומים בירוקרטיים. הנושא הזה רץ ומתקדם ואני מקווה שנמשיך לפעול ככה ללא הפרעה״.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הודה לשר על הביקור ועל ההיענות לצרכי העיר. "אני מקדם בברכה את ידיד העיר, שר הביטחון אביגדור ליברמן", אמר דוידי. "השר מיישם ביחד עם ראש הממשלה את הקו הברור שאומר שאין דבר כזה ששדרות תהיה תחת מתקפה ולא תהיה תגובה. התגובה היא ברורה, התגובה היא חדה. רואים את רוח המפקד בצורה ברורה". עוד הוסיף דוידי, כי "כאזרחים, אנחנו רואים את עצמנו גם שותפים למאמץ הגדול של צה"ל ומערכת הביטחון למיגור המתקפות של החמאס. מאז 'צוק איתן' שדרות מתברכת בפיתוח אדיר ומי שמסתובב בעיר, רואה שכולה מוקפת בשכונות בבנייה, אלפי משפחות מגיעות אלינו, החינוך בעלייה מתמדת. שדרות ועוטף עזה נותנים דוגמה טובה לכך שאנחנו יודעים להתפתח".

 

לכתבה הבאה:

הקרב על הקרדיט: האם העסקים ייהנו מההנחה בארנונה?

ראש העיר דוידי העלה השבוע פוסט בפייסבוק המבשר על סיוע בארנונה לעסקים עקב המצב אך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.