יום ד' | 3.3.21 | 15:58 | בתמונה: גיל רבין במקום הראשון בחיסון

שדרות: 84% מצוותי בתיה"ס מחוסנים

הצלחה גדולה למבצעי החיסונים בשדרות. בתי הספר בעיר מובילים עם שיעור של כ-90% בקרב הצוותים שהתחסנו וכ-60% בקרב תלמידי י"א-י"ב. תלמידים ומורים שהגיעו לאחוז התחסנות גבוה זכו בכרטיס להופעה לבחירתם והסעה. סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "מאמץ משותף של כולנו יוביל אותנו ל-100% התחסנות".

בשדרות נלחמים בנגיף הקורונה במסגרת מבצע החיסונים הארצי 'חוזרים לחיים' ומעודדים את התושבים להתחסן. במערכת החינוך העירונית לקחו את העניין צעד קדימה ועודדו את התלמידים והמורים להתחסן באמצעות 2 תחרויות – תחרות "הכיתה הכי חסינה" ותחרות "חדר המורים הכי חסין" – והתוצאות מדברות בעד עצמן. למקומות הראשונים הובטחו כרטיסים להופעה לבחירתם והסעה.

בקרב תלמידי בתי הספר בעיר הרשאים להתחסן (מעל גיל 16), נרשם שיעור התחסנות של כ-60%, כאשר את הרשימה מובילות שתי כיתות: י"ב 2 במקיף אמי"ת דתי עם 92.8% (כולל מחלימים) התחסנות וי"ב 2 במקיף כללי גוטוירט עם 87.5% (כולל מחלימים) התחסנות. סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, בישר השבוע לתלמידים על הזכייה בכרטיסים להופעה.

מבין חדרי המורים בכלל בתי הספר בעיר זכה במקום הראשון בית-הספר "גיל רבין", בניהולה של ורד חנגלי, עם 98% התחסנות (כולל מחלימים)

ובמקום השני בית-הספר "מדעים אלון", בניהולה של ורד אפנג'ר, עם 97% התחסנות (כולל מחלימים).

במקביל לחיסונים, נמשכת פעילות ההסברה העירונית בנוגע לשמירה על הנחיות משרד הבריאות, וזאת לנוכח העלייה שנרשמה בשיעור התחלואה העירוני, התושבים מתבקשים להקפיד על שמירת מרחק, להימנע מהתקהלויות, עטיית מסכה במרחב הציבורי והיגיינה.

ביום רביעי התבשרו התושבים כי מערכות החינוך יישארו פתוחות גם בשבוע הבא ואליהן יצטרפו תלמידי כיתות ז'-י'. זאת, בזכות שמירת הציון ברמזור מתחת ל-7 ותחילת הפעימה השלישית של משרד הבריאות.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני גאה בתושבי העיר, בתלמידים היקרים וצוותי ההוראה שלוקחים אחריות ומתחסנים. הנתונים בהחלט מעודדים ומשמחים, ומלמדים על התגייסות אדירה של צוותי החינוך והתלמידים כאחד לתת כתף במאבק כנגד הנגיף, ועל כך יישר כוח. אין לי ספק כי ההירתמות לחיסונים תשנה את מאזן הכוחות מול הנגיף, אך עלינו לזכור כי חובה לשמור על הכללים כל העת, גם אחרי סיום תהליך ההתחסנות".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "שיעור החיסונים הגבוה בעיר בכלל ובמערכת החינוך בפרט, טומן בחובו תקווה כי בקרוב נוכל כולנו לחזור לשגרה בטוחה ובריאה. מבצע החיסונים נמשך כל הזמן, ואני קורא לכל התושבים להמשיך לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולהגיע להתחסן, כדי שמהר מאוד נוכל לשוב להיפגש, להתחבק ולחגוג יחד. כולנו תקווה שתקופה זו תעבור עלינו במהרה ונצליח לחזור לשגרה הברוכה בבריאות איתנה".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.