יום רביעי , 3 יוני 2020

רצחו ויצאו לחגוג

בחג פורים נמצאה גופת אדם בתוך רכב שרוף  בכפר איבים הסמוך לשדרות. מה שהתחיל כחשד להתאבדות הסתיים לאחר חקירה כחשד לרצח מחריד. מכתב האישום שהוגש השבוע נגד שני החשודים, אחד מהם צעיר משדרות עולה כי המניע למעשה- חוב על עסקת סמים. קרובי משפחת הנרצח:"לא מאמינים שהיה לו קשר לסמים. בכל מקרה מי רוצח בנאדם בצורה כזאת אכזרית?".

מה שהתחיל בחשד להתאבדות מסתיים בחשד לרצח מחריד ומזעזע של צעיר משדרות בחודש שעבר בכפר איבים הסמוך לעיר. ביום רביעי האחרון הודיעה המשטרה כי החליטה להגיש כתב אישום חמור נגד שני חשודים, אחד תושב ב"ש ואחד תושב שדרות. על-פי החשד השניים תכננו מבעוד מועד את המעשה כשקבעו פגישה עם הנרצח אפריים שומונוב בחורשה איבים שם כאמור הביאו למותו.

כזכור, בכתבה נרחבת שפורסמה ב'דין וחשבון' הובאו עדויות בלעדיות של בת זוגתו של הנרצח וכן של נער תמים שמצא את מכשיר הטלפון של הנרצח ומסר אותו לבת הזוג שניגשה עם זה לתחנת המשטרה בשדרות. "נפגשנו אצלי, צחקנו כמו תמיד עד שהוא היה צריך ללכת להתארגן לעבודה כמאבטח באולם אירועים. קבענו להיפגש בבוקר" סיפרה בת הזוג ל'דין וחשבון', "זה קרה ביום שני בערב כאשר ביום שלישי בבוקר הוא היה אמור לאסוף אותי עם האחיין שלי שהייתי צריכה לקחת אותו מחופש בתחפושת פורים לגן ואז לקפוץ לעבודה. התקשרתי אליו ולא היה מענה. זה היה מאוד מוזר לי, ניסיתי שוב ושוב ולא היה מענה. חשבתי אולי הוא לא התעורר כי עבד עד מאוחר למרות שזה לא התאים לו הוא היה בחור מאוד רציני ואחראי. אני בכל מקרה התארגנתי ולקחתי את האחיין שלי לגן, התחלתי להרגיש לא טוב כנראה הייתה לי הרגשה שמשהו קרה לאפי, הודעתי לעבודה שאני לא מגיעה, חזרתי הביתה וניסיתי שוב לתפוס אותו. החלטתי לגשת לבית שלו, לא ראיתי שם את הרכב שלו, הצצתי מהחלון קראתי בשם שלו ולא היה מענה. פניתי לבני משפחה אולי הם יודעים איפה הוא, לאף אחד לא הייתה תשובה. המשכתי את היום כרגיל וכמובן לא הייתי רגועה". בהמשך היא מספרת התבהרה התמונה: "מאוחר יותר הייתי עם אחד מבני המשפחה ומישהו ענה סוף סוף לטלפון. אחד הנערים  סיפר שהוא מצא את המכשיר באזור חורשת איבים, קבענו להיפגש כדי שיחזיר לנו את הטלפון, הייתה גם שמועה על כלי רכב שרוף באיבים. במצב הזה ניגשתי לתחנת משטרה להגיש תלונה ולדווח להם שנער אחד העביר לנו את המכשיר שלו שמצא באיבים".

המניע: ניסיון לחמוק מתשלום על עסקת סמים

מייד לאחר שהבינו במשטרה כי מדובר במקרה של רצח, החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מרחב לכיש. כמו כן הוצא צו איסור פרסום על האירוע. בסוף השבוע הוסר הצו ואז החלה להתברר הזוועה. "פעולות החקירה המהירות שערכו חוקרי היחידה המרכזית, עליה הוטלה חקירת האירוע, הביאה אתמול למעצרם של שני חשודים תושבי הדרום (בגילאים 20 ו-24) בחשד למעורבות במעשה. בתום חקירתם אמש הם נכלאו והיום כאמור נעתר בית המשפט לבקשת המשטרה והאריך את מעצרם בשמונה ימים לטובת המשך פעולות החקירה הנדרשות" נמסר מהמשטרה.

אחרי שהמשטרה האריכה שלוש פעמים את מעצרם של החשודים באמצע השבוע האחרון היא הודיעה על המלצה לכתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. "לשם ביצוע הרצח נפגשו הנאשמים עם המנוח בתאריך 27.02.18 בסמוך לשעה 02:30, ליד ביתו של החשוד משדרות", מתואר בכתב האישום, "מיד לאחר שהמנוח סיים משמרת בעבודתו כמאבטח באולם אירועים, כשהם מעמידים בפני המנוח פנים כי מטרת הפגישה הינה לשלם לו תמורת הסם. במהלך הפגישה, ביקשו הנאשמים מהמנוח כי יסיעם ברכבו למקום מבודד ביער איבים הסמוך לשדרות, שם הבטיחו לו כי ישלמו לו עבור הסם. המנוח נעתר להצעה והסיע את הנאשמים ברכבו ליער.

בהגיעם אל היער דרשו הנאשמים מהמנוח כי ישאיר ברכב את הנשק אותו נשא על גופו במסגרת עבודתו כמאבטח, והמנוח עשה כן ויצא יחד עם הנאשמים מהרכב לאחר שהשאיר בו את האקדח שנשא. המנוח והנאשמים הלכו יחד ביער ושוחחו על מחיר הסם תוך שהם צועדים לפנים היער. בשלב זה אחד הנאשמים הכה את המנוח מאחור בראשו. מעוצמת החבטות נפל המנוח ארצה והנאשמים, היכו יחד את המנוח בחוזקה באגרופים ובעיטות בראשו ובגופו ומטיחים בגופו אבנים.

המנוח נאנק מכאבים, התחנן על חייו וצעק לעברם: "די, הצילו", אך הנאשמים המשיכו להכותו עד אשר חדל להגיב.

בשלב זה גרר החשוד משדרות את המנוח לכיוון הרכב, והחשוד מב"ש התקדם לכיוון הרכב ובדק את תכולתו. כשהבחינו הנאשמים כי המנוח עודנו נושם – הוסיפו לבעוט בו בראשו, בבטנו ובחזהו, עד שסברו כי הוא מת.מיד לאחר האמור לעיל עזבו הנאשמים את היער כשהם מותירים את המנוח ברכב וכשהם מתכננים לשוב אל הרכב כעבור זמן קצר ולהצית את המנוח ואת הרכב. הנאשמים יצאו מהיער, הגיעו לתחנת הדלק "תפוז" באזור התעשייה בשדרות, ומילאו מיכל ריק בסולר וכן רכשו מצת. קודם לכן ניסה החשוד מב"ש לרכוש גם פנס שישמש אותם בדרכם חזרה ליער, אך לא מצא.מיד לאחר מכן, חזרו הנאשמים למקום בו השאירו את המנוח בתוך רכבו ביער. הנאשמים נטלו מתוך הרכב את האקדח שבתוכו מחסנית אשר הכילה 11 כדורי תחמושת וכן פריטים נוספים השייכים למנוח ואת מפתחות הרכב. בשלב זה שפך החשוד משדרות את כל תכולת מיכל הסולר על גופו של המנוח ועל פנים הרכב והנאשמים הציתו יחד את המנוח ואת הרכב. גופו של המנוח עלה בלהבות והאש התפשטה על כל חלקי גופו ובכל חלקי הרכב. הנאשמים נמלטו מן המקום כשהם מותירים את המנוח בוער בתוך הרכב. האש אשר בערה, כילתה את גופו של המנוח עד כדי אובדן צלם אנוש.

מיד לאחר מכן הגיעו הנאשמים לביתו של החשוד, שם התקלחו, החליפו את בגדיהם והכניסו את הבגדים המגואלים בדם לשקיות זבל . קודם לכן עוד הספיקו השניים לשטוף את ידיהם בשלולית על מנת להסתיר את הדם שהיה על ידיהם כתוצאה מתקיפת המנוח, וכן פשטו את מעיליהם המגואלים בדם, והחביאו אותם בשיחים בנתיב הליכתם. את האקדח שנטלו מהמנוח החביאו השניים בין השיחים הנמצאים בסמוך לגן שעשועים בשדרות. בהמשך השליכו את בגדיהם בפחי אשפה בדרך והשליכו את מפתחות הרכב של המנוח בערוץ נחל.

שעות ספורות לאחר ביצוע הרצח, נסעו הנאשמים למועדון בראשון לציון וחגגו במסיבת פורים מטעם מקום עבודתם, במהלכה אף עישנו חלק מהסם שקיבלו מהמנוח. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

בבקשת המעצר עמדה עו"ד מרום על חומרת מעשיהם של הנאשמים: "בשים לב לרצח האכזרי והמתועב אשר ביצעו וזאת בכדי להימנע מתשלום חוב של מה בכך למנוח…. אשר את חייו נטלו בגסות, באכזריות וברשעות אין קץ, כשהם חובטים בראשו בגרב ובתוכה אבן עד אשר נפל, והוסיפו לנהוג בו באכזריות איומה גם עם נפילתו על הארץ, עת הכו בו באגרופים, בבעיטות ובאבנים. לא זו אף זו, גם לאחר שהמשיב שכב מוטל על הארץ בלא נוע, נמשכה מסכת ההתעללות כשהם גוררים אותו על הארץ…. אם לא די במסכת ההתעללות שתוארה עד כה, הוסיפו המשיבים לנהוג בחייתיות ובאכזריות עצומה במנוח, ולא בחלו בכל אמצעי על מנת להביא לשריפת גופתו….. חזרו חזרה ליער בו השאירו את המנוח ברכבו, שפכו סולר על גופו ועל פנים הרכב והציתו את הגופה".

משפחת הנרצח: לא מאמינים שהיה לו קשר לסמים

בסביבת בני משפחתו של הנרצח מסרבים להאמין לטענה כי היה לו כל קשר לעסקת סמים כלשהי. "לצערנו הוא לא בחיים כדי למסור את גרסתו, הרוצחים עשו מעשה שפל הם מסוגלים להמציא כל סיפור כדי לכסות על מצפונם" אמר אחד מבני המשפחה.

קרוב משפחה נוסף סיפר:"הוא היה בנאדם מאוד נורמטיבי. למרות שקראנו את הפרסום של הנסיבות, זה הפתיע אותנו מאוד ולכן אנחנו מתקשים להאמין שזה נכון. מי שנוהג כך חי חיים של עבריין ולא הייתה לו כל דפוס התנהגות של עבריין סמים. אגב, היום כל צעיר יכול להשתמש במריחואנה. לאו דווקא שאני מאמין לפרסום הזה, אבל גם אם כן – לרצוח בצורה כזו אכזרית? זה מעשה זוועתי. אפילו שיכורים או תחת השפעת סמים ואלכוהול לא עושים דברים כאלה. אני מקווה שמערכת החוק תמצה איתם את החוק. גזר דין מוות? יש להם משפחות, את המוות הם גרמו למשפחות. זה רצח אותם מבפנים, זה אנשים שהם חי-מת".

בקרב בני המשפחה מעריכים מאוד את הפעילות המהירה של המשטרה. "סומכים רק על החוק. הם נתפסו מהר מאוד, הודו בהכול, שחזרו את הרצח. אנחנו מודים למערכת אכיפת החוק. עוד ציין קרוב המשפחה: "פגשתי אותו בפעם האחרונה, שבועיים לפני. הוא לא אמר לי שהוא מסובך או משהו. המקרה הזה הותיר את כל המשפחה בהלם טוטאלי. אנחנו רואים רק בסרטים דברים כאלה – רצח גופה, השמדת ראיות. הוא לא הטיפוס המתאים לזה".

לכתבה הבאה:

צפו: עומס גדול בתור לבדיקת קורונה לתלמידי גוטוירט

שלוש קופות חולים העמידו תחנות בדיקה בסמוך לתיכון שבו קיים חשש להידבקות המונית. ראש העיר: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.