יום רביעי , 27 מאי 2020
פעילי שמאל מפריעים לנאום של איתמר בן גביר בשדרות. צילום: אוהד זקזק

צפו: פעילי שמאל לא נותנים לבן גביר לדבר בכנס בשדרות

לטענת פעילים של יו"ר עוצמה יהודית, "פעילי שמאל שכל הזמן מדברים כמה חשוב לשמור על חופש הביטוי, התנהגו בצורה מבישה שרחוקה מהמושג דמוקרטיה". חברי תנועת 'דרור ישראל' שעומדים מאחורי המחאה:“יש איזה בלבול עם המושגים פלורליזם וחופש הביטוי. הם לא מקנים לך את הזכות להסית ולסכן ציבורים שלמים".

במסגרת יוזמה של פאב שדרות, מדי שבוע מתקיים דיון "ח"כ על הבר", לא מעט פוליטיקאים מתייצבים במיוחד בתקופת הבחירות להציג את המצע שלהם וכן לנהל דיאלוג עם הציבור. "לא מתפקידנו להחליט האם: ברק, גנץ, ביבי, בן גביר, הורביץ, פרץ, שקד ואיימן ראויים או לא, לשם כך יש ועדה משפטית, רצוננו הוא לגרום לאותם אנשים שעשויים להשפיע על כולנו בקרוב, להשמיע את דעתם שלא מאחורי מסך, עם התקלות/שאלות מכם וכו." נכתב בהזמנה של פאב שדרות לקראת האירוע שבו התארח אתמול בערב (ראשון), איש הימין הקיצוני ויו"ר מפלגת עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, "בן גביר מייצג היום אוכלוסייה לא מבוטלת במדינה, אם אתם מסכימים עם דעותיו תגיעו להביע סולדריות, אם אנכם מסכימים תגיעו לאתגר אותו, אל תשאירו את עמדותיכם על דפי הפייסבוק?, אנחנו כאמור מהווים רק במה".

אבל בעוד בפאב שדרות ניסו לשמור על חופש הביטוי, עשרות פעילי שמאל שהתארגנו מבעוד מועד, התייצבו עם כלי הקשה מאולתרים במטרה למנוע מבן גביר לדבר ואכן התחושה לא הייתה נעימה משום ששיח צריך להתקיים גם אם אנחנו לא מסכימים עם דעותיו של האחר. אנשיו של בן גביר זעמו על התנהגות פעילי השמאל כפי שניתן לראות בסרטון, "הנה שוב אנשי שמאל מראים את הפרצוף האמיתי שלהם, ברגע שהם צריכים לכבד את חופש הביטוי הם פשוט לא יודעים לעשות את זה, קוראים לזה צביעות" אמר אחד הפעילים. "פעילי שמאל שכל הזמן מדברים כמה חשוב לשמור על חופש הביטוי, התנהגו בצורה מבישה שרחוקה מהמושג דמוקרטיה".

רכז עוצמה יהודית בשדרות יוחאי דהן סיפר: "אנשי השמאל החליטו ש"בשם הפלורליזם" הכנס לא יתקיים והחליטו להשבית את הכנס. נותרנו המומים, כ-90 משתתפים שהגיעו על מנת לשמוע את יו'ר המפלגה נשארו פעורי פה מול הביזיון שהחל שם. אנשים שכל כולם מתהדרים על שיוויון , על זכויות שוות אחד לשני – באים והורסים כנס של מפלגה שלא חושבת כמוהם !! ועוד בשם השיוויון והדמוקרטיה . היכן הדמוקרטיה כאן?! זה לא חופש הביטוי, לא גאוות הדמוקרטיה ובטח ובטח שלא פלורליזם שכשאשר אתם הורסים כנס למפלגה אתם מכבים את הפלורליזם והשיוויון .

כתבנו מוסיף, מי שארגנו את המחאה הם חברי תנועת 'דרור ישראל' שדחו את הטענות שהופנו לעברם: “יש איזה בלבול עם המושגים פלורליזם וחופש הביטוי. הם לא מקנים לך את הזכות להסית ולסכן ציבורים שלמים.” אמרה רז רותם חברת התנועה והוסיפה, "תפקידנו הוא לאסור גילויי גזענות ואלימות גם אם נדמה שזו לא מאיימת עלינו ברגע זה. אמירות של גזענות וקריאות לאלימות יהפכו למעשים ברגע שתהיה להם הזדמנות. זה יכול לקרות לנו, למגזר הערבי, ללהט"ב ובעצם לכל מי שלא דומה להם. אנחנו נמשיך להיות שם לזכור להזכיר. בעיר שלנו בשדרות ובכל מקום."

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

2 comments

  1. כול הכבוד להם. אם הייתי יודע הייתי מצטרף אליהם.
    אל תתנו להסית בשת הפלורליזם

  2. סתימת פיות קלאסית של השמאל, חופש הביטוי הוא רק בשבילם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.