יום שישי , 29 מאי 2020
יניב פרץ בישיבת המועצה אתמול. צילום: אורי גבאי

צפו: עימות בין חבר העירייה יניב פרץ לראש העיר דוידי

במהלך ישיבת המועצה שהתקיימה אתמול בערב (רביעי) סביב שורה של נושאים שוב נרשם עימות חריף בין שני היריבים הפוליטיים. 

מועצת העיר שדרות התכנסה ביום רביעי לישיבה שמן המניין על מנת לאשר את מינויה של חווה נחשונוב לסגנית ראש העיר בשכר ולהשביע את חבר המועצה הנכנס ארתור זכרייב וכמו כן לדון בשורה של נושאים שהועלו לסדר, בין היתר, מינוי מבקרת העירייה גם לממונה על תלונות הציבור, אישור שיפוץ חזיתות המרכזים המסחריים, אישור להצטיידות באולם ספורט הפיס, השלמת פרויקט שומר סף למיגוניות ועוד.

הרוחות סערו סביב הצעות לסדר שהועלו לשולחן הדיונים כאשר חברי העירייה יניב פרץ ועו"ד אמיר פינטו קבלו על כך שהעירייה מבצעת "תרגיל". נציין כי מותר להעלות בישיבה 4 הצעות לסדר, בשל ריבוי ההצעות שהגישו חברי המועצה מהאופוזיציה, החליטו בקואליציה לממש את זכותם להגיש 2 הצעות גם אם לא הכרחיות על מנת למנוע מהאופוזיציה לדון ב-4 הצעות לסדר. כשחבר הקואליציה הרצל שאובי העלה את הצעתו לסדר לפתוח כל ישיבה בדבר תורה החל עימות ראשון בין יניב פרץ לדוידי כפי שניתן לראות בוידאו. בהמשך נמשך העימות בין השניים וגלש לפסים אישיים לא נעימים.

צילום וידאו: אורי גבאי

בין ההצעות לסדר, נדונה ההצעה של הקואליציה להעביר בשידור חי באמצעות הפייסבוק את ישיבות המליאה לכלל התושבים. יש להדגיש כי אותה הצעה הגיש חבר העירייה פינטו לפני שנה ואז היא נדחתה. "ברור לכולם כי יש כאן ניסיון למנוע מאיתנו לשאול את כל השאלות" אמר בין היתר, "מעניין אותי לדעת מדוע לפני כשנה הצעתי זו נדחתה וכעת היא מועלית על ידכם, לכולנו ברורה מה המטרה וחבל. אנחנו כבר לפני שנה אמרנו שלא יתכן שנמנע מהציבור לצפות בישיבות המועצה. כנראה שכל מה שמעניין אתכם זה לקחת קרדיט".

דיון נוקב היה סביב ההחלטה למנות את מבקרת העירייה גם לממונה על תלונות הציבור. חבר העירייה פינטו חושב שיש טעם להמתין עם זה לאור פסק הדין שניתן בתביעת הדיבה בינה ובין עובד העירייה יובל חזן שם נמתחה ביקורת חריפה על התנהלותה בסיפור. "אין לי חלילה דבר אישי נגדה אבל ברגע ששופט כותב בפסק דין כי במעשיה היא שימשה חותמת גומי של העירייה בתביעת הדיבה המדוברת הרי שטוב יהיה אם העירייה תמתין באישור ההחלטה".

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.