יום רביעי , 1 אפריל 2020

צפו: האיום החדש מעזה-טיל בורקן

לאחר שהוסרו מגבלות הצנזורה, חשף הכתב הצבאי של חדשות 12 ניר דבורי מה הטיל ששוגר לאחד מישובי העוטף ביום חמישי ויצר מכתש עצום.

אם עד היום, בכל סבבי ההסלמה נחשפנו לנזק הרב שיוצרים טילי הגראד שנורו לעבר אשקלון, אשדוד וב"ש, ביום חמישי התעוררו תושבים באחד מישובי העוטף לממצא מטריד לאחר שבאחד השטחים החקלאים נפער בור ענק כתוצאה מפגיעת רקטה. "לא מדובר ברקטה רגילה, זה בור עצום" קבע אחד החקלאיים בסרטון שהופץ ברשת אבל נאסר בפרסום בכלי התקשורת בשל מגבלות הצנזורה.

הירי שבוצע בלילה שבין רביעי לחמישי לעבר יישוב ישראלי מול דרום הרצועה בסבב הלחימה האחרון היה השימוש הראשון מעזה בטיל, שיכול בין היתר גם לשמש לתקיפת כוחות באזורי כינוס. כתוצאה מהירי הזה נוצרה פגיעה משמעותית בהשוואה לרקטה רגילה. תושבים ביישוב הזה בעוטף שנפגע מהטיל הבינו שלא מדובר בירי של רקטה שגרתית כשראו שנוצר מכתש ענק ברוחב 16 מטרים ובעומק של כ-2 מטרים.

לפני שעה קלה הוסרו ההגבלות ועל-פי דיווח של כתב חדשות 12, ניר דבורי, מדובר בהחלט באיום חדש שעשוי לאתגר את הצבא. הטיל החדש ששיגר הג'יהאד האסלאמי ששוגר לעבר אחד מיישובי אשכול ויצר מכתש ענק – הוא טיל בשם "בורקן" (Burkan rocket) – כלי נשק שהופיע בשלוש השנים האחרונות באזורי לחימה בעירק ובסוריה – וגם אצל חיזבאללה.

 

לטיל הזה טווח של 3-5 ק"מ והוא יכול לשאת 300-400 ק"ג חומר נפץ ולגרום לנזק היקפי גדול. במערכת הביטחון זיהו שגם חמאס וגם הג'יהאד החלו להתעניין בנשק הזה ויודעים שיש להם כרגע מעט מאוד טילים כאלה.

כך או כך, גורמים בצה"ל אומרים כי אין צורך לזרוע פחד בקרב התושבים והם מודעים לאיום וידעו להתמודד איתו כמו כל האיומים שאיתם הם מתמודדים כדי להגן על תושבי עוטף.

 

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.