יום א' | 4.4.21 | 19:53 | צילום: אריאל זנדברג

עוזב לכנסת או נשאר? דוידי בהתלבטות גדולה

ביום שלישי תושבע הכנסת ה-24 אבל ראש עיריית שדרות אלון דוידי עדיין אובד עצות. תושבים רבים ומקורבים לוחצים עליו להישאר בשדרות.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי יכול ביום שלישי להפוך רשמית לחבר כנסת אלא שעל-פי מקורביו אותם הוא ממעט לשתף בהתלבטויות של סוף השבוע האחרון הוא מצוי בלבטים רבים שלא לומר אף אובד עצות בכל הקשור לעתידו.

בשבועות האחרונים שבהם התמודד לכנסת מטעם "ימינה" וספג לא מעט אש על המהלך שלו לערוק מהליכוד הוא אומנם דיבר בנחישות רבה על השינוי שיש לבצע בהנהגת המדינה אבל היה לו ברור שזה סוג של הימור. אם ימינה תהיה מפלגה קטנה הוא יתקשה לקבל תפקיד בכיר בעל משמעות , אם ימינה הייתה מסיימת עם 12 מנדטים ומעלה ההחלטה עבורו הייתה קלה יותר. נוסף על כך, האפשרות על בחירות נוספות הופכת את ההחלטה לדילמה מאוד גדולה. הוא בטוח לא רוצה לצאת קירח משני הצדדים. בלי ראשות העיר ובלי תפקיד משמעותי בכנסת.

ובתוך כל זה. לאור הכישלון של ימינה שסיימה עם שבעה מנדטים הוא מתמודד עם אינספור קריאות להישאר. בימים האחרונים האנשים הקרובים לו ביותר מתחלקים לשניים, אלה שלוחצים אותו להישאר ואלה שחושבים עדיין שזו הזדמנות טובה שלו להגיע לשלטון המרכזי.

נזכיר כי האפשרות על פניית פרסה עלתה לא אחת, גם בשדרונט לייב וגם בדין וחשבון, כך שצעד זה שרבים חשדו בו מלכתחילה לא יפתיע. אגב, בשבועיים האחרונים הוא מיעט בפוסטים, אלה שכן העלה דברו בעיקר על האהבה לשדרות ועל כמה הוא גאה בעשייה שלו.

 הפוסט של דוידי לפני החג והחיבוק מהתושבים. צילום:מתוך דף הפייסבוק

"אלון לא משתף אף אחד" הכריזו היום אנשיו בשדרות. "אין ספק שהוא מתלבט מאוד ושובר את הראש. מלכתחילה הוא רצה להגיע לכנסת לתפקיד בעל משמעות ואם הסיכויים לכך פוחתים הוא מעדיף להישאר".

"כרגע אלון נוטה להישאר" הכריז בביטחון בשעה האחרונה אחד המקורבים. "אבל בשעות הקרובות כל החלטה יכולה להתקבל והרבה תלוי במה יעשה נפתלי בנט שגם משכנע אותו להמשיך במסע איתו. מחר או לכל המאוחר בשלישי התמונה תתבהר סופית".

בינתיים גם המועמדים האפשריים לרשת אותו שומרים על שתיקה פומבית. "כמו שאמרנו דוידי לוקח עיר שלמה בשבי בגלל חוסר ההחלטיות שלו. כל מה שקורה זו לא יותר מבדיחה עצובה. אם החלטת ללכת- בהצלחה, כנראה שהוא לא מאמין מספיק בצעד שעשה מלכתחילה אחרת אין הסבר להתנהלות שלו".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.