יום חמישי , 9 אפריל 2020

עוד לילה בממ"ד: בוטלו הלימודים

בעקבות ההסלמה של השעות האחרונות ולחץ של הורים רבים לקבל תשובות התקבלה החלטה לפני דקות אחדות באשר לקיום הלימודים. באופקים יקבלו החלטה בבוקר.

אחרי מספר שעות של הסלמה ביטחונית קשה התושבים בשדרות וישובי העוטף שוב נערכים ללילה מתוח עם חוסר ודאות באשר לחזרה לשגרה. לאחר שבשעה האחרונה נורו מספר מטחים כבדים התקבלה החלטה לפני זמן קצר והלימודים למחר יום ב' בוטלו.

רסיס של יירוט כיפת ברזל נופל בחצר בית באחד הקיבוצים. צילום: ביטחון שער הנגב

עיריית שדרות: תושבים יקרים,בהמשך לאירועים הערב ולאחר הערכת מצב של ראשי הרשויות וגורמי הצבא הוחלט על ביטול הלימודים כולל מסגרות החינוך המיוחד בשדרות.מוקד מידע ושירות לתושב זמין עבורכם במספר 8516*

עיריית נתיבות: יבוטלו הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר לרבות מעונות יום, גני ילדים, בתי ספר ומסגרות החינוך המיוחד כמו כן, בוטלו הסעות התלמידים במסגרות החינוך המיוחד מחוץ לעיר. לא תאושר עבודה במפעלים ללא מיגון תקני לפי זמן התגוננות. התכנסויות ואירועים בתוך מבנה ניתן לקיים עד 300 איש.
חל איסור על קיום אירועים מחוץ למבנים.

שדות נגב: בתום הערכת מצב שערכנו במועצה, מחר יום שני ה – 24.2 לא תתקיים פעילות בכל מסגרות החינוך במועצה: חינוך, חינוך מיוחד, רווחה, מעונות יום ומשפחתונים. כמו כן לא יהיו הסעות לכל המסגרות (פנים וחוץ) לרבות חינוך מיוחד. אנו מבקשים לשמור על הנחיות הביטחון המצילות חיים ולהיות בסמיכות למרחבים מוגנים או הכי מוגן שיש. במידת הצורך ניתן ליצור קשר עם המוקד המועצתי במספר 9938107 -08 או 107 מטלפונים קווים. לתמיכה וסיוע רגשי ניתן לפנות לקו החם של מרכז חוסן 08-9941091

שער הנגב:
1. לא יתקיימו לימודים בכלל מסגרות החינוך, כולל גיל רך ובתי הספר. ההסעות למסגרות החינוך המיוחד תפעלנה כרגיל. ייצא עדכון במידה ולא יהיו לימודים במוסדות הלימוד של החינוך המיוחד.

2. לא יתקיימו לימודים במכללת ספיר.

3. יחדיו והמרכז ההידרותרפי, יהיו סגורים.

4. נכון לעכשיו, כל הכבישים פתוחים לתנועה.

5. אין לקיים אירועים בשטח פתוח. אירועים בשטח סגור יוגבלו עד 300 אנשים.

6. עבודה תתקיים במקומות עבודה בהם ישנה אפשרות להגיע למרחב מוגן, ע"פ הנחיות ההתגוננות.

בכל שאלה ניתן לפנות לצוותי החירום ביישובים או למוקד המועצה בטלפון 0523388999

בעוד התקבלה החלטה בשדרות, נתיבות ושאר המועצות בעוטף, בעיר אופקים נכון לעכשיו אין שינוי בהנחיות. "בהתייעצות עם גורמי הביטחון ועל פי הנחיות פיקוד העורף באופקים ממשיכים בשגרה ומכאן שמחר מתקיימים הלימודים בכל מערכת החינוך. מחר בשעה 6 בבוקר יימסר עדכון נוסף, זאת לאחר קיום הערכת מצב מחודשת.

 

לכתבה הבאה:

גיליון חג פסח של 'דין וחשבון' 840 לקריאה והורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.