מבזקים
יום ה' | 11.2.21 | 08:20 | עדכון אחרון:11:06

סוף טוב: נמצאו ספרי הקודש שנעלמו מבית כנסת דקר

בזכות מאמצי חקירה של משטרת שדרות הספרים אותרו במשק חקלאי של אחד ממושבי לכיש.

מאז יום שישי האחרון מתפללי בית הכנסת 'דקר' בשדרות לא היו רגועים בשל המעשה השפל שבוצע בליל יום חמישי: אלמונים שלפו מתוך ארון הקודש שבעה ספרים ופשוט העלימו אותם משם.

"קרה לנו אסון, לקחו לנו שבעה ספרים, כולל מגילת אסתר מאוד יוקרתית ומאוד חשובה למתפללים" סיפר שלמה מלכה. "אין לנו מה לומר, הארון פשוט ריק. פשוט המומים, איך אפשר לעשות כזה דבר, לגנוב ספרי תורה. מקווים שהגנב יתפס".

 שלמה מלכה עם ראש עיריית שדרות אלון דוידי הבוקר בתחנת המשטרה

כדי לסייע במאמצי האיתור של הספרים אף הוצע פרס של 50 אלף שקלים למי שיסייע באיתורם. הלילה, כך נודע ל'שדרונט' בתום מאמץ מודיעיני הצליחו שוטרי שדרות למצוא קצה חוט שהוביל אותם אל ספרי הקודש באחד ממושבי לכיש. 

במסגרת פעולות חקירה סמויות תוך שילוב אמצעים טכנולוגיים ויחידות נוספות במרחב לכיש, הצליחו החוקרים לאתר זהותם של 5 חשודים (שנות ה 30-70) תושבי העיר והמושבים הסמוכים, ומעצרם הלילה לחקירה. (3 מהם יובאו בפני בית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.)

במקביל למעצרם, כוחות המשטרה הצליחו לאתר משק במושב נוגה בו החזיקו החשודים את ספרי התורה, ובפשיטה שערכו במקום, הצליחו לאתר אותם בשלמותם, והם הובאו אל תחנת המשטרה.

סנ"צ מאיר חכמון קיבל את הגבאים בפתח תחנת המשטרה, ואמר: "אנחנו מתרגשים מאוד ושמחים לבשר לכם שהצלחנו לאתר הלילה את ספרי התורה. כלל שוטרי התחנה התגייסו למשימה על מנת לחקור את המקרה שנכנס לנו לדם ולנשמה, עם הרבה רגש אישי, וידענו שאנחנו הולכים לעשות הכל כדי להשיב את ספרי התורה חזרה לתושבי העיר."

 מת"ח שדרות מאיר חכמון מוביל את הספרים חזרה למקומם בבית הכנסת דקר שנמצא לא הרחק מהתחנה. צילום: דוברות המשטרה

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני מודה למפקד תחנת שדרות, סנ"צ מאיר חכמון, ולשוטרי התחנה, על העבודה המאומצת והזריזה שלהם למציאת ספרי הקודש שנגנבו מבית הכנסת 'דקר'. לראות הבוקר את ההתרגשות והשמחה על פניהם של גבאי ומתפללי בית הכנסת זה היה מחמם לב והאירוע קורה ערב ראש חודש אדר שכולנו מרבים בו בשמחה ועכשיו השמחה כפולה. יישר כוח גדול".

 שלמה מלכה מבית כנסת דקר מודה למשטרה. צילום: דוברות המשטרה
 ראש עיריית שדרות בכניסה לתחנת המשטרה מודה לכל העוסקים במלאכה. צילום: דוברות המשטרה

 

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.