יום שלישי , 26 מאי 2020

"סבב הלחימה הבא הוא שאלה של מתי ולא האם"

במהלך טקס לזכרה של אלה אבקסיס באולפנת צביה בשדות נגב התבטא שר החינוך נפתלי בנט בנוגע למציאות הביטחונית באזורנו.

ברקע ירי הרקטה והתקיפה המסיבית של צה"ל ברצועת עזה בעקבותיה, הזהיר ביום שלישי  יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט כי "סבב הלחימה הבאה הוא שאלה של מתי ולא של האם". בנט אמר את הדברים באזכרה לאלה אבוקסיס, תלמידת אולפנת צביה שבמועצה האזורית שדות נגב, שנהרגה מפגיעת קסאם לפני 12 שנים.

בפתח דבריו דיבר השר בנט על אלה ז"ל ועל התכונות הייחודיות שאפיינו אותה: "האירוע פה לא צריך להיות רק עצב, אלא אירוע של שמחה, שמחה על החיים, שמחה על המשפחות והנכדים, שמחה שבנות האולפנה סופגות את הערכים שאלה הייתה רוצה. ולכן משנה לשנה חייבים להמשיך את המסורת".

בהמשך דבריו אמר בנט: "אתמול נורתה אש מרצועת עזה לעבר מדינת ישראל", אמר בנט. "אני שומע ביקורת על תגובה לא פרופורציונלית. כדי שילדה תוכל ללכת ברחוב מבלי לפחד, אנחנו צריכים לחזור לנצח, בעזה ובגבול לבנון. הרחוב נערך, השאלה היא לא אם יהיה עוד סבב, אלא מתי. אנחנו צריכים להכריע את האויב, אם שערה משערות ראשה של ילדה משדרות תיפגע אנחנו צריכים לפתוח שערי האש על האויב שלנו כדי שהדברים הללו לא יישנו, אין דרך אחרת".

לדבריו, "הפעם אנחנו צריכים להכריע לא בתיקו אלא בניצחון ברור, לא נהיה המדינה היחידה בעולם שילד לא יכול ללכת ברחוב מחשש שיפול עליו טיל. האויב שלנו משקיע את כל זמנו ומשאביו כדי לזרוע בנו הרג, לפגוע בנו, במקום לבנות חיים, הם משקיעים בלבנות אמצעי מוות ורק על ידי הכרעה מוחלטת של האויב, נשים לזה קץ".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.