יום רביעי , 1 אפריל 2020
שחקני שדרות ביום שישי במודיעין. ניצחון קבוצתי חשוב מאוד. צילום: אורי גבאי

ניצחון חשוב למכבי ציון שדרות במודיעין

שחקני שדרות הראו המון אופי במגרש קשה כשהצליחו בעשרה שחקנים לנצח 2:1 ולחזור עם שלוש נקודות חשובות. ביום שלישי משחק גביע בצפון במסגרת סיבוב ז'.

קשה עדיין לקבוע בוודאות שמכבי ציון שדרות חזרה לעצמה ופתרה לחלוטין את הבעיות במשחק ההגנה אבל בשישי היא השיגה ניצחון חשוב מאוד במגרש שהרבה קבוצות איבדו ויאבדו נקודות, אם תרצו ניצחון של אופי שמראה בכל זאת את האיכויות של הקבוצה שידעה בחיסרון שחקן שדה לנצח את המשחק. אחרי הניצחון המוחץ ביום שלישי על צעירי רהט היה ברור למאמן עופר טלקר שמשחק חוץ במודיעין זה מבחן משמעותי כדי לבדוק אם הצליח להחזיר את הקבוצה למשחק הגנתי שאפיין אותה אשתקד.

אוהדי שדרותיה נתנו שוב עידוד ואווירה ביתית. צילום: אורי גבאי

שדרות השתלטה על המשחק מדקות הפתיחה ומצאה מולה יריבה שמתבצרת בחלק האחורי ומאיימת לצאת למתפרצות, לפחות פעמיים הצליחו שחקני מודיעין להביך את הגנת שדרות. כבר בדקה התשיעית יכולה הייתה מודיעין לעלות ליתרון כשחלוץ הקבוצה דהר לבדו מול השוער טליאס, המזל שהמגן הימני נדב עמר הצליח להפריע לו והכדור נבעט החוצה.

בדקה ה-20 שוב נרשם איום משמעותי על השער של טליאס, שחקן מודיעין שחרר כדור אדיר בהתקפת מעבר מהירה לחיבורי הקורות אבל טליאס שגילה שיפור ביכולת האישית היה במקום הנכון כדי להדוף החוצה בזינוק אדיר.

בחלק ההתקפי ניסתה שדרות לפרוץ את ההגנה המקומית כשכל הכדורים עוברים דרכו של ג'ניה רפפורט שמציג יכולת מצוינת, שדרות ניסתה את מזלה פעם בהגבהות מצד ימין, פעם מצד שמאל, בדקה ה-38 נרשם האיום הראשון המשמעותי של שדרות כשרפי עמוס השתלט על כדור בעומק הרחבה של מודיעין ומקרוב בעט כדור שהלך למסגרת אך שחקן הגנה של מודיעין שלח רגל והדף את הכדור.

במחצית השנייה שדרות נראתה הרבה יותר טוב ותקפה פעם אחר פעם את מודיעין שהמשיכה לנסות את מזלה בהתקפות מתפרצות אבל משחק ההגנה המצוין שהשתפר בזכות עבודת חיפוי גם של החלק ההתקפי מנע כל אפשרות לאיים על השער של טליאס.

בדקה ה-55 הצליחה שדרות סוף סוף לשבור את המבצר של הגנת מודיעין. חילופי מסירות בצד שמאל בין המגן מאור מרציאנו לרותם מרום הסתיימה בהגבהה מצוינת וליאור היילה הגיע ראשון כדי לדחוק את הכדור פנימה ולעלות את קבוצתו ליתרון 1:0.

ליאור היילה קובע 1:0 לשדרות. צילום: אורי גבאי
היילה כובש שער יתרון. צילום: אורי גבאי

בדקה ה-80, אפשר לומר משום מקום קיבלה מודיעין הזדמנות להשוות. זה קרה בזמן שהיא התכוננה לכדור חופשי, הקוון סימן לשופט לאחר ששחקן מודיעין נפל על הארץ, לאחר התייעצות ניגש השופט לבלם והקפטן של שדרות דור אלקבץ ושלף לעברו את האדום, אם לא די בכך שהקבוצה נותרה בעשרה שחקנים, החוקה חייבה את השופט לשרוק לכדור עונשין מ-11 מטרים אותו תרגמה מודיעין לשוויון 1:1.

 קפטן שדרות אלקבץ רואה את האדום. צילום: אורי גבאי
 מודיעין מדייקת את כדור העונשין שקיבלה משום מקום. צילום: אורי גבאי

מאמן שדרות טלקר מיהר לבצע חילוף ולהכניס להגנה את אבישי בניטח. דווקא כשהיה נדמה ששדרות הולכת לעוד תוצאה מאכזבת, בדקה ה-83 מהלך ענק בצד ימין הוביל לשער הניצחון, נדב עמר שלח כדור לגל אסולין שנכנס כמה דקות קודם, האחרון הגביה כדור מצוין שהגיע לרותם מרום שעצר והפציץ פנימה, 2:1, עד הסיום שחקני שדרות במשחק הגנה אדיר שמרו על הניצחון היקר.

 רותם מרום חוגג עם מרציאנו את שער הניצחון היקר. צילום: אורי גבאי
 רותם מרום, בישול ושער ניצחון. שחקן שנותן את הלב במגרש. צילום: אורי גבאי
 השוער אריאל טליאס עם בנו בסיום. הציג יכולת טובה. צילום: אורי גבאי

 

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.