יום שני , 25 מאי 2020

נדחתה פעם נוספת "ישיבת ההדחה" לגזבר

ביום שלישי האחרון הייתה אמורה להתקיים ישיבת ההדחה המדוברת של גזבר עיריית שדרות קובי אילוז  אך היא נדחתה בפעם השנייה בתוך שבועיים. הפעם הסיבה הייתה חופשת מחלה עליה דיווח אילוז מה שכמובן לא אפשר לעירייה לקיים את הישיבה. "כמובן שלא הופתענו מזה שהישיבה נדחתה פעם נוספת אבל ברור שזה לא יימשך לנצח" אמרו גורמים בעירייה לאחר דחיית הישיבה, "ברור לכולנו שזה רק ניסיון להרוויח זמן, מבחינתו נתנו את הכבוד הראוי לסיים את ההליך יפה ובצורה מכובדת אבל הגזבר בוחר שלא לבחור בחלופה שהוצעה כך שנותרה ברירה אחת להדיח אותו מהתפקיד, סביר להניח שאם הוא ידחה את הישיבה פעם נוספת מבחינה חוקית יתאפשר לנו להתקדם עם המהלך כדי לסיים את הסיפור".

כזכור, לפני כשלושה שבועות קיבל המבקר את החלטתו, לצד הביקורת הנוקבת שהטיח בקברניטי העירייה על התנהלותם הוא קבע כי יאפשר לעירייה להזיז את הגזבר. "לאחר ששקלתי בכובד ראש את העניין, אני סבור כי במצב שבו יחסי האמון בין הצדדים לא יוכלו לתקן יש קושי אמיתי בהשארת המתלונן בתפקיד הגזבר, שהוא תפקיד מרכזי בהנהלתה הבכירה של העירייה. שוכנעתי כי תפקוד העירייה ייפגע באופן חמור עקב כך וכתוצאה מכך ייפגעו גם תושבי שדרות" אמר בין היתר מבקר המדינה בהחלטתו "בנסיבות הייחודיות של מקרה זה ונוכח מהות התפקיד של המתלונן, התרשמתי כאמור כי הותרתו של המתלונן בתפקיד גזבר עלולה לגרום לפגיעה בתפקודה הראוי של עיריית שדרות. בעקבות זאת, הוריתי לצדדים לבחון בצוותא תפקיד ראוי אחר עבור המתלונן, שבו יוכל לתרום מיכולותיו ומכישוריו ומבלי שזכויותיו ייפגעו".

כך או כך, נדמה כי יהיה נכון לסיים את ההליך בצורה מכובדת, גם חברי מועצה שמצויים ביחסים תקינים עם אילוז מעדיפים להימנע מהדחה משפילה והגזבר בוודאי שלא רוצה בכך. אגב, גם אם תתקיים ישיבה העירייה זקוקה לרוב של שני שליש, משמעו לפחות 9 חברי מועצה מתוך 13.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.