שבת , 15 אוגוסט 2020
גיל חדש עם אלון דוידי ואלעד קלימי. צילום: דוברות עיריית שדרות

נבחר מנהל חדש לאגף החינוך בשדרות

גיל חדש, תושב מודיעין יחליף את מרים ששי שסיימה את תפקידה לאחר 15 שנים. למרות ששוב מדובר במינוי בכיר של תושב חוץ, גם באופוזיציה תמכו במועמד שמגיע עם ניסיון גדול.

יש מנהל חדש לאגף החינוך בעיריית שדרות – לאחר תקופה ארוכה בה פרסמה העירייה מכרז לתפקיד, אליו ניגשו עשרות מועמדים, בחרה הוועדה למינוי בכירים בעיריית שדרות פה אחד בגיל חדש לתפקיד. חברי הוועדה הם מ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק משאבי אנוש, אלעד קלימי, מנכ"ל העירייה, טל טורן, חבר המועצה, יניב פרץ, ונציגת משרד הפנים – זהבה גור, מנהלת אגף החינוך בעיריית קריית-גת.

חדש כיהן כראש תכנית "אקדמיה-כיתה" לקידום הכשרת המורים בישראל מטעם מכון מופ"ת (מכון למחקר ופיתוח מקצועי של סגלי הוראה העוסקים בהכשרת מורים) ומנהל עובדי הוראה במשרד החינוך. קודם לכן ניהל חדש את בית הספר הדמוקרטי על-שם נדב במודיעין (גן עד יב'), היה שותף להקמת כפר הנוער "נירים" לנוער בסיכון בקצה הרצף במושב בוסתן הגליל ושימש בו כמנהל בית הספר וכסגן מנהל הכפר. גיל החל את דרכו החינוכית כמורה וכמחנך בבית הספר מקיף "גילה" בירושלים, כמוביל תכנית מנהיגות במכון "ברנקו וייס" וכמדריך וכשותף לצוות ההקמה של המכינה הקדם-צבאית "נחשון".

 מרים ששי שפרשה אחרי 15 שנים. נמצא לה מחליף. צילום ארכיון: דין וחשבון

חדש מתגורר במודיעין-מכבים-רעות עם אשתו ושני ילדיהם. יש לו תואר שני בהצטיינות יתרה בספרות מאוניברסיטת חיפה, תואר ראשון בפילוסופיה ובספרות עברית מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תעודת הוראה ממכללת אורנים. הוא ייכנס לתפקידו באופן רשמי ב-01/09/2020, אך כבר החל בהכנות ובפגישות היכרות ועבודה עם צוות עובדי האגף ומנהלי בתי הספר לקראת תפקידו החדש.

בתחילת השבוע התקיימה פגישה בין ראש העיר, אלון דוידי, סגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, וגיל חדש, כדי להכיר ולהעלות נקודות מרכזיות לקראת כניסתו לתפקיד. דוידי, הידוע בחשיבות הרבה שהוא מעניק לתחום החינוך, הציג בפניו את ה"אני מאמין" שלו בתחום.

"אני נכנס לתפקיד מתוך מחויבות עמוקה להיות ראוי לאמונם של ילדי העיר, אנשי החינוך המעולים שבה, ההורים והשותפים השונים למעשה החינוך", אמר חדש השבוע. "אני רואה זכות גדולה להיות חלק מן העשייה פורצת הדרך שמתקיימת בעיר שדרות, וביחד עם האנשים הטובים שכבר פגשתי אפעל לשרת את הציבור בדרך המכבדת והמקצועית ביותר. ברצוני להודות לוועדה שמצאה בי ראוי לתפקיד חשוב זה. אעשה כל שיכולתי לעבוד בשיתוף פעולה עם ראש העיר ועם מחזיק תיק החינוך, מנכ"ל העירייה, מנהלי בתי הספר והגננות וכלל עובדי האגף ושאר עובדי העירייה".

ראש העיר, אלון דוידי, בירך את חדש ואמר: "אני שמח שהצלחנו למנות לתפקיד הכל-כך חשוב הזה אדם ראוי ומתאים. אני מאחל לגיל הצלחה רבה, אנחנו נעניק לו את כל הכלים והסיוע, כי הצלחתו היא הצלחת כולנו".
סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "אני שמח שגיל מצטרף אלינו למשפחת אגף החינוך ולמערך החינוך העירוני. אני בטוח שניסיונו הרב בתחום יתרום רבות למערכת ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד".

גם באופוזיציה תמכו במינוי: "אף תושב שדרות לא ניגש"
בתוך כך, בחודשים האחרונים עלו לא מעט טענות מצד אנשי האופוזיציה ובראשם חבר העירייה יניב פרץ כי בכל המינויים האחרונים לתפקידים הבכירים הועדפו תושבי חוץ על פני תושבי העיר שדרות. כך למשל קרה במינוי של מנהלת מדור הגנים וכך זה קורה כעת במינוי לתפקיד בכיר של מנהל אגף חינוך אותו מילאה בהצלחה רבה תושבת העיר מרים ששי.

 חבר האופוזיציה יניב פרץ, הפעם גם הוא תמך במינוי. צילום ארכיון: אורי גבאי

חבר האופוזיציה יניב פרץ הפגין הוגנות במינוי החדש כשנשאל אם אין לו ביקורת. "אני חייב לומר שעושה רושם שמנהל אגף החינוך הנכנס איש מקצוע מן המעלה הראשונה, יחד עם זאת אני עדיין חושב שצריך לתת עדיפות לתושבי העיר, יש בנינו מספרים מוכשרים לכל תחום, לצערי במכרז הנוכחי אף תושב שדרות לא ניגש להתמודד על התפקיד. יכול להיות שזה קורה בגלל שהם יודעים מראש שהם לא נלקחים בחשבון אז אין טעם מראש לגשת. בכל מקרה אני מאחל למנהל החדש המון הצלחה בתפקיד".

לכתבה הבאה:

בלון גרם לדליקה גדולה בשדות נגב: תושבים של אחד הישובים פונו מבתיהם

גגהתקפת בלוני הנפץ לעבר ישובי העוטף נמשכה וגורמת לעוד ועוד דליקות נרחבות. בשדות נגב נחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.