טקס גזירת הסרט לשלוחת המתנ"ס בשדרות. צילום: דביר מלכה, עיריית שדרות.

מתנ"ס שדרות פתח שלוחה בשכ' בן גוריון

עיריית שדרות ומתנ"ס שדרות חנכו ביום חמישי שעבר את השלוחה הראשונה של המתנ"ס, בשכונת בן גוריון, במעמד השר זאב אלקין. השלוחה תיתן מענה לכל השכונות הסמוכות אליה והיא הראשונה מבין ארבע שלוחות שעתידות לקום בשכונות העיר.

עיריית שדרות, באמצעות המתנ"ס העירוני, יוצאת אל השכונות, פותחת שלוחות וכל זאת במטרה להגיע לכמה שיותר תושבים וכדי שהמרחק מהמתנ"ס לא יהווה עבורם מניעה מליהנות משירותי המתנ"ס.

כיום, יש את מבנה המתנ"ס (בית קנדה) הממוקם בכניסה לשכונת נאות יצחק רבין, ברחוב בר לב. ראש העיר, אלון דוידי, עמל כבר תקופה ארוכה יחד עם ממלאת מקומו ויו"ר הנהלת המתנ"ס, על הקמת שלוחות נוספות של המתנ"ס, הן בשכונות הוותיקות והן בשכונות החדשות. זאת, על-מנת שכל תושב ותושבת יוכלו להגיע למתנ"ס, ליהנות מהחוגים לילדים ולמבוגרים, מהרצאות, הופעות ושירותים נוספים.

ביום חמישי שעבר נחנכה השלוחה הראשונה, בשכונת בן גוריון (רחוב שאר ישוב) שהיא הינה השלוחה הראשונה מבין ארבע שלוחות שהעיר עתידה להקים כחלק מהצמיחה הדמוגרפית שלה והכפלת מספר התושבים וכן צורך של תושבים רבים לצרוך את שירותי המתנ"ס.

השלוחה שנחנכה תיתן מענה לשכונות הסמוכים לה, כמו שכונת בן גוריון, שכונת הכרמים ושכונת נאות אשכול. בשלוחה יתקיימו חוגים, פעילויות לכלל הגילאים וכבר ניתן ליהנות מחדר לגו ייחודי, חדר טכנולוגי חדש, סטודיו רחב ידיים למחול, חדר אומנויות לחימה ועוד היצע רחב של החוגים המוכרים והידועים. בנוסף, יהיו במקום פעילויות שונות ומגוונות, קורסים של מכללה בקהילה ופעילות ליוצאי חבר העמים.

המבנה של השלוחה היה מבנה עירייה ישן שעבר מתיחת פנים בהשקעה של מעל למיליון ₪ בשיפוץ המבנה ובניהולה של החברה הכלכלית ועיצוב המקום על-ידי מעצבת הפנים חיה ניזרי.

בטקס השתתפו שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה, זאב אלקין, האמון על החברה למתנ"סים, ראש העיר, אלון דוידי, מנהלת מחוז דרום בחברה למתנ"סים, סיגל פריאנטה, מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, סגני ראש העיר, אלעד קלימי וחוה נחשונוב, חברי מועצה, מנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן והצוות שלה.

השר אלקין שיבח את עשייתו של דוידי בעיר ואמר בטקס: "ההחלטה שקיבלתם לפתיחת השלוחה היא מאוד מעניינת, כי אפשר לחכות שאנשים יגיעו למתנ"ס, אבל אחד הדברים שמאפיינים את העשייה בשדרות בשנים האחרונות הוא חוסר נכונות לשקוט על השמרים ולכן הגישה שלכם, שמחפשים איך להגיע לתושב, מאפיין את העשייה כאן בשדרות וזו גישה מאוד נכונה. לתושבי שדרות מגיע אותו דבר כמו שמגיע לתושבי תל-אביב".

דוידי הודה לשר אלקין על עשייתו הרבה למען העיר בתפקידו הקודם כשר להגנת הסביבה ואמר: "המתנ"ס שלנו יודע לעשות עבודה קהילתית נכונה וזה חלק מהרצון שלנו לתת את השירות הטוב ביותר לתושבים בכל התחומים, במוקד, בחינוך, בתרבות הפנאי, בשירותים הקהילתיים, בחוגים. אנחנו לא מבקשים מהתושבים להגיע למתנ"ס, אלא אומרים להם – אנחנו נגיע אליכם. תודה ליהודית, ללימור, לחברה הכלכלית וכל מי שפעל למען הקמת המקום המדהים הזה".

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.