חזר ובגדול. איפראימוב. צילום: אורי גבאי
איפראימוב עוזב לעת עתה את הפוליטיקה. צילום: אורי גבאי

מרק איפראימוב לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים

סגן ראש עיריית שדרות לשעבר שעמד בראש סיעת "שדרות ביתנו" ועזב לקדנציה קצרה בכנסת נותר לא משרה פוליטית. השבוע הודיע כי הוא פורש זמנית מהחיים הציבוריים.

רק לפני פחות משנה, סגן ראש עיריית שדרות לשעבר מרק איפראימוב נחשב למטאור פוליטי מפתיע שעשה קפיצת מדרגה משמעותית כשהוצב מספר 8 ברשימה לכנסת של ישראל ביתנו ואף נבחר מטעמה לכנסת ה-22 אבל אחרי שהכנסת פוזרה, בין היתר בגלל ראש מפלגתו, אביגדור ליברמן והתקיימו שוב בחירות הפך איפראימוב למפסיד הגדול. מצד אחד, עזב את משרתו בשכר מובטח לכל הקדנציה כסגן ראש העיר, מצד שני לא נבחר שוב לכנסת כך שהוא נותר קרח מכאן ומכאן.

"אין ספק שהכנסת הפסידה אדם מוכשר מאוד ושדרות הפסידה נציג שיכול היה להיאבק את מאבקנו" פרגנו לו בפוליטיקה המקומית. "אנחנו מאמינים שמרק ידע שהוא לוקח סיכון מסוים והוא עשה את זה מתוך רצון לייצג אותנו".
כאמור, כחצי שנה מאז שלא נבחר שוב לכנסת הבין איפראימוב כי הוא חייב לעשות לביתו והשבוע הוציא לפעיליו הודעה כי הוא לוקח פסק זמן לטובת משרה חדשה שתחייב אותו להתנתק מהפוליטיקה. אגב, נזכיר שבבחירות המקומיות הוא רשם הישג חסר תקדים, לקראת הבחירות הבאות יש כאלה שלא מסתירים את העובדה שהוא צריך להתמודד לראשות העיר כשמאחוריו קהילת העולים שהם נתח משמעות מסך התושבים.

"שלום חברים יקרים, אני נכנס לתהליך של כניסה לתפקיד חדש שמחייב ניתוק פורמאלי ממערכת פוליטית" כתב איפראימוב לפעיליו, "אני מדגיש – פורמאלי, כי תנועתנו "שדרות ביתנו" שהייתי מיוזמיה ומפלגת "ישראל ביתנו" עבורי נשארו בית ואמשיך להיות פעיל גם בהמשך הדרך. מאז הצטרפותנו למפלגה תמיד הרגשתי חבר, שותף לדרך וחוליה חשובה לעתידינו במדינת ישראל. בנימה זו, ברצוני להודות לכל אחד ואחת מכם על התמיכה, על הפעילות, והאמונה שנתתם בי. אולי לא הצלחנו לעשות הרבה ממה שרצינו, אבל גם עשינו לא מעט. הוצאנו חוקים, שכיום חברי כנסת ממשיכים לקדם, קידמנו נושאים חשובים שהיו חסומים, פטרנו בעיות פרטניות של אנשים והעיקא עלינו בתודעה משמעותית מאוד והכל בזכותכם. אני לא פוסל את השתתפותי בפוליטיקה בהמשך הדרך, אבל כרגע חייב לקחת הפסקה לטובת המשפחה וקרוביי. אני אשאר תמיד לצידכם ואשתדל לסייע או לפחות להמשיך להיות אוזן קשבת עבורכם. אני מקווה שדרך שלי תאפשר לרבים מהצעירים שלנו להמשיך להעיז, להתנדב, להוביל וכן לחלום למען עתידינו טוב יותר. תמשיכו לתמוך בנבחרת שלנו במועצת העיר שדרות, סגנית ראש העיר חוה נחשונוב, חבר מועצה ויקטור אברמוב וחבר מועצה ארתור זכרייב, נבחרת מיוחדת וייחודית שכבר מתחילת קדנציה עשו המון לשיפור חיינו בעיר שדרות. אני גאה בכם ובטוח שתעלו מעלה עוד ועוד! אוהב ומעריך את כולכם ומאחל הצלחה רבה לביתנו "שדרות ביתנו" ולמפלגת "ישראל ביתנו" ולכל אחד ואחת מכם! הצלחה שלהם זו הצלחה שלנו!".

 מרק איפראימוב עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. צילום: יח"צ

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.