יום א' | 2.5.21 | 12:00

מרופא קרבי באוגדת עזה לרופא משפחה בשדרות

העלייה לישראל לבד, הגיוס לשירות קרבי וההחלטה להתגורר דווקא בעוטף עזה: הכירו את ד"ר מיכאל בס, רופא המשפחה החדש של מכבי בשדרות

לקוחות קופת חולים מכבי בשדרות זכו לאחרונה לרופא משפחה חדש עם רקורד מקדים בצבא הגנה לישראל. אחרי שנחשף לעוטף במסגרת שירותו הצבאי והחליט לבנות את ביתו, ד"ר מיכאל בס השלים הסבה מחיל הרפואה הצה"לי לרפואה הציבורית.

ד"ר מיכאל בס (32) נשוי ואב לשניים מקיבוץ נירים, מסיים בימים אלו בהצטיינות את ההתמחות כרופא משפחה וילדים במרפאת מכבי שירותי בריאות בשדרות. ד"ר בס נולד ברוסיה בשנת 1989 וגדל ללא חיבור מהותי לזהות היהודית שלו. כשהתבגר נחשף אט אט לקהילה היהודית והשתתף מעת לעת בפעילויות חברתיות בנושאי חגי ישראל: "הכרתי את החגים היהודיים והיינו מציינים את חג החנוכה בהדלקת נרות, וגם מציינים את חג הפסח, אך לא מעבר לזה".

ד"ר בס החליט לצאת ללימודי רפואה ולעסוק בהתמחות רפואת משפחה מתוך רצון לסייע לאנשים. בשנת 2013, בגמר ההתמחות, הוא ואשתו לעתיד החליטו שהם רוצים לעלות לישראל מטעמים ציוניים ולהשתקע כאן למשך המשך חייהם: "עלינו לבד לישראל במסגרת תכנית קליטת רופאים של הסוכנות היהודית, וכבר בשנה שלפני העלייה התחלתי ללמוד עברית ולתרגל את השפה. המשפחה שלי נותרה לגור ברוסיה. בהתחלה התגוררנו במרכז קליטה, התאקלמנו למציאות החדשה והיום אנחנו כבר חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית".

 דר' בס בתקופת שירותו הצבאי באוגדת עזה. צילום: אלבום פרטי

מאיפה הגיעה ההחלטה לגור דווקא בעוטף עזה?
"כשנתיים לאחר העלייה ארצה, התגייסתי לצה"ל ושירתי כרופא קרבי בגדוד של הנדסה קרבית. במהלך השירות תפסנו קו באוגדת עזה, ופשוט התאהבתי במקום. אשתי ואני החלטנו להשתקע בקיבוץ נירים, שם מצאנו קהילה חמה ועוטפת ואנחנו מאושרים כאן".

כאמור, בימים אלו נכנס לתפקידו ד"ר בס, כמומחה לרפואת משפחה במרפאת מכבי שירותי בריאות בשדרות, שם בחר לעבוד בזכות "האנשים החמים", לדבריו. "לרופא המשפחה בקהילה חלק חשוב בשמירה על בריאותו הכוללת של המטופל. אני נרגש מההתחלה החדשה ומצפה לפגוש את המטופלים החדשים, מגיל לידה ועד 120". סיכם ד"ר בס.

 דר' בס במרפאת מכבי בשדרות. צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות

מנהלת מרחב נגב מערבי במכבי שירותי בריאות, עדי חדד, סיכמה: "ד"ר מיכאל בס הוא תמצית סיפורה של מדינת ישראל. אנו מברכים אותו על סיום שתי ההתמחויות בהצטיינות ושמחים מאוד לצרף אותו לשורותינו. מכבי שמה לה לדגש לבחור בקפידה את ההון האנושי שלה – הצוותים הרפואיים והניהוליים, בהיבט המקצועי אך גם בהיבט הערכי, במטרה להעניק את השירות הרפואי המיטבי לחברי מכבי בשדרות".

About אורי גבאי

Check Also

רקטה התפוצצה בלב שכונת מגורים בשדרות, תושב העיר שנפצע מטיל נ"ט שוחרר לביתו

אחד מבתי המגורים ניזוק מרסיסי הרקטה שהתפוצצה על מדרכה. תושבת העיר סובלת מחרדה. ההסלמה הביטחונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.