יום שישי , 29 מאי 2020
צילום: יאיר הרוש

מכוונים גבוה: תכירו את יחידת הרחפנים של המועצה האזורית חוף אשקלון

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן לידידות" של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל. הרחפן, מסוג "מטריס 210", מצויד בשלוש מצלמות מיוחדות, מסוגל לטוס עד גובה 500 מטרים ולמרחק של שמונה ק"מ. גדעון שרעבי קב"ט המועצה: הרחפן יסייע לנו בפעילות יום ולילה באיתור שריפות, בזיהוי נפילות טילים ובאיתור חדירות מרצועת עזה". יעל אקשטיין, נשיאת "הקרן לידידות": "הרחפנים הללו מצילים חיים ויוצרים מהפיכה של ממש בהגנה האזרחית".

הרחפנים הפכו לתופעה של ממש בישראל בשנים האחרונות ונכון להיום יש כ-40 אלף רחפנים, אותם מפעילים בעיקר אזרחים חובבים. עם זאת, רק 250 רחפנים מוסדרים בישראל ברישיון תעופה מטעם "רשות התעופה האזרחית". רחפנים אלה משמשים למטרות שונות, כמו נדל"ן (צילום שטח) ומשמש לצרכי ביטחון שונים. רחפנים אלו גדולים מהממוצע ונחשבים לכלי טיס זעיר, אשר דורשים גם רישיון הפעלה ורישיון מטיס.

כחלק מההתמודדות עם אירועי הביטחון והחירום, קיבלה השבוע המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן חדש ומאובזר מ"הקרן לידידות". במפגש שהתקיים בחדר הישיבות במועצה, השתתפו בין היתר קב"ט המועצה גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות חינוך יגאל מצרפי, סגן ראש המועצה גיל תימור, נציגת הקרן לידידות- רכזת מרחב אשקלון והסביבה- פסיה טגניה וסא"ל (במיל') ספואן מריח- מנהל תחום החירום והביטחון בקרן לידידות ומדריך הרחפנים שוקי אמזלג. במסגרת יחידת הרחפנים, יוכשר צוות מעובדי המועצה ושני רבש"צים מיישובי עוטף עזה שיתפעלו את הרחפן בעת הצורך.

מעת לעת, נדרשים התושבים במועצה למצבי חירום כמו ירי טילים מרצועת עזה או התמודדות עם שריפות, שנגרמות מטרור עפיפוני הנפץ והתבערה שמשוגרים מרצועת עזה. "שחקן החיזוק" החדש, הרחפן הראשון במחלקת הביטחון של חוף אשקלון, יסייע בפעילות המבצעית ובמתן מענה לאתגרים השונים.

צילום: יאיר הרוש, דוברות מועצה אזורית חוף אשקלון

גדעון שרעבי, קב"ט המועצה: "מדובר בתרומה חשובה של רחפן משוכלל, כולל הכשרה ורישוי בעלות כוללת של 140 אלף שקלים. הרחפן הוא עוצמתי עם הרבה יכולות, כולל מצלמה טרמית (זיהוי על פי חום) ומצלמת זום. השימוש ברחפן נועד לעתות חירום וביטחון, כמו איתור חדירה מרצועת עזה או חדירה לישובים. הרחפן ישמש גם לסיוע איתור מוקדם של שריפות, היקפן ודרכי הגישה לשטח גם ביום וגם בלילה. הרחפן יוכל לסייע גם באיתור נפילות ומידת הנזק וללא ספק מדובר בכלי עבודה חשוב למחלקת הביטחון. חשוב לציין שהפעילות תתקיים בתיאום מלא עם כוחות הצבא".

סגן ראש המועצה ואחראי על תחום העוטף, גיל תימור: "אנחנו רוצים להודות ל'קרן לידידות' על התרומה וחיזוק החוסן הביטחוני וגם האזרחי בעזרת הרחפן ומקווה שיהיו עוד דברים נוספים. להערכתי עד חודש הרחפן יהיה מבצעי".

הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, מייסד "הקרן לידידות", היה אמור להשתתף באירוע ההשקה של הרחפן במועצה, אך למרבה הצער נפטר לאחרונה בטרם עת.

יעל אקשטיין, בתו, שנבחרה להוביל כנשיאת "הקרן לידידות", אמרה: "הקרן לידידות, בהובלתו של אבי, הובילה במשך שנים מאמץ לחיזוק ביטחונם של אזרחי ישראל בשעת חירום. אנחנו ממשיכים על פי אותו החזון. זהו הרחפן החמישי שתרמנו בשנה האחרונה כאשר הניסיון ביישובים אחרים הראה כי הרחפנים הללו מצילים חיים ויוצרים מהפיכה של ממש בהגנה האזרחית על היישובים. פעילותנו מתאפשרת בזכות תמיכתם של מיליוני נוצרים ברחבי העולם שמלבד תפילתם לשלומנו ותמיכתם הפוליטית בישראל, גם תורמים ממיטב כספם לחיזוק ביטחוננו".

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.