יום רביעי , 1 אפריל 2020

מטח רקטות מטורף לעבר לשדרות, רקטה התפוצצה בשכונת מגורים

שוב תושבי שדרות מוצאים את עצמם ערב שבת תחת מתקפת טילים. בצה"ל מאשרים ששוגרו 7 רקטות אותם יירטה מערכת כיפת ברזל. הירי נמשך עם מטח נוסף ב21:44, בת 65 פונתה במצב קל לאחר שנחבלה בדרכה למרחב מוגן. מרכז חוסן זמין עבורכם בטלפון 8516*

אחרי תקופת רגיעה יחסית ארוכה של ארבעה חודשים תושבי שדרות שוב מוצאים עצמם תחת מתקפת רקטות מרצועת עזה. סמוך לשעה 21:00 פעלה לפתע מערכת ההתראה 'צבע אדום' ומיד לאחר מכן נשמעו היטב טילי היירוט טסים לעבר המטרה ומיירטים, "אלה היו דקות של חרדה גדולה כשהאזעקה לא פסקה לרגע ונשמעו מספר של פיצוצים" סיפרו תושבים, "ערב שבת, כולם כבר אחרי ארוחת הערב, מתכוננים למנוחה ואז שוב הגיע מטח מטורף, מי שלא חי כאן לא יכול להבין בכלל את המציאות שלנו ואיך ברגע אחד הדופק על 200 וכולם רצים בחרדה".

לאחר סריקות שבוצעו בשטח התברר כי אחת הרקטות התפוצצה בחצר בית בשדרות, בני הבית היו ממושמעים ומיהרו לממ"ד. נזק כבד נגרם לסביבת הבית וכן לכלי רכב שחנו בסמוך. וידאו: מד"א

 

בתוך כך, מוקדם יותר היום הפגינו כ-2,700 פלסטינים בכמה מוקדים לאורך גבול הרצועה. דובר צה"ל מסר כי מפרי הסדר יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר הגדר. אחד מבקבוקי התבערה פגע בכלי רכב צבאי. לא היו נפגעים. לוחמי צה"ל השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

לעת עתה אף ארגון טרור לא קיבל אחריות לשיגור הרקטות, אך למרות השקט היחסי בחודשים האחרונים בדרום ולאור הצעדים האזרחיים שנוקטת ישראל כלפי הרצועה, בישראל רואים בג'יהאד האיסלאמי כמי שעלול לדרדר את הדרום לעימות חדש לאחר שנטל את דגל ההתנגדות האלימה מידי חמאס.

בעיריית שדרות מחדדים את ההנחיות: "שבת שלום תושבים יקרים. אין נפילות בעיר מהמטחים האחרונים וכלל הרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל. בנוסף, אין נפגעים בגוף ולא דווח על נזק. במידה ואתם מרגישים צורך בסיוע רגשי או בשיחה, מרכז חוסן זמין עבורכם בטלפון 8516*. העירייה בקשר רציף עם הצבא ובשלב זה אין שינוי בהנחיות. עם זאת, מומלץ להישאר סמוך למרחבים מוגנים.

בשעה 21:42 נשמעה שוב אזעקה וירוט: חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח ברזילי אישה כבת 65 במצב קל לאחר שנפלה ונחבלה בדרכה.

 

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.