יום רביעי , 3 יוני 2020
השקת מיזם 'מחשבה טובה' בשדרות. צילום: דוברות העירייה

מחשבה טובה נכנסה לשדרות

עיריית שדרות ועמותת "מחשבה טובה" חנכו את הפעילות המשותפת בעיר לטובת בני הגיל השלישי, שילמדו על אמצעים טכנולוגיים שונים, כמו יישומי מחשב ואחרים. בהמשך תגיע העמותה גם לאוכלוסיות הילדים, נוער בסיכון, דורשי תעסוקה ועוד. ראש העיר, אלון דוידי: "נמשיך לשתף פעולה עם כל ארגון או עמותה שבכוונתם לעשות טוב לתושבי שדרות".

עמותת "מחשבה טובה" פועלת לחבר אוכלוסיות בפריפריה לאפשרויות הרבות הטמונות בעולם הטכנולוגי. העמותה מפעילה מרכזים טכנולוגיים קהילתיים ברחבי הארץ וכן מרכז מחשבים נייד עבור אוכלוסיות הנעדרות גישה למרכזים הנייחים. "מחשבה טובה" עובדת עם כל הגילאים – החל מילדי גנים ועד לאזרחים ותיקים ובהם מגוון אוכלוסיות כגון בני נוער בסיכון, דורשי תעסוקה, עולים חדשים, אנשים מהמגזר החרדי והערבי ואנשים עם צרכים מיוחדים. מזה חצי שנה פועלת העמותה בשדרות וחושפת בפני התושבים את מגוון הקורסים, ההזדמנויות והאפשרויות הניתנות להם דרך העמותה.

ביום רביעי שעבר נפתחה רשמית הפעילות של עמותת "מחשבה טובה" במרכז המדעי בשדרות, באירוע חגיגי שבמרכזו פתיחת קורס ייחודי לבני הגיל השלישי בו ילמדו הכרת המחשב ושימושים בסיסיים. קורס זה מהווה נקודת פתיחה ממנה תמשיך העמותה לקדם פעילויות וקורסים נוספים לכלל האוכלוסיות בעיר: ילדים, נוער, דורשי תעסוקה וכו'. תהליך זה יפתח בפני המשתתפים אפשרויות חדשות ויסייע להם להתנהל בצורה נוחה יותר בחיי היום-יום אל מול אתגרי הטכנולוגיה.

במסגרת הפעילות לבני הגיל השלישי, מפעילה העמותה מספר פרויקטים, בהם "משפחה ברשת", "פסיפס שכונתי" ו"סדנאות ידע". מטרת התכניות לפתח מיומנויות טכנולוגיות בסיסיות וביטחון בעבודה על המחשב והאינטרנט. מי שחיבר את העמותה לעיר שדרות הם מנכ"ל העירייה, טל טורן, ומנהל אגף נוער וצעירים, יגאל ברכה, שהיו חלק ממיזם "מובילים דיגיטליים" והכירו שם את מנכ"לית "מחשבה טובה", אורנית בן-ישר. הם יזמו מפגש עם ראש העיר, אלון דוידי, ששמע על אודות העמותה והמיזמים הרבים שלה, הבין כמה תוכל לתרום לאוכלוסיות השונות בשדרות, ונתן אישור לצאת לדרך.

 ראש העיר אלון דוידי בטקס השקת מיזם 'מחשבה טובה'. צילום: דוברות העירייה

באירוע הפתיחה, בו השתתף גם סגן ראש העיר, אלעד קלימי, אמר דוידי: "עמותת 'מחשבה טובה' עושה עבודה חשובה ביותר בהנגשת הטכנולוגיה לאוכלוסיות שפחות נגישות אליה. אני שמח שישנם כבר מספר רב של נרשמים לקורסים לבני הגיל השלישי ומשוכנע שיהיו עוד רבים בהמשך מאוכלוסיות נוספות. נמשיך לשתף פעולה עם כל ארגון או עמותה שבכוונתם לעשות טוב לתושבי שדרות".

לכתבה הבאה:

צפו: עומס גדול בתור לבדיקת קורונה לתלמידי גוטוירט

שלוש קופות חולים העמידו תחנות בדיקה בסמוך לתיכון שבו קיים חשש להידבקות המונית. ראש העיר: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.