שבת , 30 מאי 2020
ראש עיריית שדרות אלון דוידי מדבר בשדולת העוטף בכנסת לפני מספר דקות. צילום: דביר סאסי

ראשי הרשויות של העוטף מוחים בכנסת:"מציאות לא מוסרית"

במהלך כינוס של השדולה למען ישובי העוטף חשפו ראשי הרשויות מתחת למעיל "חולצת מחאה" על המציאות הביטחונית וקראו לחברי הכנסת לפעול לממשלת חירום בשעות שנותרו עבור התושבים שסובלים ממציאות ביטחונית מתמשכת. צפו בוידאו: צילום: ריקי כרמי 'רדיו דרום'

המאבק המשותף של ראשי הרשויות בישובי העוטף נמשך גם הבוקר בכנסת ישראל, במהלך כינוס השדולה שהקימו חברי הכנסת תושבי האזור ביניהם יו"ר העבודה עמיר פרץ, ח"כ אלון שוסטר מכחלון-לבן ומרק איפראימוב מישראל ביתנו, החליטו ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני וראש מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו להעביר את המסר שלהם כנגד המציאות הביטחונית. במהלך הדיון הם פשטו את המעילים וחשפו חולצת מחאה עם הכיתוב "מציאות לא מוסרית".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ממש כמו בימי המאבק של המטה לביטחון שדרות היה תקיף וקרא שוב להקמת ממשלת אחדות כדי למנוע בחירות. "אני קורא לנציגי המפלגות לעצור את הכל ולהגיע לפגישה כאן איתנו, תעצרו את הכל, את הועדה המסדרת, את ועדת הכספים, עוד מיליון או שני מיליון לא ישנו שום דבר, הבת שלי בת ה-21 כבר שילמה מחיר כבד, הבת שלי בת ה-8 הבוקר הודיעו לה שהיא צריכה עוד 12 טיפולים, אז מה יעזרו התוכניות שלכם, זה לא הם (ביבי וגנץ) שצריכים לתת תשובות זה אתם חברי הכנסת שיושבים פה בבית הזה, תשבו ביחד ותפסיקו להתעסק מי ישב ראשון ומי ישב שני, אנחנו רוצים לדעת שעשרות אלפי התושבים שנמצאים בעוטף הם הראשונים, הם בסדר עדיפות, הם עומדים בחזית, מגיע להם שעכשיו אתם תצאו מפה ותלכו למנהיגות שלנו ותגידו בואו נשב ב-36 שעות שנותרו וניתן צ'אנס למשך שנה של ממשלה עבור התושבים שלנו".

"נבחרי הציבור איבדו את הלגיטימיות והמוסר כלפי אזרחיהם, תושבי עוטף עזה. אם אנחנו ראשי הרשויות של עוטף עזה יכולים להתאחד מכל קצוות הקשת הפוליטית, אז בוודאי שגם מנהיגי כלל המפלגות צריכים להתאחד לממשלת חירום לאומית" נמסר בהודעה של פורום ראשי הרשויות. "אנו דורשים: ממשלת חירום לאומית שתפעל בכל כוחה כדי לממש את חובת המדינה כלפי אזרחיה: לשנות את המשוואה ולהחזיר את ההרתעה! להחזיר את הבטחון לאזרחי מדינת ישראל, תושבות ותושבי עוטף עזה״.

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.