יום חמישי , 9 יולי 2020
ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר מעביר את הפיקוד לאגם צבאן. צילום: גז הפקת אירועים

"מהפך" בשלטון בנתיבות: בני נוער החליפו את נבחרי הציבור

בני הנוער בנתיבות החליפו את בעלי התפקידים הבכירים בעירייה ליום אחד וקיבלו במקומם החלטות ציבוריות במסגרת יום חילופי שלטון. ראש העירייה, יחיאל זוהר: "בני הנוער שלנו הם הטובים ביותר שיש במדינת ישראל"

במסגרת יום חילופי שלטון בשבוע הנוער בנתיבות, החליפו השבוע ביום שלישי בני הנוער את בעלי התפקידים הבכירים בעירייה ובמוסדותיה השונים ליום אחד, החל מראש העירייה שהוחלף על ידי יו"ר מועצת הנוער, אגם צבאן, ועד מנהל נתיבים, ראש מינהל החינוך וראשי המחלקות השונות שהוחלפו על ידי נוער נתיבות. במסגרת היום, בני הנוער הכירו את בעלי התפקידים ואת תפקידם, ואף קיבלו החלטות במקומם.

בטקס הרשמי שנערך בבוקר חילופי השלטון, ראש העירייה, יחיאל זוהר בירך את יו"ר מועצת הנוער שהחליפה אותו ליום אחד, אגם צבאן: "בדרך כלל מנהיגים חושבים שאין להם תחליף. והנה יש לי מחליפה מהנוער בנתיבות שהיא נינתו של הרב רפאל כדיר צבאן ז"ל. הרב לימד אותנו ערכים רבים והוא בוודאי היה גאה לראות את נינתו כאן היום".

 יו"ר מועצת התלמידים אגם צבאן עם ראש העיר זוהר. צילום: גז הפקת אירועים

זוהר התייחס לבני הנוער האיכותיים שיש בעיר ואמר כי "אני רוצה לומר לכם, בני הנוער שלנו הם הטובים ביותר שיש במדינה הזאת. הנוער שלנו איכותי ושמו הולך לפניו ברחבי הארץ. אנו נמשיך במגמה הזאת של הובלת הנוער בכל הפרמטרים".

טל בן דרור מנהלת אגף הנוער התייחסה בנאומה לתהליך בארבע השנים האחרונות מאז שקיימו חילופי שלטון לראשונה, "היום אני יכולה להגיד בפה מלא-נתיבות היא עיר הנוער של הדרום!".
בן דרור הוסיפה כי "המהלך האסטרטגי 'חינוך בתנועה 24/7' הופך מחזון למציאות עם חיבורים בין בתי ספר לתנועות נוער, וההישג המרשים מקום ראשון בארץ באחוז הזכאים לבגרות חברתית, אין ספק שהנוער שלנו מוביל ברמה הארצית כולה והחגיגה היום מהווה הוכחה נוספת לכך".

 צילום: גז הפקת אירועים
 צילום: גז הפקת אירועים

בחודשים האחרונים עמלו מועצת הנוער על מיפוי הצרכים, הקימו ועדות, בנו תכניות עבודה ואף הגישו את התקציב הדרוש להפעלת המיזמים השונים לצורך בני הנוער. כל זה התנקז ליום שיא אחד בשבוע הנוער: יום חילופי שלטון שהתקיים השבוע בפעם הרביעית בנתיבות. ההישגים של הנוער מיום זה מרשימים ביותר, הנוער הגיעו עם רצון לתת מעצמם למען העיר ובקשותיהם התקבלו בברכה אצל ראש העירייה.

 צילום: גז הפקת אירועים

כך, בין ההחלטות שהתקבלו, יפתחו במיידי עוד שני מרכזי נוער בנוסף על המרכז הקיים. בני הנוער יובילו ויסייעו בהרמת כנס תושבים ובעלי עסקים לתכנון שלושת מרכזי הנוער. כמו כן, תוקם יחידה לקידום נוער לתלמידים שנשרו ממערכת החינוך הרגילה. בני הנוער אף קיבלו מראש העירייה הבטחה למיגון בעת היציאה למקלטים והסעות בשעת חירום כחלק מחמ"ל הנוער. בתחום התעסוקה קיבלו הבטחה לדאוג לנוער מעוטי יכולת לעבודה בתוך מוסדות העירייה ולסייע לנוער שלומד מגמות מחשבים וסייבר למצוא עבודות מתאימות בתחום. הנוער אף ייקחו חלק בוועדת תחבורה עירונית שתסייע להתאמת התחבורה הציבורית לצרכי הנוער.

 צילום: גז הפקת אירועים

במסגרת יום חילופי שלטון, הושק מגזין מודפס לנוער נתיבות הנקרא "מה הלו"ז", כאשר הכתבה הראשית הינה ראיון עם ראש העירייה, יחיאל זוהר, ואף הושק הלוגו החדש המשקף את הנעשה בנוער. בכניסה לרחבת העירייה הוצבו שלטי ענק עם פרסומי נוער בקונספט הפרסום של הסכם הגג "הכל מתחבר בנתיבות", הנוער הינו גורם מחבר ומרכזי בעיר.

עוד קודם לכן, בתחילת שבוע הנוער, התקיימה פתיחה חגיגית עם הנחיית מועצת הנוער ויו"ר המועצה וכיתת אומן של השחקן דניאל ליטמן שסיפר על הקשיים בהם נתקל בחייו כולל שיתוק גופני, בדרך להצלחה.

לכתבה הבאה:

המוקד הטלפוני של הגביה עובר לעיריית שדרות

במסגרת הרצון לתת מענה ייעיל בסוגיות שנוגעות באופן ישיר לרשות המקומית הוחלט להעביר את האחריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.