יום שלישי , 14 יולי 2020

מהנדס חדש לעיריית שדרות

חגי כהן, מחליפו של יואב לפידות שפרש אחרי 35 שנים נכנס לתפקידו השבוע. לצד הפרויקטים הרבים הוא יצטרך להשקיע מאמץ בפיקוח על איכות עבודות הקבלן, לוחות הזמנים הגרועים ולשפר את התכנון האדריכלי.

אחרי שמונה חודש שבהם עיריית שדרות תפקדה ללא מהנדס עירוני בעקבות פרישתו אחרי 35 שנים של יואב לפידות, הוכרז לאחרונה הזוכה והשבוע הוא נכנס לתפקידו. מי שנבחר לתפקיד אחרי מספר פעמים שבהם פורסם המכרז הוא חגי כהן (34), נשוי ואב ל-5 ילדים מהיישוב בני דקלים שבחבל לכיש.

כהן בוגר לימודי הנדסה במכללה להנדסה על-שם סמי שמעון בבאר-שבע. בעבר עבד במחלקת בינוי ותשתיות במועצה המקומית שהם. בשנים האחרונות עבד כמנהל פרויקטים בחברת בנייה קבלנית. בעיריית שדרות מדגישים כי כהן עומד לקראת אתגרים רבים, הכוללים את יישומו של הסכם הגג של שדרות שנחתם באפריל 2018 וכולל את פיתוחן של שכונות מגורים חדשות, קליטה של אלפי משפחות חדשות, פיתוח אזורי תעסוקה ותעשייה, כולל מתחם התעסוקה וההייטק "גרין שדרות" בשכונת שדרות בפארק, פיתוח צירים תחבורתיים חדשים, בהם כביש הגישה החדש 333.

בנוסף, את מחדלי התכנון של העבר הוא לא ממש יכול לתקן כמו למשל להקים בנייני מגורים ותחנת כיבוי ליד אצטדיון הכדורגל ואולם הספורט במקום להפוך את המקום לקרית ספורט, הקמת ארבעה בתי ספר באזור אחד שיוצר פקקי ענק ובעתיד הבעיה רק תחריף או הדוגמה האחרונה של תכנון החנייה במרכז המסחרי ששונה אינספור פעמים עד שהגיעו לתוצאה מביכה והרשימה עוד ארוכה.
כמו כן, יהיה עליו להשקיע מאמת בפיקוח על איכות עבודות הקבלן, להדק פיקוח על חריגות בנייה, לדאוג שעבודות יבוצעו בלוחות זמנים קצרים ולא למרוח אותם זמן ממושך וגם להשקיע מאמצים בתכנון אדריכלי שיוסיף יותר יופי לעיר.

בין היעדים הראשונים שהגדיר לעצמו המהנדס הנבחר "מתן שירות דיגיטלי לתושב על-ידי אתר הנדסי בשימוש מערכות מקוונות בכל תחומי ההנדסה ומתוך מחשבה לשיפור השירות לתושב".
ראש העיר, אלון דוידי בירך את המהנדס החדש: "שמחתי לפגוש ולהכיר את חגי, בחור צעיר אך עם ניסיון רב בתחום ההנדסה. תפקיד מהנדס העיר הנו תפקיד מרכזי וחשוב ברשות מקומית ובמיוחד בעיר כמו שדרות, שגדלה ומתפתחת כל הזמן וצפויות לה שנים מאתגרות. אני מאחל לחגי הצלחה רבה בתפקיד".

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.