יום ה' | 18.2.21 | 21:20

מבנה חדש יוקם בשדרות לבי"ס 'הרא"ה' המתחדש

עיריית שדרות ממשיכה בתנופת הפיתוח והבנייה של מוסדות החינוך. אחרי שכל בתי הספר בעיר נבנו מחדש ואושרו התוכניות לבינוי תיכון גוטוירט, גם בי"ס היסודי הוותיק בעיר יזכה למבנה חדש ומפואר.

מהפכת הבינוי של מוסדות החינוך בשדרות נמשכת ובקרוב מאוד שלושה בתי ספר יזכו למבנים חדשים, ביניהם מדעים אלון שבנייתו בשלב מתקדם, תיכון גוטוירט שתכנונו בשלב מתקדם וכעת גם בי"ס הרוא"ה שבעבר עבר עבודות מיגון עם כיפת מתכת ענקית יזכה למבנה חדש.

נזכיר, לפני 14 שנים התקבלה החלטה על מיגון בתי הספר, בזכות מאבק שהובילו בזמנו בתיה קטר ואלון דוידי כנציגי ועד ההורים הישובי שונה המתווה והוחלט להשקיע עוד תקציבים לטובת בינוי מחדש במקום מיגון מלא.

בין בתי הספר שנבנו מחדש: תיכון המקיף הדתי, לאחר מכן שלושת בתי הספר היסודיים: שקמים מעוז, עטרת אסתר ותורני חדש. בהמשך נבנה גם גיל-רבים מחדש. לפני כשנה החלה בנייתו מחדש של בי"ס מדעים אלון גם כן במתחם בתי הספר הקיים- החלטה תכנונית גרועה שעוד נשלם עליה ביוקר בעתיד עם פקקי תנועה גדולים.

 מנהל בית הספר אריק אזולאי עם סגן ראש העיר והממונה על החינוך אלעד קלימי. צילום: דוברות עיריית שדרות

כאמור, בית-הספר 'הרא"ה המתחדש' הוא סיפור הצלחה בזירה החינוכית בשדרות. מזה 8 שנים בהן מכהן אריק אזולאי כמנהל בית הספר, הוא עבר בשנים האחרונות תנופה אדירה בתחום הפדגוגי, הפיזי והתדמיתי, והוא נחשב כיום לאחד המובילים בעיר. עד לפני כן, בית הספר עמד לפני סכנת סגירה בשל רישום נמוך. אזולאי, בן העיר, הגיע עם מעוף וחזון שהזניקו את בית הספר למקום מכובד המהווה בית חם ומעניק יחס אישי ומרחב בטוח לתלמידים ומכין אותם לקראת השתלבות מוצלחת בחטיבות הביניים ובחברה.

המבנה הדש שעתיד להיבנות מעוצב ומתוכנן ברמה גבוהה שתאפשר להגשים חלומות חינוכיים של ילדי שדרות שיזכו ללמוד במרחב מלא השראה, הנבנה ברוח בתי הספר המתקדמים ויכין את תלמידיו לעתיד תוך הקניית מיומנויות המאה ה-21.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "לצד ההשקעה בתוכניות חינוכיות חדשניות עבור תלמידינו, חשוב לנו שהתלמידים ילמדו במבנים חדישים, משוכללים ומאובזרים בהתאמה לחדשנות ולקדמה העכשווית וזאת כדי שלתלמידים שלנו יהיה נעים להגיע למוסדות החינוך וללמוד בהם. אני מודה לסגני, אלעד קלימי, שלא הרפה מבכירי ופקידי משרד החינוך עד שאישרו את הבנייה של בית הספר. שדרות מתחדשת כל הזמן ומתפתחת ואנו רוצים להעניק לילדינו את החינוך הטוב ביותר בסביבת הלימוד הטובה ביותר".

 

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "התעקשנו והצלחנו. אחרי מאבק מול משרד החינוך, הצלחנו להביא בשורה של ממש להתחדשות בית הספר הרא"ה והוא יוקם מחדש בעלות של 20 מיליון שקלים. בית הספר הרא"ה נמצא בעידן של פריחה ותנופת עשייה חינוכית מדהימה ומלאה בהישגים, הודות לשילוב המנהיגות והניהול של אריק אזולאי היקר יחד עם צוות ההוראה המדהים והמסור שמשקיעים בתלמידים את הכל על מנת למצות את הפוטנציאל של כל תלמיד ותלמידה. נמשיך לפעול למען ילדי ותלמידי שדרות על מנת להעניק להם את הטוב ביותר ליצירת חווית למידה איכותית ומקצועית".

About אורי גבאי

Check Also

רקטה התפוצצה בלב שכונת מגורים בשדרות, תושב העיר שנפצע מטיל נ"ט שוחרר לביתו

אחד מבתי המגורים ניזוק מרסיסי הרקטה שהתפוצצה על מדרכה. תושבת העיר סובלת מחרדה. ההסלמה הביטחונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.