יום שני , 25 מאי 2020

מאות נשים באירוע יום האישה בשדרות

מאות נשים השתתפו בשבוע שעבר באירוע יום האישה הבינלאומי במתנ"ס החדש בשדרות. האירוע התקיים במעמד ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ובשיתוף מתנ״ס שדרות ונעמ"ת.

בקבלת הפנים הוענק לנשים שי מכובד ומדליה מטעם נעמ"ת, בה רשום "את שווה״. הנשים התכבדו בכיבוד עשיר ובצילומי מגנטים למזכרת ונכנסו לאולם המתנ״ס המקושט והמרהיב, שהשרה אווירה קסומה של יום האישה.

מנחת האירוע הייתה טובה מלכה, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה. ראשון המברכים היה ראש העיר, אלון דוידי, שמדי שנה מפרגן לנשות שדרות במילותיו החמות ובהקצאת משאבים ותקציבים למען נשות העיר. "ישנו משפט ידוע ש'מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה חזקה' וזה משפט עובדתי", אמר דוידי, והוסיף: "גם אני מרגיש זאת בביתי שלי ויודע שללא שאם רוצים עשייה חזקה וטובה, חייבים נשים. אצלנו במועצת העיר 3 מתוך 13 חברי מועצה הן נשים. בנוסף, ממלאת המקום שלי וסגניתי היא יהודית אוליאל מלכה, המשמשת גם כיו"ר הנהלת המתנ"ס ואני מודה לה בחום על ארגון ערב זה. בהזדמנות זו אני גם מודה ליועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, טובה מלכה, ולמנהלת המתנ"ס, לימור כהן". עוד אמר דוידי: "אני רואה חשיבות גדולה בקידומן של נשים לתפקידים בכירים ולמעורבות בחיים הציבוריים בישראל בכלל ובשדרות בפרט. אני קורא לנשות העיר להוסיף ולגלות מעורבות פעילה בנעשה בעיר. אמשיך לפעול לקידומן של זכויות הנשים בחברה."

אחרי ראש העיר עלתה לבמה רעייתו, נורית דוידי, שהודתה לעושות במלאכה למען ערב זה ובירכה את הנשים באופן היחודי לה, שילבה את הסיפורים מתוך מגילת אסתר ושמה דגש בדבריה על חשיבות האחדות בקרב הנשים. "אני מודה לה' יום יום שיש לי הזכות להיות חלק מקהילה של נשים כל כך מגוונות ובטח לא משעממות עם מנטליות מנצחת של שמחת חיים, חום לבבי ואהבת אדם. בזמן צוק איתן הוכחתן איזה מאמות אתן שהעמדתן פה מוצב אחורי לכל הלוחמים בעזה ורוצה לקרוא מעל במה זו למי שמובילה את מעמד האישה להמשיך בקידום פרוייקטים משותפים חוצי מגזרים לכל נשות העיר כמו היום הנפלא הזה יום האישה".

לסיום, בירכה את הנשים מ"מ וסגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, שאמרה: "הערב הזה מסמל, מלבד החגיגות, את מאבקן של הנשים ברחבי העולם לשוויון הזדמנויות וזכויות בעבודה, במשפחה ובחברה. למרות ההישגים ומגמת השיפור, עדיין יש פערים מגדריים והנשים עדיין נאבקות על צמצומם בתחומים השונים. אמשיך להיאבק למען צמצום פערי השכר בין גברים לנשים, נושא עליו אני שמה דגש רב בעבודתי".

עו"ד אוליאל מלכה הודתה לראש העיר "על החשיבות שהוא נותן לתחום הנשים בעיר ממגוון אוכלוסיות, מגזרים וגילאים, על הגדלת התקציב ללא היכר ועל העובדה, שדאגתו של ראש העיר לתחום הנשים היא אינה סיסמה אלא דרך פעולה והראייה לכך המינוי שלי כסגנית וממלאת מקומו". עו"ד אוליאל מלכה הודתה גם לטובה מלכה וללימור כהן וכל צוות המתנ"ס. את האירוע כיבדה גם חברת מועצת העיר, חווה נחשונוב.

שיאו של הערב היה בהופעתו של הזמר יהורם גאון, ששר כל הערב, שימח וריגש את נשות שדרות והן שרו איתו את מילות כל השירים הטובים והנוסטלגיים.

 

 

   

     

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.