יום ה' | 10.6.21 | 11:10

לראשונה בשדרות: יריד תעסוקה לנוער

הצלחה גדולה ליריד התעסוקה לנוער הראשון בשדרות – מאות משתתפים גדשו את פארק עזריאלי ונרשמו למגוון תחומי תעסוקה בקיץ הקרוב. ראש העיר, אלון דוידי, שיזם בשנה שעברה את עבודת בני הנוער בחודשי הקיץ: "נמשיך לטפח את תחום הנוער בשדרות במגוון תחומים על הצד הטוב ביותר".

יריד תעסוקה ראשון מסוגו, שהתקיים בתחילת השבוע בשדרות ובו השתתפו מאות בני נוער, הוא יריית הפתיחה לאירועי הקיץ לנוער. צוות יחידת הנוער בעיריית שדרות התרגש לחזור לפעילות מלאה לאחר השנה המורכבת שעברה על כולנו. תוכנית הקיץ נבנתה בשיתוף עם בני הנוער ומציגה מגוון פעילויות ותכנים איכותיים, מעניינים ובעיקר מהנים, במיוחד כדי לתת מענה לכלל בני הנוער בעיר.

ליריד שהתקיים בפארק עזריאלי, הגיעו  כ-300 בני נוער שנחשפו למקומות התעסוקה בעיר, ביניהם – הדרכה בקייטנות העירוניות, פעילות במשל"תים (מרכזי שירות לתושב), עבודה בבריכת השחייה העירונית ועוד. כמו כן, גם עסקים פרטיים בעיר הציבו דוכנים לעבודת בני נוער. בני הנוער מילאו מסמכים לקבלה לתעסוקה תוך שהם נהנים ממוזיקה משובחת של החברים מ'שדרוק' וחוויה קולינרית של דוכני אוכל.

 ראש עיריית שדרות אלון דוידי עם בני הנוער. יוזמה מבורכת מאוד. צילום: עיריית שדרות

על תכנון והפקת האירוע עמלו רבות צוות יחידת הנוער שקיימו הכנות ותיאומים רבים להצלחת היריד, שכאמור מתקיים זו הפעם הראשונה, מתוך הכרת הצרכים ויצירת מענה לתעסוקת בני הנוער בימי החופש הגדול וזאת בהובלת מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, שיזם את הרעיון של קיום היריד מתוך גישה חינוכית וערכית למצוא לבני ובנות הנוער תעסוקה מותאמת והוגנת ולמניעת חוסר מעש בימי החופשה.

בכדי לשמור על זכויותיהם של בני הנוער בעבודה, הועמד דוכן של 'הנוער העובד והלומד', בו הכירו למשתתפים את הזכויות בעבודה והעסקה הוגנת ומותאמת לימי החופש הגדול וליצירת קיץ משמעותי ומהנה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, שיזם בשנה שעברה את תעסוקת בני הנוער בחודשי הקיץ, אמר: "הצלחת היריד בצורה יוצאת מן הכלל היא חלק מהחזון העירוני שבנינו יחד עם שותפיי להנהלת העיר, לתת מענים וכלים לכלל הגילאים ולכל התושבים בעיר. היריד היה מוצלח מבחינה מקצועית ומגוון הצעות העבודה, וכן בחוויה מוזיקלית נהדרת של החבר'ה מ'שדרוק', נמשיך לטפח את תחום הנוער בשדרות במגוון תחומים על הצד הטוב ביותר".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "יריד תעסוקה לנוער לקראת חופשת הקיץ, הוא פלטפורמה שמחברת בין בני הנוער לבין המעסיקים, והוכיח את עצמו כאפקטיבי ויעיל מאוד. שדרות התברכה בבני נוער איכותיים, חרוצים וערכיים, ואני בטוח שבעלי העסקים יהיו מרוצים ובוודאי גם ההורים. תודה לכל השותפים להצלחת היריד ובהצלחה לנוער שלנו".

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.