יום שני , 25 מאי 2020

לראשונה בשדרות: חידון ציונות ומורשת

השבוע התקיים במתנ"ס העירוני חידון הציונות העירוני, בו השתתפו תלמידים משני התיכונים בעיר – המקיף הכללי ע"ש גוטווירט והמקיף הדתי. והזוכה הוא: עמית אבקסיס, שייצג את העיר בחידון במחוזי בקריית-גת.

12 תלמידים ותלמידות מהתיכונים בשדרות התמודדו ביניהם ביום שני השבוע במבחן לא קונבנציונאלי – שאלות על ראשית הציונות, תקומת ישראל, ראשי הציונות ויוצרים בעברית מכל הזמנים. מדובר בחידון הציונות והמורשת למשפחות העירוני (השלב הבית-ספרי), שהתקיים לראשונה בשדרות, בשיתוף המועצה הציונית בישראל וההסתדרות הציונית העולמית.

החידון התמקד השנה ב־50 שנים למלחמת ששת הימים ואיחוד ירושלים.

ההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל מפעילות מזה ארבע שנים את חידון הציונות למשפחות. חידון הציונות מחבר בין משפחות ציוניות מרחבי הארץ והעולם במהלך כשישה חודשי פעילות, המגיעים לשיא באירוע גמר ארצי ענק שבו יתקיים חידון אינטראקטיבי בשידור טלוויזיוני מרכזי, המחבר בין דורות שונים של הסיפור הציוני בחוויה חינוכית עכשווית.

המשפחה הזוכה תזכה בפרס משפחתי ערכי, דוגמת טיול בעקבות תחנות חייו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, ומסעו המדיני באירופה עד הגעתו לירושלים.

התלמידים שהתמודדו בחידון מהמקיף הכללי הם הדר מלכה, שירה חג'בי, אריק חניס, נדב זרו, דניאל צ'רנלבסקי, דניאל גורוביץ ומהמקיף הדתי אסף בן עמי, נדב ימין, עמית אבקסיס, שרית סבן, חמדתיה בן-פרג' ונטע-אסתר כהן.

במקום הראשון זכה עמית אבקסיס והוא ייצג את שדרות בחידון המחוזי שיתקיים ב-30 במרץ בקרית גת.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, כיבד את המשתתפים בנוכחותו, ואמר למשתתפים: "זו השנה הראשונה שאנו מקיימים את החידון בעיר ואני רואה בכך חשיבות רבה ובטוח שהדבר יהפוך למסורת".

דוידי הוסיף, כי "אני גאה בתלמידים על התהליך שאותו עברו בשבועות האחרונים וכל זה כדי שנוכל כולנו להמשיך ולחזק את המורשת, הציונות והערכים בארץ ישראל בהתאם לרוח של ימנו".

מנכ"ל המועצה הציונית בישראל, יגאל ברנד, ציין, כי "מנהיגים ומצביאים, מלחמות ומבצעים, שירים ומסורות מהווים חלק נכבד מההווי הארץ ישראלי. שמחתי מאוד להתארח בשדרות בחידון הציונות העירוני שהפגיש אותנו בנקודת זמן אחת את ההיסטוריה של כולנו שעודנה חיה ופועמת. המועצה הציונית בישראל מעלה על נס את מה שהיינו והפך אותנו למה שאנחנו".

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

תגובה אחת

  1. קרית החינוך הדתית… (מקיף דתי זה שם שאיננו קיים מזה שנים רבות)

    בקרית החינוך הדתית יש 4 מסלולים ואנו גאים בכולם. זכינו שהנציגים משקפים את התלמידים מכל המסלולים.

    בהצלחה לעמית המקסים!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.