יום רביעי , 1 אפריל 2020
תוכנית ההזנה בשדרות התייקרה

"למה צריך לשלם ביוקר על אוכל?"

העיר שדרות עלתה בדירוג הסוציו אקונומי ומי שנאלצים לשלם את המחיר הם ההורים בשדרות שנדהמו לגלות השבוע שמחירי ההזנה והצהרונים התייקרו. ראש העיר אלון דוידי: "מדובר בקביעה של משרד החינוך יחד עם זאת מצדיק את ההורים וניאבק לשנות את זה".

הורים משדרות שהתייצבו השבוע באגף הגבייה להסדיר את תשלום ההזנה לילדיהם בגני הילדים ובתי הספר נדהמו לגלות כי הם נדרשו לשלם ביוקר. "כל שנה אני רגיל לשלם 572 שקלים פתאום אומרת לי הפקידה שאני צריך לשלם 930 שקלים, חשבתי שהיא עובדת עליי" מספר אחד התושבים, "אני מנסה להבין מה השתנה משנה שעברה לשנה הנוכחית, האם המצב בשדרות נהיה יותר טוב, האם השכר החודשי עלה, האם הפכנו לרעננה שהמחירים עלו ככה. פשוט בושה וחרפה למדינה, בושה וחרפה לעירייה שהיא מסכימה לזה".

מסתבר שהסיבה לכך שהמחירים עלו היא העובדה שהעיר שדרות עלתה בשנה האחרונה בדירוג הסוציו אקונומי, דירוג אשר באמצעותו מחשבים את התקציבים לרשויות המקומיות, כך למשל בגלל הדירוג הזה גם מענקי האיזון לעירייה נפגעים אם כי משרדי הממשלה באים לקראת העירייה אלא שבמשרד החינוך פועלים רק לפי הדירוג ומבחינתם גם אם יש הצדקה להחריג את העיר שדרות בגלל המצב הרגיש מבחינה ביטחונית הם לא מוכנים לעשות את זה. "מצד אחד שדרות עלתה בדירוג, מצד שני המציאות היא אותה מציאות מבחינת כל התחומים" אומרים תושבים.

תחילת שנה, איתה ההתרגשות הבכור שלי כיתה א', שני הבנים גני עירייה ועוד תינוקת נסיכה שהצטרפה למשפחה. עכשיו אתם שואלים איפה הבעיה? לא יודעת אם שמתם לב שהמחירים עלו בתי ספר – 572 ₪ עלה ל- 930 ₪  גני עירייה 748 ₪ עלה ל- 1,030 ₪ על מה ולמה?!" כתבה אלבינה יונתייב,  "תחשבו שיש הורים שיש להם כמה ילדים, 3 אלף שקל רק ההזנה!!!! איפה כל המסביב?  תשלום עבור ארוחת בוקר כל חודש 140 שקל איפה החוגים? איפה התשלום של הצהרון שהוכפל במחיר שלו השנה!!! העלות הייתה 1000 ₪ לשנה, השנה המחיר עלה ל2000 ₪ איפה ההגיון פה? איפה ההתחשבות?  הקייטרינג הוא אותו קייטרינג אז למה העלו מחירים כאלה הזויים? מה יש בתפריט? סטייקים ועל האש? כבד אווז? זה פשוט בושה וחרפה !!".

בשיחה עם ראש העיר אלון דוידי הוא הסביר: "אני מבין לליבם של ההורים" אמר והוסיף, "אם אתה זוכר בגלל קביעה זו גם לראשונה בקייטנות ילדי כיתות א-ג נאלצו לשלם אבל בסוף הצלחנו לגייס מימון וביטלנו להורים. מדובר כרגע בקביעה של משרד החינוך שלא מוכנים לזוז מהדירוג שנקבע. יחד עם זאת מצדיק את ההורים וניאבק כדי לשנות את זה, אני בטח לא מסכים לעליית המחירים".

מעיריית שדרות נמסר בנוסף: "תכנית ההזנה הנה תכנית לאומית, אשר המדינה קובעת את תעריפיה השנתיים לפי קריטריונים אותה היא קובעת וזאת על-פי הדירוג הסוציאקונומי של כל רשות ורשות. חשוב לציין, כי משפחות המוכרות ברווחה משלמות תשלום סמלי או שאינן משלמות כלל.  ראש העיר פועל ודורש מהמדינה השתתפות דיפרנציאלית בתשלומי החינוך, כולל בהזנה, של עיריות במדד סוציו אקונומי 4 ו-5 וודאי עיר כמו שדרות שיצטרכו לשלם פחות מכפי שהן משלמות היום".

 

לכתבה הבאה:

רב העיר נתיבות מתגייס למאבק בקורונה ושיגר לציבור אגרת מיוחדת

בעיר נתיבות עוקבים בדאגה אחר המתרחש בקהילות חרדיות גדולות ברחבי הארץ ועושים מאמצים גדולה בהסברה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.