יום רביעי , 27 מאי 2020

ליווי צמוד לצעירי שדרות – גם אחרי התיכון

תוכנית ליווי צמוד גם לאחר התיכון בקרית החינוך אמי"ת בשדרות שומרת על קשר רציף וישיר עם בוגרי התיכון ונותנת להם מענה בתקופת השירות הצבאי וגם לאחר מכן. מי שמוביל את התכנית הוא הרב עמית אורנבוך.

מזה מספר שנים, בקרית החינוך אמי"ת, הגיעו למסקנה שעבודת החינוך לא מסתיימת בכיתה יב' בישיבה התיכונית אלא אדרבה, אפשר להפיק רבות מהזריעה בשנות הלימוד כאשר התלמידים כבר סיימו את לימודיהם. הרבנים עמית אורנבוך ואסף שראל, עומדים בקשר רציף וישיר עם הבוגרים. אם זה לבקר אותם במקומות הלימוד השונים, או בקיום ערבי בוגרים ועד כמה שניתן לעזור בכל דבר ועניין, לפי הצורך.

כבר מספר שנים שהרב אורנבוך מלווה את החיילים תוך כדי השירות הצבאי. זה מתחיל בכך שהוא מגיע לבית של הבוגר לפני הגיוס ונפגש איתו ועם הוריו, מאחל דרך צלחה ומדגיש שהוא כתובת לכל בעיה שלא תהיה.
לאחר הגיוס, אורנבוך מקפיד על שמירת קשר בטלפונים והודעות כדי לעזור בקליטת הבוגר בצבא. מידי חודשיים הרב אורנבוך אוסף ומחלק חבילות שי לבוגרים החיילים ומביא להם את החבילה עד הבית. כמו כן, "מידי שבת בשעות הצהריים אני יושב עם מספר חיילים בוגרים, מדברים ולומדים ביחד ונותנים כוחות לשבוע הקרוב וכמובן משתדלים להגיע לכל חתונה של בוגר ומשתדלים עד כמה שאפשר".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני גאה בצוותי ההוראה שלנו, ההשקעה שלהם ממשיכה הרבה מעבר לשנות הלימודים, ובעצם אנחנו מרוויחים פעמיים, גם נהנים מפירות העמל של הצוות וגם הבוגרים ממשיכים הלאה בחייהם אבל מרגישים עדיין בתוך החממה של קרית החינוך, וזה חשוב מאוד"

סגן ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "תכנית ליווי הבוגרים, ממשיכה בעצם את המחויבות שלנו כמערכת חינוך, בקידום התפתחותם של הבוגרים כך שיוכלו להשתלב בשירות הצבאי ולעבור אותו בהצלחה גדולה שתתרום הרבה לבוגרים ובכלל למדינה כולה. אין ספק שהיא מסייעת לבוגרים להיות אזרחים מובילים, מעורבים ואכפתיים בחברה ובקהילה".

 עמית אורנבוך עם אחד מתלמידיו לשעבר. צילום: יח"צ

הרב עמית אורנבוך: "הקשר עם הבוגרים נמשך הרבה אחרי סיום כיתה י"ב אל עבר החיים הבוגרים, בהובלת צוותי ההוראה. מכיוון שכך, אנו רואים חשיבות גדולה שתלמידי הישיבה ימשיכו למסגרות מתאימות לאחר סיום הלימודים בישיבה, אנו מקיימים לתלמידי י"ב ימי הכוונה מרוכזים בהם מגיעים נציגים מישיבות ומכינות שונות להכיר לתלמידים את מוסדותיהם. אנו משתדלים שהנציגים שיגיעו יהיו בוגרים שלנו שלומדים באותו מוסד".

לכתבה הבאה:

שר הביטחון בני גנץ סייר בשדרות ואוגדת עזה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ח"כ בני גנץ, הגיע ביום שלישי השבוע למפגש ראשון עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.