מבזקים
יום ג' | 19.01.21 | 22:00

לידה טלפונית מרגשת בקיבוץ כרמיה

תושבת קיבוץ כרמיה שבחוף אשקלון התכוננה לנסוע ללידה בבית חולים ברזילי אלא שבעת ההתארגנות היא נכנסה ללידה פעילה שהסתיימה בלידה מרגשת במיוחד.

לירז ושחר חודרה מקיבוץ כרמיה נערכו ליום המרגש של לידם ביתם, והתכוונו לנסוע לבית החולים, אך צירי הלידה הגיעו בטווחים קצרים. שחר רץ אל החנייה להכין את הרכב במטרה לנסוע אל בית החולים, אך כאשר חזר לסייע לאשתו ההרה – הבינו בני הזוג כי הלידה תתרחש בביתם.

שחר חייג מיד למוקד 101 של מד"א והזעיק אמבולנס, כאשר מהצד השני של הקו הייתה חובשת רפואת חירום עינב הראל. רגעים ספורים לאחר תחילת השיחה, ראש התינוקת החל לבצבץ ובני הזוג חודרה שהיו קשובים להנחיות המקצועית ילדו בביתם, בהדרכה טלפונית של חובשת מד"א. כעבור רגעים ספורים, התינוקת יצאה לאוויר העולם, בריאה ושלמה – לזרועות אביה המרוגש, אשר מבלי שנערך לכך – יילד את אשתו בדירתם, כאשר החובשת ממוקד מד"א מלווה מרחוק את כל האירוע.

במהלך השיחה, עינב הראל, החובשת המיילדת במוקד מד"א, הדריכה את שחר: "אנחנו מגיעים בתוך כמה דקות, תחמם את החדר ותהיה קשוב לאשתך. אני כאן כדי לעזור לכם – תשים בחדר מגבות נקיות". שניות לאחר מכן, כשהבינה שהראש יוצא, הוסיפה: "תתמוך בראש ואל תמשוך, תעטוף אותו במגבת נקייה ותוודא שיש בכי ונשימה תקינה. אנחנו בדרך".

לאחר האירוע המרגש, הוסיפה עינב: "אני רוצה למסור מזל טוב לזוג המאושר. שחר תפקד נפלא והיה קשוב ונינוח – גם ללירז וכמובן גם אליי. זה אירוע מרגש מאוד ולמרות שאני במד"א 20 שנה וסייעתי דרך הטלפון למאות נשים בהריון, זו הפעם הראשונה שביצעתי לידה טלפונית מרחוק".

 משפחת חודרה מאושרת עם התינוקת החדשה. צילום: באדיבות מד"א

על המקצוע החדש שלמד, סיפר האב הנרגש: "הבנתי מאוד מהר שלבית החולים כבר לא נגיע ושהלידה מתחילה. ירדו המים, צלצלתי למד"א וכמה דקות לאחר מכן כבר הייתי עם סול התינוקת הקטנה על הידיים. זה היה רגע מיוחד, אבל אני מקווה שמדובר בחוויה של פעם בחיים. התמזל מזלי שהייתי שם ושהצלחתי לתפקד וליילד את אשתי. עינב היא לגמרי גיבורת השעה, היינו צריכים את ההכוונה המקצועית והליווי שלה. כשידיעתי שיש מישהו איתי בצד השני – נרגעתי. תודה רבה למד"א".

על האירוע המשמח הוסיפה לירז: "הכל קרה מאוד מהר, לא הספקתי לעכל. חוויתי את הרגע ולא חששתי. למרות שתכננתי ללדת בבית החולים, בעלי יילד אותי וזה היה רגע יוצא דופן לכולנו. שחר קיבל הוראות – היה משימתי וביצע בהצלחה יתרה. אני גאה בו מאוד".

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.