יום ב' | 01.03.21 | 08:28

לוקחים אחריות: בשדרות שמים את הבטיחות בדרכים בראש

מתנדבי עמותת אור ירוק הגיעו ביום שלישי לבית הספר "מעלות" בשדרות, וערכו שם פעילות בטיחות בדרכים לילדים שכללה הדרכות חווייתיות.

עירית שדרות החליטה לשים את בטיחות הילדים בכבישים בראש סדר העדיפויות שלה וחברה לעמותת אור ירוק בפרויקט "מנהיגי דרך צעירים". מטה הבטיחות של העיריה בראשותה של מימי יהודה הצטייד לאחרונה בערכות פעילות שבעזרתן יוכלו תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר להגביר את המודעות לבטיחות בדרכים לכל אורך שנת הלימודים.

את התכנית יפעילו תלמידי כיתות ה' ותלמידי כיתות ו' בבתי ספר שונים בעיר. במהלך שנת הלימודים ישמשו התלמידים הבוגרים שגרירי בטיחות בדרכים בתוך בית הספר ויעבירו את תכנית הבטיחות לתלמידי הכיתות הנמוכות, כל זאת במטרה לעלות את המודעות לבטיחות בדרכים ולצמצם את הסכנה להיפגעות הילדים בתאונות דרכים. התלמידים הבוגרים יעסקו בנושאים החשובים לילדים – חציית כביש נכונה ובטוחה, חבישת קסדה ברכיבה על אופניים, חשיבות חגירת חגורות בטיחות בכל נסיעה אפילו הקצרה ביותר ועוד.

הכשרת תלמידי בית הספר ל"מנהיגי דרך צעירים", היא פעילות חינוכית-קהילתית, המיועדת לתלמידים בבתי הספר היסודיים. בנוסף לבטיחות בדרכים, התכנית שמה דגש על העצמת התלמידים המשתתפים ומתן כלים לכישורי חיים בתחומי תפקודי למידה, משחק ועבודה, ניהול עצמי, פיתוח עצמאות, קבלת אחריות אישית וקבוצתית, התמודדות עם קונפליקטים ועוד.

התכנית מותאמת לתקופת קורונה, לא מצריכה כניסה של זרים לשטח בית הספר ופשוטה בהפעלה שלה. בית הספר מקבל על עצמו עצמאות מלאה בהפעלת התכנית ומעודד את התלמידים ללמידת עמיתים בנושאי הבטיחות בדרכים. הפעילות תלווה לכל אורכה בהדרכה של רכזי הזה"ב בבתי הספר ונציגי עמותת אור ירוק.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מטה הבטיחות של העיר שדרות לוקח אחריות ופועל על מנת להציל חיים. פשוטו כמשמעו. אנו מאמינים כי חינוך לבטיחות בדרכים כבר בגיל צעיר יוביל להפחתה משמעותית במספר תאונות הדרכים בעיר. הילדים האלה, הם השגרירים הטובים ביותר ויכולים להשפיע על תרבות הבטיחות בדרכים בקהילה. אני מברך את העיריה על היותה גוף המוביל את הבטיחות בדרכים. כולי תקווה כי גם עיריות נוספות ילכו בעקבות עיריית שדרות ויפעלו למען בטיחות הילדים בכבישים".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.