יום ראשון , 23 פברואר 2020
יואב לפידות עם דוידי ליד פרויקט האגם בשכונת המוסיקה. צילום: דוברות העירייה

לאחר 35 שנים – מהנדס עיריית שדרות פורש

בחודשים הקרובים יפרוש "זקן מהנדסי הערים בארץ", יואב לפידות, מתפקיד מהנדס עיריית שדרות. ראש העיר, אלון דוידי, מחזיק תיק ההנדסה, דורון טקטוק, והמנכ"ל, טל טורן, הודו מקרב לב ללפידות על תרומתו הרבה להתפתחותה של העיר ואיחלו לו הצלחה בהמשך.

יואב לפידות. פורש אחרי 35 שנים בשדרות.

יואב לפידות מכיר את העיר שדרות על בוריה, עוד מהתקופה בה הוגדרה מועצה מקומית ובעיר התגוררו כ-8,000 תושבים בלבד. לפידות זכה בתחילת 1985 במכרז לתפקיד מהנדס המועצה המקומית שדרות, כאשר התמודדו למכרז 10 מהנדסי בניין ולפידות, הנושא בתעודת אדריכל, זכה בתפקיד. מאז שמונה לתפקידו עבד לפידות תחת ארבעה ראשי עיר.

השכונה החדשה דאז נאות אשכול הייתה בשלבים אחרונים של בניה, בלב העיר עדיין ניצב לו מפעל הכבלים "כבלי ציון" לצד המפעל למדחומים, "ושדרות מנחם בגין היו אוסף של קטעים לא אחידים, בחלקן חד-מסלולי", אומר לפידות, "העיר בכלל  הייתה בהתהוות ללא חלוקה ברורה וקישורים בין השכונות".

במהלך השנים שתי תכניות מתאר, ארבע ועדות להרחבת גבולות, מאות תב"עות (תכניות בניין עיר) ו-8 שכונות חדשות (חלקן עדיין בפיתוח או בבניה) נוספו לעיר, השלד של העיר גובש סביב מרכז גדול (כולל מרכז מוניציפלי מהעירייה ועד הסינמטק ומרכז עסקי מהשוק ועד פרץ סנטר) כאשר עמוד השדרה  "ציר בגין" מחבר מדרום לצפון.

לפידות, כאמור בעל הוותק הגדול ביותר ברשות מקומית אחת, סיים לימודי אדריכלות בטכניון חיפה בשנת 1982 ועל הנגמ"ש במלחמת לבנון הראשונה הכיר את ד"ר אהרל'ה כהן שהציע לו לבוא לשדרות. כעבור 3 שנים לפידות ניגש למכרז, זכה, ראה, התאהב ונשאר.

במכתבו לראש העיר, אלון דוידי, כותב לפידות: "הייתה לי הזכות, הכבוד והעונג לשרת בעיר שקל לאהוב אותה. אני מודה על שנות דור של שרות מרתק ומספק ומבטיח שאמשיך לסייע ככל שאדרש לעיר שדרות ותושביה".

דוידי אמר השבוע על לפידות: "אני מלא הערכה והוקרה על תרומתו הרבה של יואב להתפתחותה של העיר שדרות בשנותיו כאן ובמיוחד בשנים האחרונות, שנים בהן שדרות גדלה וצומחת ברמות שלא נראו בעבר. מעבר ליכולותיו ולעבודתו המקצועית, נהנינו לעבוד לצד יואב שהוא קודם כל בן-אדם, נעים הליכות ואיש עשייה. אני מאחל ליואב הצלחה רבה בכל אשר יפנה אליו".

מנכ"ל העירייה, טל טורן: "נפלה בחלקי הזכות לעבוד עם יואב שלו זכות גדולה בפיתוחה והתפתחותה של העיר שדרות. אני מודה ליואב על השנים אשר סייע בחריצות ובמסירות עם חוכמה ונועם הליכות לקידום תכניות העירוניות לטובתם ולשרות התושבים".

לכתבה הבאה:

ליגה ב': שדרות חזרה לנצח, נתיבות השוותה בדקה ה-90

בעקבות הניצחון ואיבוד נקודות בקרב קבוצות הצמרת, צימקה שדרות את הפער מהמקום שמוביל לפליאוף העליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.