יום חמישי , 6 אוגוסט 2020
צילום: דוברות המשטרה

כנופיית חיות אדם

אם לא די במכת הפריצות שאיתה מתמודדים החקלאים בעוטף עזה, מקרה מזעזע במושב יכיני  שנחשף השבוע בכתב אישום שהוגש נגד כנופיית פורצים-ארבעה כלבים הורעלו, כלבה אחת נמצאה תלויה.

הגניבות החקלאיות כבר מזמן הפכו למכת מדינה שהמדינה לא מסוגלת למצוא לה פתרון. במקרה הזה מדובר לא רק בנזק כלכלי לחקלאים אלא גם באכזריות מעוררת חלחלה של הגנבים.

האירוע התרחש בחודש דצמבר האחרון. פרטי כתב האישום, חושפים את השתלשלות הפרשה המזעזעת. מדובר בכנופיית גנבים שהגיעה למשק במושב יכיני שבמועצה האזורית שער הנגב. הם גנבו משם 30 טלאים, אבל קודם לכן הרעילו למוות ארבעה כלבים שהוצבו לשמור על הטלאים מפני גניבה. כלבה אחרת, שניסתה להניס את הגנבים מהמקום, נפלה קורבן להתעללות קטלנית: לפי כתב האישום ראש הכנופייה הסתער עליה עם שרשרת ברזל, ליפף אותה על צווארה של הכלבה האומללה ותלה אותה למוות באמצעות השרשרת.

המראה היכה בזעזוע את חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מג"ב דרום, שהוזעקו לזירת הגניבה וההתעללות. מפקד הימ"ר, סגן־ניצב רונן כלפון, סיפר: "כשהגענו לזירה נחרדנו מהאכזריות של הגנבים שהרעילו ארבעה כלבים ותלו למוות כלבה נוספת. מעבר לנזק הכלכלי הגדול שנגרם לחקלאי כתוצאה מגניבת 30 הכבשים, נגלה בפנינו פשע קשה של הוצאה להורג של חמישה כלבים. מאותו הרגע היינו חסרי מנוחה ועבדנו באופן קדחתני עד למעצרם של החשודים. השתמשנו בכל היכולות המתקדמות ביותר של המשטרה למעצר הכנופייה, מחשש שהם יפגעו שוב בבעלי חיים במהלך הגניבות".

כתב האישום נגד השלושה, שיוגש היום, מייחס להם הריגה של חמישה כלבים וגניבת הטלאים: אחד מהם גר ביישוב לקייה, השני בכסייפה, והשלישי הוא תושב הפזורה הבדואית בנגב. כתב האישום מייחס להם גניבות חקלאיות נוספות. הם נמצאים בימים אלה במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

סנ"צ כלפון סיפר כי בשנת 2018 הביאה יחידתו להגשת כתבי אישום נגד 21 כנופיות שעסקו בגניבת רכוש ובפשיעה חקלאית במחוז הדרומי של המשטרה. "נמשיך עם כל הכלים שעומדים לרשותנו במאבק לצמצום התופעה", הבטיח.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד תושב אילת שהקים בשדרות מעבדה לגידול סמים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב אילת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.