מאמן מכבי שדרות ישראל ברוך במהלך המשחק. צילום- אורי גבאי
מאמן מכבי שדרות ישראל ברוך במהלך המשחק. צילום- אורי גבאי

כדורסל: אין עדיין תקציב למכבי שדרות

בעיריית שדרות מתנהלים באדישות מוחלטת בכל הקשור לקבוצת הכדורסל העירונית מהליגה הארצית. במצב העניינים הנוכחי הקבוצה לא תצליח להמשיך להתקיים.עיריית שדרות:"טרם התקבלה החלטה".

חודש לפני תחילת עונת הכדורסל ועתידה של קבוצת מכבי שדרות מהליגה הארצית עדיין לא ברור. אם בעונה שעברה בתקופה הזו הסגל כבר היה סגור והקבוצה כבר הייתה באימוני ההכנה הרי שלקראת העונה הקרובה מלבד המאמן, אין אף שחקן אינו חתום ובמצב הזה יהיה קשה להעמיד קבוצה טובה, בטח לא כזו שיכולה להיאבק בצמרת הליגה.

כזכור, בשנים האחרונות נעשתה עבודה מדהימה בענף הכדורסל בשדרות, הקבוצה הייצוגית בראשותו של המאמן ישראל ברוך עלתה מליגה ב' עד לליגה הארצית. בעונה שעברה הושקע תקציב גדול מאוד כדי לנסות להעפיל לליגה הלאומית אבל מול שדרות ניצבה סוללת הכוכבים של חבל מודיעין עם תקציב ענק ובסדרת הגמר זה הורגש על הפרקט שם ניצחה מודיעין בצדק והעפילה ליגה.

לקראת העונה הנוכחית הופתעו לגלות בעמותת 'מכבי' בשיחה עם הגזבר שיש להיערך לקיצוץ גדול כך שהתקציב של קבוצת הכדורסל הוא: 0. למרות זאת, בשבועות האחרונים נעשים בכל זאת מאמצים למצוא פיתרון, על פניו בעיריית שדרות מתנהלים באדישות מוחלטת שכן אין כל הגיון לסגור את הקבוצה אחרי שהושקעו בה תקציבים גדולים להעפיל לליגה הארצית, גם אם אין ביכולת של העירייה להשקיע לעליית ליגה, לפחות היא צריכה לתקצב אותה בסכום מינימום של 400 אלף שקלים כדי לשמור עלייה בליגה הארצית.

המאמן ישראל ברוך, התראיין ביום שלישי במהדורת הוידאו של 'שדרונט' והתייחס למצב הקבוצה. "המצב עדיין לא ברור, הם עדיין בהתייעצויות".

זה נראה לך נורמלי שבשלב הזה של העונה הדברים לא ברורים?

"זה לא משהו טבעי שקורה אבל הנה זה המצב. אני כולי תקווה שזה יסתדר ואנחנו כן נצליח להרים קבוצה. אומנם אנחנו בשלב מאוחר מאוד אבל יאמר לזכות שדרות שבשלוש השנים האחרונות הצלחנו ליצור סיטואציה בכדורסל הישראלי שזה מקום טוב שאומנם מרוחק ממרכז הארץ אבל משלמים בזמן, יש כאן אנשים טובים ויש כוונות טובות. למה זה מתמהמה אין לי מושג".

אתה יודע זה מזכיר לי ילד קטן שבונה לו מגדל ואז מחליט לפרק אותו. בכלל נשארו שחקנים שמוכנים להמתין?

"ראשית, פחות אפילו פחות מאוד. כשאני מסתכל על הספרים אז בשנים האחרונות החוקים שונו ואפשר עד מחזור 3 ו-4 להחתים שחקנים. מה שחשוב כרגע זה לבנות קבוצה סבירה שאפשר להתחיל איתה ונוכל לרוץ איתה ונראה בהמשך איך מתקדמים".

שאיפות לצמרת לא יהיו, רק לשרוד את העונה?

"זאת הסיטואציה שאנחנו נהיה בה כנראה אבל חשוב מאוד שהקבוצה תמשיך להתקיים".

מעיריית שדרות נמסר: "הנושא נמצא עדיין בדיונים בעירייה וטרם התקבלה החלטה".


 

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.