מבזקים
אוהדי שדרותיה נותנים אווירה ביתית מושלמת. צילום: אורי גבאי

כדורגל: המחלוקות שמאיימות על עתידה של מכבי ציון שדרות

בזמן שאוהדי הכדורגל בשדרות מצפים כבר לבניית הקבוצה לעונה הקרובה, מאחורי הקלעים עמותת מכבי והעירייה לא מצליחים להגיע להבנות ניהוליות בהסכם החדש וכפי הנראה הפיצוץ כבר בלתי נמנע מה שעשוי להוביל את העירייה לפתוח קבוצה חדשה בליגה ג'. 

בשורה לא כל כך מעודדת בינתיים לאוהדי הכדורגל בשדרות: אחרי שנתיים שבהם מכבי ציון שדרות עברה שינוי דרמטי והפכה למועדון צמרת מבוקש עם מתקן איכותי, תנאים ברמה גבוהה וקהל גדול תומך, התעוררו לאחרונה קשיים שלא מאפשרים להתחיל בהכנות לעונה הקרובה, אם לא די בכך, עלול המועדון בסופו של דבר להתמודד עם סכנה קיומית של ממש.

כאמור, בשבועות האחרונים עלו לא מעט שמות של מאמנים שמועמדים לאמן את הקבוצה אחרי עידן עופר טלקר, בשלב זה שמחו אוהדי הקבוצה לשמוע שההכנות כבר בעיצומם אלא שבימים האחרונים כאשר ביקשו פעם אחר פעם לברר מה עם סוגיית המאמן הם לא קיבלו תשובות משכנעות. "אנחנו רואים שכל הקבוצות כבר מתכוננות, במיוחד קבוצות הצמרת ורק אצלנו בשדרות הכל שקט. מה הסיפור עם התקציב" ציין אחד מאוהדי שדרותיה.

 מכבי ציון שדרות. האם הקבוצה תשלם את המחיר של אי ההסכמות בין העמותה לעירייה.

מסתבר שהקשיים בשלב הזה בכלל אינם קשורים לתקציב או גודלו בעונה הבאה אלא בכלל להסכם שבין עמותת מכבי לעירייה שמבקשת להכניס שינויים למבנה הארגוני, לטענתם בהתאם לדו"ח מבקרת העירייה שמצא ליקויים בהתנהלות העירייה מול העמותה. נזכיר, מי שקיבל את האחריות מטעם העירייה הוא מנהל אגף ספורט ואירועים החדש אופיר אסולין, בפגישותיו עם מנכ"ל עמותת מכבי אמיר אוחנה הוא הבהיר כי בכוונתו לפעול לבצע סדר ארגוני כך שהעירייה תהיה מעורבת יותר בקבלת ההחלטות המקצועיות בספורט הייצוגי, אוחנה מצידו הביע התנגדות ודרש להשאיר את ההסכם כפי שהוא אם כי היה מוכן לאפשר שיתוף נציגי העירייה בקבלת ההחלטות אבל האחריות בסופו של דבר תהיה של העמותה משום שהיא זו שעומדת בהסכמים מול שחקנים וספקים. כך או כך, בסופו של דבר אם לא יושג הסכם בין הצדדים הדבר עלול להוביל לכך שהקבוצה תיפגע אנושות כי העירייה תחדל מהעברת התקציב.

בתוך כך, בעירייה טוענים כי גם ראש העיר אלון דוידי נכנס לעובי הקורה כדי לנסות לגשר על הפערים. לכתבנו נודע כי בעירייה לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים ומחפשים חלופות, אם לא ימצא פיתרון הם לא יהססו להתנתק מיידית מהעמותה כדי להקים קבוצה חדשה בליגה ג'. התקווה היא שבסופו של דבר תושג פשרה ששני הצדדים יהיו מרוצים ויוכלו לעבוד בשיתוף פעולה למען קידום קבוצת הכדורגל.

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

ניסיון חיסול בשדרות? 2 צעירים נורו ברכבם בפארק מרכזי

קולות הירי הורגשו היטב בשדרות שמורגלת למציאות ביטחונית. הרקע לאירוע פלילי. פצוע אחד קשה, השני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.